Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----  (Przeczytany 54345 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 11, 2022, 14:32:02 pm »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
dzięki za odp, zrobię więc swój z solidnego pręta i grubych blach

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 12, 2022, 16:46:04 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Panowie, tak wyszło, że nie odpalałem Poloneza przez rok, może nawet trochę dłużej. Wstawić akumulator, sprawdzić płyny i bez rozczulania się palić ?
Pomyślałem, że może odpiąć wtyczkę od cewki i kilka sekund pokręcić , wtedy olej by się trochę napompował, po postoju silnik pewnie suchy. Olej 5W40 Valvoline jak coś.
Ewentualnie co zrobić, żeby zakręcić, a nie odpalić ? Nie chce jemu krzywdy zrobić, ale z drugiej strony rok czy półtora to nie tak długo  :-)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2022, 16:49:56 pm wysłana przez Bartek GSi »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 12, 2022, 16:54:49 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Wystarczy że wyjmiesz przekaźnik pompy paliwa i nie odpali już,pokręcić z 30 sekund na sucho i ogień jak ma wszystkie płyny. Rok postoju dla silnika to nic  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 12, 2022, 16:56:22 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Pomyślałem, że może odpiąć wtyczkę od cewki i kilka sekund pokręcić , wtedy olej by się trochę napompował, po postoju silnik pewnie suchy. Olej 5W40 Valvoline jak coś.
Jak masz już się tak bawić to wykręć świece zapłonowe i wtedy zakręć rozrusznikiem aż kontrolka od oleju zgaśnie żeby nabić ciśnienia w magistralę bez obciążania układu korbowego.

Ale rok postoju to nie jest jakoś specjalnie długo. Ja bym sprawdził poziomy płynów, naładował akumulator i próbował odpalić.
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 12, 2022, 17:12:36 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Tak jak koledzy piszą, pokręcić nim trochę, nabić ciśnienie i palić. Ewentualnie dla swojego spokoju możesz mu nalać w cylindry trochę nafty, albo oleju.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 12, 2022, 18:49:23 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Mój rover stał dobre 2 lata, nalałem nafty na tłoki, spuściłem olej, wykręciłem miskę, wymyłem ją do czysta, zalałem świeżym olejkiem  i silnik śmiga bezproblemowo. Jak koledzy piszą, rok, to żaden przestój.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 13, 2022, 20:38:35 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Jak na razie sezon zimowy nie sprzyja pracom twórczym , lecz zamontowałem same lampki oświetlenia wnętrza z Fiata 132. Jeszcze tylko podłączenie pod lampkę sufitową i chyba powinno zaświecić. Ponadto trochę się wykosztowałem na nową ( w idealnym stanie) pozycje dane techniczne do naprawy i obsługi Fso 125p.  No ale bajer jest....
A w nawiasie ma ktoś może nazwę czcionki pochylone FSO jak w exportowych wersjach na Holandię 125p z ostatnich roczników? Kiedyś dawno temu jeszcze na starej szacie graficznej miałem ale niestety nie mogę jej znaleźć.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 15, 2022, 22:32:38 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Pobawiłem się znów z kierownicą. Stage 2 gotowe. Zrobiłem inną metodą i wyszła ładna, okrągła. Przeciąłem w jednym miejscu, skróciłem pręta parę centów, pospawałem i doklepałem ładnie młotkiem w dwóch miejscach. Wyszedł ładny okrąg, a nie jak poprzednio.

Długo myślałem, czy zrobić ponownie to ścięcie na dole, ale jednak zrobiłem. Dziwnie mi trochę z tym, ale to kwestia przyzwyczajenia. Zrobiłem ją o pół centymetra większą, czyli ma teraz równe 36 cm średnicy. Niby niewielka różnica, ale jednak różnica. Tamta była za mała, bo przetestowałem ją dzisiaj nawet. Jak ktoś chciałby coś takiego robić, to nie schodźcie poniżej 36 cm, bo to już trochę przesada. Tą otulinę tym razem poodcinałem tylko przy ramionach kierownicy, a pozostałe fragmenty wysunąłem z pręta i później, przed spawaniem, wsunąłem je ponownie, Dzięki temu, jest to trochę sztywniejsze i nie trzeba tyle kleić. Miejsca sklejenia są oczywiście nierówne, ale obkleję je po prostu paskiem izolacji i całość dam do obszycia, tak jak jest i powinno być dobrze. Tak to teraz wygląda. Mam wrażenie, że prawy dolny róg, przy dolnym ramieniu, wyszedł nieco inaczej, ale może to tak tylko wygląda, bo tam jest otulina klejona do drugiego kawałka, a z drugiej strony jest cały fragment. Po obszyciu, powinno to się optycznie wyrównać, a przynajmniej taką mam nadzieję.

