Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 162238 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1220 dnia: Październik 17, 2020, 14:02:12 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Mp, mam propozycje "mistrzu"- zdecyduj się, czy mechanik sugeruje tylko wymianę, czy Cię naciągnąć próbuje (bo tak to wywnioskowałem z poprzedniego posta), czy jest uczciwy.Stwierdzenie "poskromiłem jego żądze" zabrzmiało, jakby chciał coś wymienić bez powodu.

Utek, chodziło mi o ilość napraw zawieszenia względem przebiegu 700 tyś km ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1221 dnia: Październik 17, 2020, 14:20:56 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
zdecyduj się, czy mechanik sugeruje tylko wymianę, czy Cię naciągnąć próbuje, czy jest uczciwy.Stwierdzenie "poskromiłem jego żądze" zabrzmiało, jakby chciał coś wymienić bez powodu.
Wiesz co? Czasami granica między tymi dwiema sytuacjami jest bardzo płynna... Wymianę zawieszenia zasugerował, tak jak poprzednim razem - kiedy coś stukało z przodu. Pisałem już o tym na łamach tego forum. Po jego robocie nadal stukało i sam doszedłem w końcu, iż przyczyną hałasu było kłapanie zderzaka o budę, bo mocowanie z jednej strony było ułamane.
No ale tutaj przynajmniej nie postawił mnie przed faktem dokonanym, bo płyn chłodniczy niedawno wymienił i policzył za tę robotę, chociaż nikt go o nią nie prosił. ;-|

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1222 dnia: Październik 17, 2020, 14:28:19 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
No cóż, wpadki każdemu się zdarzają.Z płynem mógł chociaż zadzwonić i zaproponować.Niby drozbiazg, ale... Chociaż jak sobie przypomnę wizytę w jednym "serwisie" służbowym LT-zostawiony na naprawę hamulców i drżenie budy (wibracje), wymienili krzyżak, hamulców nie naprawili (bo korektor hamulcowy jest drogi to nie zmienią), za to rozgrzebali pompę wtryskową i usunęli (jak się okazało nieskutecznie) wycieki, gdzie nikt ich o to nie prosił.Oczywiście teksty typu "kto to panu tak spier*****" znalazły się, a sami nie potrafili tego dobrze okiełznać.Auto zaczęło słabo palić na zimno.A serwis typowo zajmujący się LT/Sprinterem.Ehh paranoja.

Pociesza mnie, że bardzo mało napraw robię u kogoś.

Dobra, nie ma co się rozpisywać, temat o czym innym w sumie xD

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1223 dnia: Październik 17, 2020, 18:47:03 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie dzisiaj i nie wczoraj, ale w tygodniu przejechalem driftem jakies 20-25m i to autem FWD,
nie po to ostatnio zmienilem tylne opony, ale tez jest zajebiscie  ;-|
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1224 dnia: Październik 18, 2020, 02:22:31 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
To wy ciekawie macie z tymi serwisami. U mnie w mieście rodzinnym to ciężko było się doprosić żeby ktokolwiek chciał cokolwiek zrobić, a jak już robił, to odbierałem auto w którym coś stwierdzono, albo coś jeszcze było do zrobienia, ale nie zostało zrobione bo "nie mam czasu" albo "nie umawialiśmy się na to".
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1225 dnia: Październik 19, 2020, 16:01:51 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Dobra, nie ma co się rozpisywać, temat o czym innym w sumie xD
Co racja, to racja. Swoją drogą, Twoja wcześniejsza rada, by zmienić mechanika, zakrawa na ironię - jakby wszyscy mechanicy oprócz tego jednego, który "wali w ch..." byli wzorem uczciwości... Coś jak słynne słowa "zmień pracę i weź kredyt" - to takie proste... :)
U mnie w mieście rodzinnym to ciężko było się doprosić żeby ktokolwiek chciał cokolwiek zrobić, a jak już robił, to odbierałem auto w którym coś stwierdzono, albo coś jeszcze było do zrobienia, ale nie zostało zrobione bo "nie mam czasu" albo "nie umawialiśmy się na to".
Gwarantuję Ci, że gdyby coś przy okazji popsuli, byłaby gadka w stylu "niestety, musieliśmy i tamto wymienić, bo było już stare i zużyte".

A w temacie...
Wyszarpałem skrzynię z lublina <olaboga>
Właśnie piję herbatkę i się zastanawiam, czy sprzęgła też dla sprawdzenia nie odkręcić, mając je już na wierzchu...
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2020, 16:08:02 pm wysłana przez mp79 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1226 dnia: Październik 19, 2020, 16:24:43 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna

Gwarantuję Ci, że gdyby coś przy okazji popsuli, byłaby gadka w stylu "niestety, musieliśmy i tamto wymienić, bo było już stare i zużyte".

