Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----  (Przeczytany 50801 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 23, 2023, 22:03:53 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3440
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Dziś stałem się posiadaczem kolejnego prospektu-albumu FSO na rynek francuski z 1982r. Kolekcja się powiększa.
A w temacie w końcu udało się zregenerować rozrusznik. Teraz tylko pozostało  czekać do wiosny i montaż wraz z osłoną.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 23, 2023, 22:14:16 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1689
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Młody stwierdził, że p@#%&%li plusowe taborety w Kombi i potrzebuje coś wygodniejszego.

Dziś mi pokazuje coś wygodniejszego  :P :

Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 23, 2023, 22:33:18 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1155
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Dzisiaj wymieniłem butle lpg w polonezie, a pare dni temu wymieniłem w swoim caro wężyk od tylnego spryskiwacza, bo był od zawsze pękniety. Mała rzecz, a cieszy :D

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 24, 2023, 08:59:51 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Dziś mi pokazuje coś wygodniejszego   :
\
wygląda jak fotel z volvo, ale wydaje się że będzie się siedziało mega wysoko
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 24, 2023, 11:46:31 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Dzisiaj wymieniłem butle lpg w polonezie, a pare dni temu wymieniłem w swoim caro wężyk od tylnego spryskiwacza, bo był od zawsze pękniety. Mała rzecz, a cieszy :D

U mnie też jest pęknięty, łatwo się go wymienia?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 24, 2023, 17:09:01 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1155
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Sposobem łatwo, bez sposobu niewykonalne  :d wyciągasz gumowe przelotki, odchylasz boczną wykłądzine bagażnika, przepuszczasz kawałek drutu przez drogę, którą pokonuje węzyk, przeciągasz i gotowe. W klapie wężyk jest poprowadzony pod uszczelką gumową szyby. Zaopatrzyłem się w silikonowy wężyk o średnicy wew. 3mm.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 24, 2023, 17:28:04 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2096
wymieniłem na igielit i po 2 lata znowu pękł ;)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 24, 2023, 17:43:50 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
A jeszcze łatwiej to przykleić taśmą do starego nowy i wyciągając jeden wciągamy od razu w jego miejsce drugi  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 24, 2023, 18:41:27 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3061
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Otóż to; chyba najlepszy sposób, chociaż ja bym oprócz od zewnątrz taśmą, połączył końce również od wewnątrz - kawałkiem jakiegoś bolczyka, który na ciasno wchodziłby w wężyk.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 24, 2023, 19:46:13 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ja swego czasu odciąłem równo obie części wężyka, przy klapie i nadwoziu i wstawiłem tam kawałek innego, z innego materiału. Coś na podobieństwo tych przewodów od podciśnienia w plusie, tylko oczywiście większej średnicy, żeby weszło ciasno na ten igielitowy. To się łamie dlatego, że igielit twardnieje na mrozie i przy wielokrotnym otwieraniu klapy, po prostu nie wytrzymuje.