Tym razem wyszło prawie idealnie, a przynajmniej ja tak myślę. Stage 3, wyszło by już pewnie lepiej  :P Opanowałem już tą technologię, to za każdym kolejnym razem, było by łatwiej.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2022, 22:34:48 pm wysłana przez Buźka »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 16, 2022, 09:36:01 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Zakładasz to do plusa czy minusa? W minusie to chyba zasłoni część zegarów?
BTW. Pamiętam, gdzieś koło roku 2004 był w Motorze test, porównanie używanych: Polonez Caro, Favoritka i Samara. Dziennikarze napisali że polonez z ergonomią nie ma nic wspólnego bo, między innymi, zegary przysłania kierownica. Tylko że nie skumali że to kierownica od malucha.😀

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 16, 2022, 10:03:26 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Do plusa. Nic nie zasłania, jak się dobrze ustawi.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 17, 2022, 08:05:29 am »

Offline OLO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1175
Fajny pomysł.
Były:
PNC 1.6 GLE 95
PNC 1.6 DOHC 91
PNC 1.5 GLE 93 EVO 1
PNC 1.5 GLE 94 EVO 2
PNC 1.6 GLI 95 EVO 3
PNC 1.5 GLE 94 EVO 4
PNC 1.4 GLI 96 EVO 5
PNC 1.9 D 96 EVO 6
PNC 1.6 GSI 99 EVO 7

Karetka 1.6 GLI 97 EVO 8
PN 1.5 SLE 90 EVO 9

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 17, 2022, 13:56:32 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No i wkurwiłem się i kupiłem na złomie kierownice trójramienna z mazdy. Bardzo ładna z multifunkcja, siada prawie na frez z poldka, ale niestety nie wejdzie, bo średnica inna. Ale przerobię sobie jakoś. Ma standardowe 37 cm średnicy. Jsk mam się bawić o obszywanie i płacić uj wie ile, to tu mam prawie gotowa i o wiele wygodniejszą. Zapłaciłem 60 PLN za kompletną kiere z airbagiem. To jak za darmo. Ma troszkę większe odsadzenie od polonezowej, więc będzie git. Potem wstawię fotki. Multifunkcja raczej die di niczego chyba nie przyda, choć pewnie można by było zrobić sterowanie szyb, czy coś, ale nie brałem tej całej reszty spod kierownicy, bo też nie wiedziałem, czy da to radę zamontować w ooldku. Ale kierownicą jest super. Były tam w sumie trzy takie, to wziąłem tą najlepszą, nie jest w ogóle zużyta.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 17, 2022, 15:11:43 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
co za zbieg okolicznosci, wczoraj(dzisiaj) w nocy kupilem dwie kierownice na przymiarki, jedna od sieny, druga od bravy za 30 i 40 pln,
kupilem na alledrogo, bo na szrocie raczej taniej by nie sprzedali,
co prawda nie pytalem, ale i tak stala tylko marea kombi i nie wiem,czy kiere ma taka jak brava
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 17, 2022, 15:29:38 pm »

Offline kliper

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 52
    • Bosch 97 -> 1.4
Po pół roku i 15kkm padł mi sworzeń dolny TRW, założony FAG

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 17, 2022, 15:37:52 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
sworzen padl, czy gumka tylko ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 17, 2022, 15:50:15 pm »

Online mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1167
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Nie wiem czy i u innych by to zdało egzamin, ale po zamontowaniu sworznia mażę jeszcze osłonkę gumową jakimś smarem, żeby jak najdłużej była elastyczna, i jak tylko mam okazję być w kanale to powtarzam eksperyment. I jak narazie osłonki po kilku latach są całe.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 17, 2022, 17:13:31 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
marea kombi i nie wiem,czy kiere ma taka jak brava
Marea ma 4-ramienną jak poldkowa, 38 cm średnicy. Nie za ładna ale wygodna w jeździe.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 17, 2022, 18:37:49 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
mażę jeszcze osłonkę gumową jakimś smarem
jakis smar + guma to potencjalne klopoty z guma,
smar musi byc odpowiednio dobrany do gumy, zeby jej nie rozpuszczal

Marea ma 4-ramienną jak poldkowa, 38 cm średnicy. Nie za ładna ale wygodna w jeździe.
to dobrze, ze nie tracilem czasu, bo interesuja mnie 3-ramienne,
z Bravy przed liftem (po lifcie moze tez takie byly, ale moglo sie cos zmienic) jest ladna, ta ze Sieny (chyba najstarsza, bo byly tez inne nie ciekawe) tez niezla,
jak przyjda to porownam na zywo
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 17, 2022, 20:26:10 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
jakis smar + guma to potencjalne klopoty z guma,
smar musi byc odpowiednio dobrany do gumy, zeby jej nie rozpuszczal

Ja stosowałem wazelinę techniczną. Powiedz czy mądrze, bo o chemii to ja zielonego pojęcia nie mam.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 17, 2022, 20:31:24 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Nie wiem czy i u innych by to zdało egzamin, ale po zamontowaniu sworznia mażę jeszcze osłonkę gumową jakimś smarem, żeby jak najdłużej była elastyczna, i jak tylko mam okazję być w kanale to powtarzam eksperyment. I jak narazie osłonki po kilku latach są całe.


Ja jeszcze szłem do apteki po strzykawkę i igłem i od góry wstrzykiwałem do sworzni olej przekładniowy.
I tak się wysrywały od razu. Choć muszę przyznać że lekko u mnie nie miały, ale jednak FSOwskie sworznie po 150 tys. dawały radę, więc chyba to jednak szajs zamienniki te Optimy i Mototechniki robią.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E