Autor Wątek: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie  (Przeczytany 54862 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #840 dnia: Październik 25, 2023, 22:16:29 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5154
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
7 zł kwestia (krótkiego) czasu :/ myślicie że LPG dojdzie do 4zl?  <co>
Wszystko jest możliwe. Jak to tam kiedyś było, gdy rudy wygrał wybory i miał mówić, że "teraz, to już benzyna może być nawet po 7 zł"? Co by nie było, to po pierwsze, jest już po wyborach, więc nie muszą już się kryć z podwyżkami, a po drugie, najprawdopodobniej, będzie rządziła druga strona, a oni też miewali swoje "ciekawe" pomysły. Już się przebąkuje, że trzeba posprzątać po poprzednikach, więc będzie zaciskanie pasa, a raczej pętli na naszych szyjach. Na razie rządzi jeszcze stara ekipa, więc wszelakie podwyżki idą na ich konto.
Jeszcze trochę i jazda autkiem to będzie luksus.
Jeśli rzeczywiście mielibyśmy płacić ten tzw "podatek od samochodu" to faktycznie, posiadanie auta (starego) będzie luksusem, a posiadanie nowego, będzie mega luksusem, bo cena zakupu ma iść do góry, bo znów tam coś wymyślają i do tego drogie paliwo.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #841 dnia: Październik 25, 2023, 22:57:18 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13844
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Wszystko jest możliwe. Jak to tam kiedyś było, gdy rudy wygrał wybory i miał mówić, że "teraz, to już benzyna może być nawet po 7 zł"?
dlaczego nigdy o tym nie slyszalem? moze dlatego, ze sluchalem prezesa : "gdy bedzie rzadzil tusk to benzyna bedzie po 5 zlotych" - czekam na spelnienie tej obietnicy,
a moze to zwykle pierdoluchy, daj linka do filmiku, gdy rudy tak gada

będzie zaciskanie pasa, a raczej pętli na naszych szyjach.
a dlaczego na naszych, moze wystarczy wylaczyc socjal - a to zjawisko dalekie od mojej szyi

Na razie rządzi jeszcze stara ekipa, więc wszelakie podwyżki idą na ich konto.
a na czyje maja isc, skoro to oni ciagle rzadza i te podwyzki wdrazaja?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #842 dnia: Październik 25, 2023, 23:20:33 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5154
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
dlaczego nigdy o tym nie slyszalem? moze dlatego, ze sluchalem prezesa : "gdy bedzie rzadzil tusk to benzyna bedzie po 5 zlotych" - czekam na spelnienie tej obietnicy,
a moze to zwykle pierdoluchy, daj linka do filmiku, gdy rudy tak gada
Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Napisałem "miał mówić". Taki film nie istnieje, o czym raczej sam dobrze wiesz. To było na tych słynnych taśmach Wprost, a czy mówił, czy nie, to nie wiem, To była tylko ironia z mojej strony, bo jak nieraz tu pisałem, mam ich wszystkich głęboko w dupie.
https://wgospodarce.pl/informacje/14233-tusk-chcial-ceny-paliw-po-7-zl-prezes-orlenu-wyjasnia-slowa-tuska
a dlaczego na naszych, moze wystarczy wylaczyc socjal - a to zjawisko dalekie od mojej szyi
No i myślisz, że magicznie przybędzie ci od tego pieniędzy w portfelu? Daj ci Boże, żeby tak było.
a na czyje maja isc, skoro to oni ciagle rzadza i te podwyzki wdrazaja?
I kolejne czytanie bez zrozumienia. Oni rządzą, więc idzie na ich konto, chyba napisałemwyraźnie? Po zmianie rządu, jeśli będzie rządziła druga strona, będzie szło na ich konto, oczywiście jeśli będą to ich decyzje, a nie coś, co było zaklepane jeszcze przez poprzedników, bo są przecież rożne umowy długofalowe itp. Napisałem wyraźnie, że jest po wyborach i już sobie mogą robić, co chcą, a że jeszcze rządzą, to zdążą jeszcze narobić gnoju. A tamta druga zgraja, to zobaczymy, co zrobi, ale raczej żadnych cudów bym się nie spodziewał, bo ta cała banda tylko się regularnie zmienia na stołkach i nie wiem, co trzeba mieć na oczach, żeby tego nie widzieć.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2023, 23:22:21 pm wysłana przez Buźka »