Wymieniłem sobie wreszcie dzisiaj silnik wycieraczek (przód) bo miałem tylko 1 bieg ciągły, a praca przerywana i najwyższy nie działały, a w dodatku, wycieraczki nie wracały w położenie spoczynkowe. Co tam jest w środku, bo nie rozbierałem tego. Rozbierałem chyba tylko ze zwykłego a caro, ale one chyba minimalnie się różnią? Tam był chyba jakiś styk, który przenosił chwilowo napięcie, aż silnik wróci w położenie spoczynkowe. Tu jest zdaje się jakiś przekaźnik, czy coś?
Miałem drugi silnik, to przełożyłem. Rozebrałem od razu cały mechanizm i wysmarowałem sworznie, na których siedzą ramiona wycieraczek. Przysiągłbym, że dawniej udało mi się ściągnąć te plastikowe kapturki z tych sworzni kulowych, ale nie pamiętam, jak to robiłem, a chciałem tam smaru naładować, choć tam niby fabryka dawała, ale kiedy to było... Jakby przelutować kostki plusowe, to silnik z minusa by działał, czy kłóci się z mikroklockiem plusowym? Bo bez powodu fabryka pewnie nie zmieniała.
Ta zasrana rynna jak zwykle ciężko wychodzi, ale włozyć było jeszcze gorzej, bo teraz mam tu ciaśniej, niż w zwykłym roverze. Odciąłem po kawałeczku dolnych mocować, żeby były krótsze i nawet teraz nie zakręcałem tych nakrętek, bo widzę, że absolutnie nie ma potrzeby. Na samych wkrętach górnych, siedzi dobrze i dolega do grodzi. Mam tam naklejoną gumową uszczelkę na całym obwodzie, więc jest w miarę szczelnie. W GSI, to chyba właściwie nie jest wykonalne zdjęcie tego? Ja nigdy nie ściągałem, ale przez to ustrojstwo, silni nie chciał mi opaść niżej z tyłu, jak wykręcałem skrzynię, bo kolektor oparł się na plastiku. Jakby dobrze pomyśleć, to i tą rynienkę zrobiłby bez problemu dzieloną na dwie części, czyli przeciętą w poziomie. Skręcałoby się najpierw dół, a potem tylko dokładało górną część. A tak, to przeszkadza zbiorniczek na pompie hamulcowej, z drugiej strony komputer,a  w GSI, to nawet nie mówię. Jeszcze wiązkę tam wpakowali pod spodem.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #90 dnia: Luty 24, 2023, 22:38:33 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Dzięki, w wolnej chwili wymienię :) w takie miejsce najlepiej byłoby dać silikonowy, bo igielit prędzej czy później strzeli.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 07, 2023, 19:51:12 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3061
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Z racji znośnej aury i nadwyżki odkamienionego tlenku wodoru, umyłem trzy firmowe dupowozy; dwoma z nimi zrobiłem po około dwudziestu kilometrów po mieście.
Dostawczaki dzisiaj wszystkie tylko stały i wrastały.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 15, 2023, 23:30:31 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Po prawie półtorarocznym okresie od kupna mojego motoru (Iż jupiter 4), odebrałem go od kolegi, który miał mi go zrobić. Przez te prawie 1,5 roku udało mu się zapleść szprychy w kołach, założyć te koła do ramy, i wsadzić używany silnik, który kupiłem, bo remontu oryginalnego nawet nie zaczął. No i złożył przednie zawieszenie. I tyle.