Właśnie psuli i musiałem sam naprawiać :p
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1227 dnia: Październik 19, 2020, 19:31:24 pm »

Offline Chosnek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +/- 97 1.8 16V
Dziś podczas odplusowywania mojego plusa umarłem pompę paliwa, jak? Nie wiem ale przynajmniej wiem czemu tak sie dusił ostatnio  <rotfl2>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1228 dnia: Październik 19, 2020, 20:48:17 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Dziś podczas odplusowywania mojego plusa umarłem pompę paliwa, jak? Nie wiem ale przynajmniej wiem czemu tak sie dusił ostatnio  <rotfl2>

Pompa i wtryski. Jak 1.4 nie przekracza 180 to albo ciśnienie pompy, albo wtryski leją lub w ogóle są zatkane. Jak w moim na mocnej pompie wstawiłem zdrowe wtryski, to wcześniej zbierał się przyzwoicie, i dobijał do 173, a po zmianie to tak z a p i e r d a l a ł, że trzeba było uważać żeby z piskiem opon nie ruszyć, a zawracał w miejscu przy gazie wciśniętym w 1/4.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1229 dnia: Październik 20, 2020, 10:21:43 am »

Offline Chosnek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +/- 97 1.8 16V
Fałszywy alarm, przy prostowaniu pasa przedniego (jakieś mietki niedokładnie go wyklepały po dzwonię X lat temu) załączył się zderzeniowy. Moje poprzednie 1.4 przekraczało licznikowe 180 a podobno było okrutnym ściepem, tego jeszcze nie miałem okazji rozbujać nawet do 140, nie wiem co robić z wtryskami, czyścić te czy wrzucać inne? Czeka mnie jeszcze grzebanie w głowicy bo uszczelniacze mam do wymiany także jak ktoś pod Warszawą ma klucz dynamometryczny który operuje niskim zakresem niuta to chętnie go wypożyczę na tydzień przy okazji urlopu 🙃

Jeszcze trochę walczę z obrotami na biegu jałowym, czyszczenie przepustnicy i nasmarowanie krokowca dało efekty ale nadal nie jest tak jak bym chciał więc będę pewnie płukał zbiornik, zmienię pompę i kupię kilka filtrów żeby zobaczyć ile zupy pomidorowej siedzi w przewodach paliwowych.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2020, 10:25:20 am wysłana przez Chosnek »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1230 dnia: Październik 20, 2020, 11:57:26 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Jak masz zdejmować głowicę to nie lepiej wstawić 1.6  ?  I tak za te pieniążki które byś wstawił w głowicę to wsadził byś 1.6 wtryski tylko czarne i to lata normalnie na osprzęcie z 1.4
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1231 dnia: Październik 20, 2020, 12:40:28 pm »

Offline Zuppin

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 10
    • Łada 2107
Macfly dobrze prawi, też mi się wydaje że to lepsze wyjście.  <spoko>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1232 dnia: Październik 20, 2020, 12:50:29 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Właśnie nie dobrze! To nie jeden z pierwszych swapów na 1,6, żeby kombinować i stawiać to na osprzęcie z 1.4, wszystko jest rozpracowane, bez problemów można to zrobić tak jak powinno być zrobione, czyli właściwe wytryski, właściwy komp itd. A tu dalej zamiłowanie do prowizorki i bylejakości. Poza tym, jeśli już coś wyrzucać to tylko 1.8, 1.6 pali tyle co 1.8, a jedzie niewiele lepiej niż 1.4.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1233 dnia: Październik 20, 2020, 13:04:34 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
1.8 jest duzo droższy niż 1.6. Przy zmianie z 1.4 na 1.8 dochodzi jeszcze kwestia zmiany mostu bo z tego co wiem 4.3 kompletnie się nie nadaje.
Gdybym miał 1.4 to bym swapowal na 1.6, ale z racji tego że mam gle i muszę kupowac wszystkie graty to dołożę i kupie 1.8
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2020, 13:37:18 pm wysłana przez Tales »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1234 dnia: Październik 20, 2020, 14:31:58 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Wszystko się nadaje tylko kwestia jest przeznaczenia samochodu.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1235 dnia: Październik 20, 2020, 14:50:38 pm »

Offline Chosnek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +/- 97 1.8 16V
Powiem tak, mam zamiar robić uszczelniacze zaworowe bez ściągania głowicy, do góry pójdzie ten koszyk co trzyma wałki i tyle.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1236 dnia: Październik 20, 2020, 20:33:57 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Własnoręcznie wrzuciłem lublinową skrzynkę z powrotem tam, gdzie jej miejsce. Na koniec zrobiłem rundkę po osiedlu. Fajnie się jeździ teraz.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1237 dnia: Październik 20, 2020, 22:59:15 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Zabrałem się za wymianę pompy paliwa w roverze, zamontowałem nową która straciła cisnienie po minucie od odpalenia, koniec końców skończyło się spowrotem na montażu starej oryginalnej i dalej jazda mułowatym 1.4 :/

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1238 dnia: Październik 20, 2020, 23:01:25 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wrzuć tam w końcu gaz i przestań się męczyć z tymi pompami i instalacją benzynową, bo tyle trwa ta telenowela i pewnie tyle wydałeś, że dokładając trochę założyłbyś za to sekwencję, a dalej nie chodzi jak powinien  :d
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1239 dnia: Październik 20, 2020, 23:08:11 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Zabrałem się za wymianę pompy paliwa w roverze, zamontowałem nową która straciła cisnienie po minucie od odpalenia, koniec końców skończyło się spowrotem na montażu starej oryginalnej i dalej jazda mułowatym 1.4
Czy przypadkiem nie pasuje pompa od jakiejś vectry albo astry? Pytam tez bo obecnie rozglądam się za sensowym zbiornikiem do carorovera czyli pod dużą pompe który na razie będzie służył do GLE jeszcze ale w przyszłości do rovera 1.8. I pompe paliwa chciałbym kupić jakas porzadna.