Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 202437 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #260 dnia: Luty 23, 2019, 18:25:55 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Ciastek pokazywał mi zdjęcia, osobiście nie jestem zdziwiony bo raz już się z taką awarią spotkałem w ex. Przemowym malinowym ATU 1.8
zęby na kole choinki sprawiaja wrazenie niewzruszonych, wiec to wada walka czynnego
akurat fartem dla niego że jak przejeżdżał przez Radom
a moze to pech z tym zwiazany ;>
Dodatkowo uszkodziła się tarcza sprzęgła, ale nie wiadomo czy to ona doprowadziła do awarii czy jej uszkodzenie wynikało ze ścięcia zębów na wałku i próbie dalszej jazdy o własnych siłach (co było praktycznie niemożliwe).
tylko jak tarcza mialaby sie uszkodzic od wylamanych zebow walka ?  no chyba ze palil tarcze ruszajac na IV

w postaci aluminiowego pylu (sa tacy pojebusy, ktorzy twierdza, ze ten pyl jest rozpylany z samolotow, zeby truc ludzi/wyborcow/spoleczenstwo)
Pojebusów akurat nie brakuje nigdzie - również wśród tych, którzy twierdzą dokładnie odwrotnie...
dokladnie odwrotnie powiadasz .. czyli dokladnie jak ?  <co>

Dzisiaj zastanawiam się, jak temu mechanikowi udało się dokonać rozpieprzenia tej obudowy. Chłop chyba minął się z powołaniem. Cieszę się, że dla mnie niczego nie naprawia.
a jakby naprawial to co ? skutek bylby taki sam jak teraz, czyli auto nie jedzace ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #261 dnia: Luty 23, 2019, 20:36:01 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
wiec to wada walka czynnego
Ja obstawiam jakiś problem z ułożyskowaniem wałka, a konkretnie z łożyskiem podpierającym wałek sprzęgłowy w wale korbowym, Jak tutaj nie będzie dobrego ustabilizowania to wyjdzie lipa bo drugie łożysko w skrzyni samo nie zapewni odpowiedniego pozycjonowania wałka sprzęgłowego względem pośredniego. Przy swapach na K16 przypadkiem coś się nie rzeźbi w tym elemencie (łożysko w wale korbowym)?

W temacie: akurat zabawa ze skrzyniami biegów - złożyłem sobie sobie górską 4-biegówkę (przełożenie II biegu - 2,3) ze skośnym drążkiem.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #262 dnia: Luty 23, 2019, 21:08:28 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Kombi naprawione. Awaria była dość prosta, przewód idący od stacyjki zsunął się z elektor magnesu. Prawdopodobnie stało się to z powodu zbyt napiętego przewodu przy rozruszniku, także wyciągnąłem go trochę z tej zielonej osłony i zabezpieczyłem. Mam nadzieję, że to załatwi sprawę na amen.

Dla równowagi w przyrodzie Atu się zbisurmaniło. Prawdopodobnie fiknął czujnik temperatury płynu. W każdym razie podczas rozruchu czasy wtrysku lecą w przestworza.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2019, 21:12:10 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #263 dnia: Luty 23, 2019, 22:14:20 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
W temacie: akurat zabawa ze skrzyniami biegów - złożyłem sobie sobie górską 4-biegówkę (przełożenie II biegu - 2,3) ze skośnym drążkiem.

https://youtu.be/9iKKgKIc_C0?t=90
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #264 dnia: Luty 23, 2019, 22:31:41 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
dokladnie odwrotnie powiadasz .. czyli dokladnie jak ?
No, np. - że to są normalne samoloty pasażerskie, które niczego nie rozpylają, "czasami" zostawiają tylko smugę kondensacyjną z pary wodnej. :-)
a jakby naprawial to co ? skutek bylby taki sam jak teraz, czyli auto nie jedzace
Wcale nie taki sam, bo teraz tylko do siebie mogę mieć pretensje, a sobie zawsze szybciej wybaczę. :-)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #265 dnia: Luty 23, 2019, 22:34:34 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
W temacie awarii układu napędowego to zepsuł mi się, prawdopodobnie czujnik wstecznego biegu, zapalający światła cofania (żarówki i bezpiecznik są ok.)