Moja cierpliwość się wyczerpała, więc mu go po prostu zabrałem. Poskładałem go w sumie w 6 dni. Dzisiaj zrobiłem nim pierwsze 15km po zadupiach.

Pojechałem na przegląd (w Puławach), i zaczął się cyrk. Sprzedawca, jak i diagnosta z Katowic, jak i wydział komunikacji w Puławach, zgodnie twierdzą, że wystarczy: białoruski dowód rej, odprawa celna, tłumaczenie dowodu rej. na polski przez tłumacza przysięgłego i faktura zakupu z komisu. Wszystko mam. Ale Pan i Władca diagnosta już ma problem - nie ma danych o pojemności silnika, nacisku na oś itd, jedź pan do rzeczoznawcy, płać, czekaj i z opinią przyjedź.

Fabrycznie te motocykle nie miały numeru ramy, podobny problem jak we Władimircach. Tu też widział problem - panie, bo musi być tabliczka zastępcza nabita itd.

I tak 3 dniagnostów po kolei, poza tym, że i tak by mi nie zrobili przeglądu, bo od 2 dni mają zepsuty cepik i leżą do góry bębnem.

Ja pierdolę. Parę dni pracy od rana do późnej nocy, sprzęt wygląda i jeździ pięknie, ale cymbały ze stacji diagnostycznej muszą widzieć problem tam, gdzie go nie ma, jak w programie ZCHDCP, odcinek z trabantem i autem sprowadzonym z USA, tylko, że na żywo i nie było mi do śmiechu. Koniec końców motor chyba pojedzie na przyczepie kilkaset kilometrów dalej na przegląd. O dziwo inni z forum iżów nie mają tego typu przejść. A miałem sobie wrócić na spokojnie jutro z urlopu w Puławach, a tutaj znowu mnie czeka bicie się z gównem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2023, 23:32:02 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 16, 2023, 20:28:39 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3440
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Ogarnąłem stelaż materiałowej podsufitki z ostatnich roczników 125p. Niestety materiał odszedł razem z gąbką. Teraz pytanie do osób zorientowanych w temacie.... Czy materiał nadaje się po praniu bez tej kruszącej się gąbki do ponownego klejenia, czy raczej czeka mnie poszukiwanie materiału współczesnego z metra ciętego zaopatrzonego w specjalną gąbkę?
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 16, 2023, 21:14:44 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2870
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Wyciągnąłem dziś Poloneza na przejazdzke po części do Toyoty klienta. Zapomniałem zabrać ze sobą zatyczki do uszu. Uważam, że było warto. Już zapomniałem jak się jezdzi porządnym autem z wigorem. Ehh... Już się nie mogę doczekać supercharger'a
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 16, 2023, 21:31:13 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3061
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Czy materiał nadaje się po praniu bez tej kruszącej się gąbki do ponownego klejenia, czy raczej czeka mnie poszukiwanie materiału współczesnego z metra ciętego zaopatrzonego w specjalną gąbkę?
Jeżeli chcesz pominąć warstwę gąbki i kleić taką powierzchnię bezpośrednio do czegoś twardszego, to lepiej odpuść. A czemu nie podkleić tej tkaniny gąbką? W hurtowni tapicerskiej widziałem kiedyś taką cienka gąbkę. Była do kupienia na metry, tak jak tkanina.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 16, 2023, 21:32:06 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Ogarnąłem stelaż materiałowej podsufitki z ostatnich roczników 125p. Niestety materiał odszedł razem z gąbką. Teraz pytanie do osób zorientowanych w temacie.... Czy materiał nadaje się po praniu bez tej kruszącej się gąbki do ponownego klejenia, czy raczej czeka mnie poszukiwanie materiału współczesnego z metra ciętego zaopatrzonego w specjalną gąbkę?

Kolega w Polonezie akwarium ten materiał normalnie zdjął i wyprał w pralce. Efekt był bardzo fajny. A oryginalny materiał, to zawsze oryginalny materiał

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 16, 2023, 21:33:51 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3440
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Ogarnąłem stelaż materiałowej podsufitki z ostatnich roczników 125p. Niestety materiał odszedł razem z gąbką. Teraz pytanie do osób zorientowanych w temacie.... Czy materiał nadaje się po praniu bez tej kruszącej się gąbki do ponownego klejenia, czy raczej czeka mnie poszukiwanie materiału współczesnego z metra ciętego zaopatrzonego w specjalną gąbkę?

Kolega w Polonezie akwarium ten materiał normalnie zdjął i wyprał w pralce. Efekt był bardzo fajny. A oryginalny materiał, to zawsze oryginalny materiał
Też tak bym zrobił ale czy np ta gabka z metra wydoła w połączeniu z materiałem i dyktą tzw stelażem tej podsufitki?
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2023, 21:35:35 pm wysłana przez mruk1313 »
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 16, 2023, 23:53:22 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Też tak bym zrobił ale czy np ta gabka z metra wydoła w połączeniu z materiałem i dyktą tzw stelażem tej podsufitki?
Tzn, jak "wydoła"? Te gąbki sprzedają w różnych grubościach. Gdybyś chciał zmieniać ten materiał na całkiem nowy, to są nawet takie, z już podklejoną tą gąbką i wystarczy tylko całość przykleić do dykty, czy co tam jest. A tak, to trzeba gąbkę przykleić do materiału i dopiero resztę do dykty.A i nie wiem, czy nie ma też takich z klejem po jednej stronie, bo coś mi się chyba gdzieś kiedyś wyświetliło.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 17, 2023, 08:42:20 am »

Offline kliper

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 54
    • Bosch 97 -> 1.4
Wymieniłem wczoraj drążki zewnętrzne, po dwóch latach RTS wyglądał jak na zdjęciach. Aktualnie włożony lemforder.