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #843 dnia: Październik 25, 2023, 23:58:53 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4700
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Gaz na stacji amic 3zł, ale benzyna poszła do góry, było dzisiaj na cyrku 6,30.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #844 dnia: Październik 26, 2023, 09:00:34 am »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Co do podatku od samochodu na postawie euro itd to ma być PODOBNO od sprowadzanych z zagranicy gdzieś czytałem. Czyli że robi się inbe w tytułach artykulow dla klikalności . Oby. Bo inaczej 90% polonezów i innych starych samochodów trafi na złom. W tym moje. Bo nie nadają się na zabytek a nie stać mnie płacić za nie po kilka-kilkanascie tysięcy
to ja, byly Marcin#839

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #845 dnia: Październik 26, 2023, 09:53:43 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3061
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
posiadanie auta (starego) będzie luksusem
Tym bardziej, że...
https://spidersweb.pl/autoblog/od-nowego-roku-paliwo-e10-zamiast-e5/
Cytuj (zaznaczone)
Paliwo z tak dużą zawartością biododatku nie będzie dobrze sprawowało się w autach gaźnikowych przystosowanych do spalania benzyny z czteroetylkiem ołowiu. 10-procentowa zawartość biokomponentów jest już groźna dla gumowych elementów układu paliwowego, poza tym w silniku może wystąpić utlenianie elementów aluminiowych.

A tak nieco bardziej na temat... Łapię się na tym, że coraz bardziej muszę uważać na to, co tutaj piszę...
Ledwie dwa dni temu, w różnych miejscach na DK60 widziałem LPG poniżej 3 zł; w jednym - przy rondzie w Różanie - równo 3,00, podczas gdy nie pamiętam, czy kiedykolwiek widziałem na pylonie cenę bez ułamków. Pewnie nie, bo przykuwa uwagę.
95 dzisiaj tankowałem po 6,14; wtedy jeszcze po 6,04 można było; dzisiaj już takiej możliwości w swojej okolicy nie stwierdzam. No chyba że na Orlenie, na którym wówczas było 6,12, nie podnieśli ceny (co wątpliwe, bo chyba wszędzie podnieśli), i ktoś ma dodatkowo np. rabat 10 gr na kartę biznestank.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #846 dnia: Październik 26, 2023, 10:59:36 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5154
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Co do podatku od samochodu na postawie euro itd to ma być PODOBNO od sprowadzanych z zagranicy gdzieś czytałem. Czyli że robi się inbe w tytułach artykulow dla klikalności . Oby. Bo inaczej 90% polonezów i innych starych samochodów trafi na złom. W tym moje. Bo nie nadają się na zabytek a nie stać mnie płacić za nie po kilka-kilkanascie tysięcy
Oby tak było, bo u mnie sytuacja jak wyżej. A bardzo, ale to bardzo, nie chciałbym pozbywać się mojego plusa, bo po prostu lubię to auto i dobrze mi się tym jeździ. Alternatywą dla niego niby co by miało być? Jakiś zachodni grat z podobnego rocznika? Jakieś nowsze, max 10 lat, nie kosztuje 5 000.
Na stacji nie byłem, ale ponoć już ostre podwyżki, bo ON 6.24 z 6.09.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #847 dnia: Październik 26, 2023, 11:59:24 am »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
No oby oby. Też mam taką nadzieję. Ewentualnie jakoś trzeba będzie załatwić lewy papier o złomowaniu żeby zostawić sobie samochody bo mam dwa polonezy i hondę Civic coupe jak w szybkich i wściekłych 1 😆. Będzie się jeździło do przodu i do tyłu tylko najwyżej, bo na więcej mój plac nie pozwala 😂

A co do ceny paliw. Idą ostro. CODZIENNIE podwyzki. Dzis już 6.32
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2023, 12:01:00 pm wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #848 dnia: Październik 26, 2023, 12:22:41 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1172
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Ale podobno jest demokracja, czyli najwyższy poziom rozwoju społeczeństw, czyli trzeba się skrzyknąć, i pogonić te towarzystwo wzajemnej adoracji z Brukseli  i nie tylko. Czyli samochodziarze z całej europy na drogi, zablokować wszystkie drogi w całej unii to może się opamiętają z tymi durnotami.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #849 dnia: Październik 26, 2023, 12:27:10 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Ta jasne. Jak już pisałem w wawie np to większość samochodów to całkiem młode roczniki. Jak będa mieli mało do zapłacenia to zapłacą (i sobie jeszcze w koszty wrzuca pewnie  <rotfl2>). Reszta starych samochodów jest w innych miejscach. Często na wsiach lub małych miasteczkach, w dodatku to raczej starzy ludzie (nie liczę "pasjonatów" starych auch typu polonez itd). Już to widzę jak pedzą do np Wawy na protesty 😐