Poza tym z prawej tylnej strony w dobiega jakieś szuranie, co ciekawe nie sposób wyczuć aby było zależne od prędkości i nie pochodzi to od bębna bo ten już rozebrałem prewencyjnie i w nim wszystko jest ok.
Zastanawiam się już czy to ja mam urojenia, czy powinienem się spodziewać wyjazdu półosi.

Fully Integrated Robotised Engine też się chyba zepsuł, jest zdecydowanie za mocny :]
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #266 dnia: Luty 23, 2019, 22:57:02 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Ja obstawiam jakiś problem z ułożyskowaniem wałka, a konkretnie z łożyskiem podpierającym wałek sprzęgłowy w wale korbowym, Jak tutaj nie będzie dobrego ustabilizowania to wyjdzie lipa bo drugie łożysko w skrzyni samo nie zapewni odpowiedniego pozycjonowania wałka sprzęgłowego względem pośredniego.
rozwalona tarcza sprzegla moglaby na to wskazywac,
tylko wtedy lozysko igielkowe miedzy walkiem czynnym i biernym tez powinno oberwac


złożyłem sobie sobie górską 4-biegówkę (przełożenie II biegu - 2,3) ze skośnym drążkiem.
dorwales antyka z DFa i przelozyles bebechy do obudowy ? tam chyba nie ma w ogole wyjsc na walkach do V biegu, wiec stad szpanowanie czterobiegowka ;>

Wcale nie taki sam, bo teraz tylko do siebie mogę mieć pretensje, a sobie zawsze szybciej wybaczę. :-)
to akurat nic dziwnego w twoim przypadku,
ale np. ja mam zupelnie odwrotnie  <cwaniak2>

No, np. - że to są normalne samoloty pasażerskie, które niczego nie rozpylają, "czasami" zostawiają tylko smugę kondensacyjną z pary wodnej. :-)
slabe to wytlumaczenie, spodziewalem sie, ze okrety podwodne wylawiaja aluminiowe gąski, zeby zadbac o zdrowie ludzi,
tak przynajmniej wynikalo z tonu wypowiedzi, ale wyszla jakas mowa-trawa i jestes za, a nawet przeciw - wynika z tego, ze samoloty, ktore obserwujesz nie rozpylaja aluminium, ale czasami rozpylaja i zostawiaja smuge kondensacyjna,
musze cie zmartwic, ze jednak jestes w grupie, chociaz uwazasz ze jestes nad nia
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2019, 23:29:57 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #267 dnia: Luty 24, 2019, 06:32:49 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
slabe to wytlumaczenie, spodziewalem sie, ze okrety podwodne wylawiaja aluminiowe gąski, zeby zadbac o zdrowie ludzi
...a samoloty? Panie, jakie samoloty?! Obłoki same w tako siatke sie układajo!   <lol>
wynika z tego, ze samoloty, ktore obserwujesz nie rozpylaja aluminium, ale czasami rozpylaja i zostawiaja smuge kondensacyjna
Przestań przekręcać moje słowa. Nie napisałem, co ja uważam o tych samolotach, tylko z jakimi teoriami na ich temat przyszło mi się spotkać. Fakt, nie wziąłem pod uwagę, że można kategorycznie zaprzeczyć, iż jakiekolwiek samoloty w ogóle tam latają.
musze cie zmartwic, ze jednak jestes w grupie, chociaz uwazasz ze jestes nad nia
Nie wiem, w jakiej grupie, na jakiej podstawie, i dlaczego ma mnie to martwić, ale kończę ten OT, bo zaraz mnie zbanują, a myślę, że jeszcze kiedyś zechcę napisać tutaj coś zgodnego z tematem wątku. :-)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #268 dnia: Luty 24, 2019, 14:13:52 pm »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
uszkodzone łożysko w wale, łożysko oporowe (raczej przypadek) i wałek sprzęgłowy, auto dojechało tylko było coraz głośniej (oprócz 4 biegu), skrzynka by działała gdybym w odpowiednim momencie ją zdjął ale stawiałem na łożysko oporowe o którym wiedziałem, poza tym nie miałem czasu. Byłem 100% pewien że skrzynie złożyłem dobrze i nie uszkodziłem łożyska przy I składaniu "na sucho"

Samochód był pałowany do rozsądnych obrotów, nie było zmian biegów powyżej 5 tysięcy więc ironia w moim poprzednim poście o mocarnej skrzyni nie ma racji bytu. Skrzynia dawała rade i możę jeszcze by pojeździła.

Zaryzykuję i wsadzę kolejną z tym że inaczej rozwiąże kwestie łożyska w korbowym więc możę i sam naczelny FSB nie poczuje się zażenowany.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #269 dnia: Luty 24, 2019, 19:06:09 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
tylko wtedy lozysko igielkowe miedzy walkiem czynnym i biernym tez powinno oberwac
Jak jej nie rozbierze to się nie dowie :p

dorwales antyka z DFa i przelozyles bebechy do obudowy ?
Zgadza się :) (informacja dla wszystkich z FSO-Polonez Oryginał Klub: skrzynia była ostro sponiewierana z zewnątrz, jakiś rzeźnik pociął obudowę sprzęgła oraz wałek sprzęgłowy i główny diaksem) Poza tym w środku wydawała się być w bardzo dobrym stanie. Synchronizatory ładniejsze niż w poldkowej V którą wybebeszyłem, wałki i koła zębate oraz tuleje przesuwne bez śladów większego zużycia i ogólnie czysto w środku, Tylko widełki trochę wytarte. Co ciekawe wszystkie łożyska radzieckie i widać że ją ktoś kiedyś otwierał (a przynajmniej próbował patrząc po pokrywie łożyska głównego wałka głównego)
tam chyba nie ma w ogole wyjsc na walkach do V biegu
Ogólnie wałek pośredni jest krótszy, w PN przedłużyli go i dołożyli na niego tuleję z kołami zębatymi wstecznego i piątego biegu. Mam już nawet pomysł jak przerobić ten krótszy wałek tak aby dorzucić mu V bieg, ale najpierw muszę znaleźć IV-biegówkę z innymi przełożeniami i na niej poeksperymentować, tego naboju co mam teraz szkoda mi ryzać u tokarza.
Wałki główne faktycznie się różnią, w starej skrzyni po prostu nie ma podtoczenia na tuleję koła zębatego V biegu (na górze wałek ze 125p, dolny Polonez):



Ogólnie to oglądając obydwa te naboje rzuciła mi się w oczy jedna rzecz - grubość zębów na kołach zębatych. Stara skrzynia z modułem 2,5 miała je o wiele grubsze i solidniejsze ale w mniejszej ilości. (tak mi sie wydawały) Jak moduł zęba wpływa na wytrzymałość takiego elementu? Czy zachodzi może taka sytuacja że przy mniejszym module mam większa liczbę zębów o delikatniejszej konstrukcji, ale z racji tej dużej ilości nacisk jakoś rozkłada się na kilka?
Tutaj stara skrzynia z grubymi zębami:

Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #270 dnia: Luty 24, 2019, 20:02:45 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Jak moduł zęba wpływa na wytrzymałość takiego elementu? Czy zachodzi może taka sytuacja że przy mniejszym module mam większa liczbę zębów o delikatniejszej konstrukcji, ale z racji tej dużej ilości nacisk jakoś rozkłada się na kilka?
no prosze Cie, to sa podstawy - liczba przyporu liczona kilkukrotnie w (drugim?) projekcie PKM
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #271 dnia: Luty 24, 2019, 20:09:57 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
no prosze Cie, to sa podstawy - liczba przyporu liczona kilkukrotnie w (drugim?) projekcie PKM
KGB, takie zagadnienia to zupełnie nie moja branża zawodowa i kierunek wykształcenia :p
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #272 dnia: Luty 24, 2019, 20:22:48 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
no prosze Cie, to sa podstawy - liczba przyporu liczona kilkukrotnie w (drugim?) projekcie PKM
KGB, takie zagadnienia to zupełnie nie moja branża zawodowa i kierunek wykształcenia :p
a to Ty nie na skuterach i moto-rowerach studiujesz ? to cos zle skojarzyłem ,
no ale odpowiedz na pytanie juz wlasciwie padla, mozna znalezc maksymalne wartosci wytrzymalosci dla zaleznosci wytrzymalosci pojedynczego zeba i liczby rownosczesnie zazebionych
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #273 dnia: Luty 26, 2019, 08:24:22 am »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Odebrałem felgi z malowania i nabyłem lotkę ze stopem do Caro na tylną klapę  <lol>
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #274 dnia: Luty 26, 2019, 12:12:53 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Felgi alu czy stal? Ile płaciłeś? Mi za renowacje stalowych 14 z fiata  500 powiedzieli 60zł sztuka.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #275 dnia: Luty 26, 2019, 13:41:42 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Felgi alu czy stal? Ile płaciłeś? Mi za renowacje stalowych 14 z fiata  500 powiedzieli 60zł sztuka.
Alu 15 cali zapłaciłem 400 bo jedna do podspawania poszła. Za 14 stalową powiedzieli 60zł.
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #276 dnia: Luty 26, 2019, 14:04:44 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Odebrałem felgi z malowania i nabyłem lotkę ze stopem do Caro na tylną klapę  <lol>

Ile płaciłeś?
Swego czasu w Intercarsie, koło roku 2011 kupiłem taką nową za 30 albo 50zł, produkcji FSO, późnej bo nalepka wskazywała że wyprodukowali ją kilka lat po zakończeniu produkcji Poloneza.
Parę miesięcy temu sprzedałem ją za 100zł, i okazuje się że kupił to sklep moto, ciekawe za ile puścili dalej...
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #277 dnia: Luty 26, 2019, 18:57:48 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Odebrałem felgi z malowania i nabyłem lotkę ze stopem do Caro na tylną klapę  <lol>

Ile płaciłeś?
Swego czasu w Intercarsie, koło roku 2011 kupiłem taką nową za 30 albo 50zł, produkcji FSO, późnej bo nalepka wskazywała że wyprodukowali ją kilka lat po zakończeniu produkcji Poloneza.
Parę miesięcy temu sprzedałem ją za 100zł, i okazuje się że kupił to sklep moto, ciekawe za ile puścili dalej...
Tylko czy myślimy o tej samej lotce? Ja kupiłem górną lotkę spoiler produkowany przez Fibra Studio ;-)
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #278 dnia: Luty 27, 2019, 18:03:56 pm »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Dzisiaj wymieniłem ograniczniki w drzwiach i dałem nowy korek wlewu oleju

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #279 dnia: Luty 27, 2019, 18:47:47 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Poskładałem corollę verso. Niestety, jak by nie kombinować, atrapa wychodzi mi nieco przekoszona. Dam zderzak do malowania zaprzyjaźnionemu blacharzowi, to może on coś przy okazji poradzi.

Wcale nie taki sam, bo teraz tylko do siebie mogę mieć pretensje, a sobie zawsze szybciej wybaczę. :-)
to akurat nic dziwnego w twoim przypadku,
ale np. ja mam zupelnie odwrotnie  <cwaniak2>

Znaczy, że wolisz, jak ktoś inny coś ci popsuje, bo wtedy masz komu źle życzyć?
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2019, 19:00:31 pm wysłana przez mp79 »