To jest dosyć nieźle przemyślane. Jakby wszyscy po równo dostali wpierdziel cenowy to by się może skrzykneli i coś by podziałali. Ale rozbili na różne grupy i będą każdego dojeżdżać etapami, żeby był mniejszy kwik i brak organizacji.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2023, 12:31:43 pm wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #850 dnia: Październik 28, 2023, 04:25:21 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3061
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
To jest dosyć nieźle przemyślane. Jakby wszyscy po równo dostali wpierdziel cenowy to by się może skrzykneli i coś by podziałali. Ale rozbili na różne grupy i będą każdego dojeżdżać etapami, żeby był mniejszy kwik i brak organizacji.
Też to zauważyłem. Nasz naród indywidualistów jest w białych rękawiczkach zarzyanany po kawałku i za każdym razem, kiedy jednym rządzący przykręcają śrubę, wszyscy pozostali się cieszą: uff, na szczęście tym razem dali nam spokój.

trzeba będzie załatwić lewy papier o złomowaniu żeby zostawić sobie samochody
Albo wyemigrować wraz z dobytkiem do Rosji, tylko kto z polskim paszportem teraz tam wjedzie...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #851 dnia: Październik 28, 2023, 13:29:27 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4700
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nasz naród jest już tak rozlazły i skłócony, że jakiekolwiek protesty na miarę tych z lat `80 nie są możliwe. Do takich smutnych wniosków doszedłem już dawno.

Dzisiaj przechodząc koło cyrkla, było 6,35, czyli jak u każdego, cena leci codziennie, regularnie w górę. Gaz szczęśliwie stanął w miejscu. Dzisiaj trasa, przekonam się, jak tam z cenami na trasie do częstochowy :P

=======

Orlen się tłumaczy z podwyżek - cena leci w górę, bo Izrael z Palestyną grają w ping-ponga:  <rotfl2>

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,30349577,orlen-tlumaczy-rosnace-ceny-paliw-wydal-komunikat-polityka.html
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2023, 13:37:36 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #852 dnia: Październik 28, 2023, 15:03:29 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2872
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Na terminalach brak paliw. Teraz trzeba się martwić. Rodacy sobie sami winni
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #853 dnia: Październik 31, 2023, 18:54:12 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5154
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No cóż, Circle K dziś, Pb i ON w górę, równiutko po 6.49, natomiast LPG -1 gr 3.07.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #854 dnia: Listopad 01, 2023, 19:11:05 pm »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
Dziś odwiedzając Lubelszczyznę i Mazowieckie, na trasie Zwoleń - Lublin był gaz 2,84 zł; a na wylocie z S19 na A4 tankowałem po 3,38 zł.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #855 dnia: Listopad 01, 2023, 23:54:09 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4700
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Dziś odwiedzając Lubelszczyznę i Mazowieckie, na trasie Zwoleń - Lublin był gaz 2,84 zł; a na wylocie z S19 na A4 tankowałem po 3,38 zł.

Też to widziałem. Niestety im bliżej Puław, tym bliżej już było 3zł. W Wolbromiu tankowałem na trasie, za 3,14.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #856 dnia: Listopad 06, 2023, 20:54:50 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3061
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Na pierwszej z dwóch stacji w mojej okolicy, na których najczęściej jest najtaniej - sytuacja następująca:
95: 6,42
ON: 6,59
98: 6,99
LPG: 3,02

Na drugiej do wyboru jest tylko ON oraz 95 - oba po 6,45

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #857 dnia: Listopad 06, 2023, 21:41:25 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5154
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
U mnie również troszkę do góry. ON 6.62, Pb 6.55, ale LPG bez zmian, 3.07. Jak obstawiacie, tydzień czy dwa zejdzie, zanim ujrzymy ponownie 7 pln?

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #858 dnia: Listopad 06, 2023, 21:43:20 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13844
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
obsrajtek benzyna 6.57, gnojowka 6.72, gazior 3.13
tak wyglada bogactwo w Polsce C
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Aktualne ceny paliw - czyli co tam słychać na CPN-ie
« Odpowiedź #859 dnia: Listopad 06, 2023, 22:04:04 pm »

Offline ceva

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 285
    • Polonez Atu+X20SED Polonez Kombi Polski Fiat 125p
obsrajtek benzyna 6.57, gnojowka 6.72, gazior 3.13
tak wyglada bogactwo w Polsce C
No pacz, prawie jak u mnie na wsi, oczywiście na obsrajtku, choć reszta podąża za...