Autor Wątek: tarcze hamulcowe wentylowane  (Przeczytany 171643 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #300 dnia: Lipiec 03, 2019, 23:55:10 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
tak, potrzebne sa tarcze kotwiczne lucasa 240, a ze sa delikatne roznice w odsadzeniu miedzy lucasem a bendixem to najlepiej zastosowac piaste (ze zwrotnica) z lucasa,

do bendixa trzeba szukac innych zaciskow, mam sprawdzic jeden model, ale na razie nie mam kiedy sie za to wziac,
jednak w koncu bocian sie doczeka na info ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #301 dnia: Lipiec 04, 2019, 00:12:06 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
do bendixa trzeba szukac innych zaciskow, mam sprawdzic jeden model, ale na razie nie mam kiedy sie za to wziac,
Dlaczego? Skoro zamontuje zwrotnice z Lucasa to po co inne zaciski?

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #302 dnia: Lipiec 04, 2019, 01:09:55 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to jest drugi akapit i prawi o tym, ze do bendixa jazma z zaciskami palio nie pasuja
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #303 dnia: Lipiec 04, 2019, 08:52:33 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Potrzebuje od kogos jeszcze potwierdzenia że do bendixa mogę zastoswac zestaw: zwrotnica lucas, jarzma, zaciski, tarcze 257 z palio.

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #304 dnia: Lipiec 04, 2019, 10:30:47 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
A czemu byś nie mógł?Do tego elastyczny z lucasa i masz komplet potrzebny do założenia tyle że zapomnij o felgach 13nastkach  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #305 dnia: Lipiec 04, 2019, 10:57:14 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Felgi 14-stki juz mam. Dzięki za info. Pytanie czy zwrotnice lucas sa takie same caro/atu i trucka?

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #306 dnia: Lipiec 04, 2019, 11:15:55 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
takie same
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #307 dnia: Lipiec 04, 2019, 11:47:22 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ktos porownywal piasty z lukasa i bendixa - roznily sie delikatnie odsadzeniem, wiec ta sama tarcza bedzie inaczej siedziala
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #308 dnia: Lipiec 04, 2019, 12:27:18 pm »

Offline AUTOSAN

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Borewicz 1980
Felgi 14-stki juz mam. Dzięki za info. Pytanie czy zwrotnice lucas sa takie same caro/atu i trucka?
Każdy coś mówi, ale na osobny temat, a zaraz będzie sto pytań, że nie pasuje  <mysli>
Zwrotnice (same gołe zwrotnice) są takie same, ale Ty potrzebujesz kupić kompletną zwrotnicę z osobowego lucas - z płytami kotwicznymi z odsadzeniem pod osobową tarczę lucas. Wszystko we wcześniejszych postach.

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #309 dnia: Lipiec 04, 2019, 13:13:28 pm »

Offline Oxej

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 131
  • Płeć: Mężczyzna
    • dużo, aktualnie Caro Plus


Piasta bendix jest o około 1mm niższa
Złombol '23, '24, team Carozela

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #310 dnia: Lipiec 04, 2019, 13:15:16 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
AUTOSAN problem jest w nomenklaturze, bo zwrotnica w PN jest rozbieralna i powinno sie ja nazywac zespolem zwrotnicy - tu tez jest problem, bo do zespolu nalezy piasta,
sama zwrotnica to wlasciwie element do ktorego mocowany jest drazek, bo to on odpowiada za "zwrot" i on jest uksztaltowany by zachowac Ackermana, ale sam nic z kolem nie zrobi,
czyli jest jeszcze element, ktory laczy wahacze z piasta i tym poprzednim elementem,
dwa polaczone zasadnicze elementy mozemy nazywac zwrotnica i ta zwrotnica jest taka sama - w sensie dwa elemnty ją tworzącą, bo nawet sruby je zespalajace sa innej dlugosci bo ....  wiekszosc osob zwrotnica nazywa caly zespol zwrotnicy, a te miedzy lucasem i bendixem roznia sie nie tylko dlugoscia srub wynikajaca z roznych plyt kotwicznych, jeszcze na dokladke piasta jest inna,
z tego zlego nazewnictwa wynika caly problem, bo co z tego, ze mozna zostawic zwrotnice z bendixa, skoro w zespole zwrotnicy trzeba zmienic wiekszosc czesci skladowych, by stala sie lukasem
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #311 dnia: Lipiec 04, 2019, 13:59:56 pm »

Offline OLO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1175
Odnośnie zwrotnic i piast. Kiedyś do bendixa 95 założyłem płyty lucas truck z zaciskiem i wszystko siadło bez problemów.
Były:
PNC 1.6 GLE 95
PNC 1.6 DOHC 91
PNC 1.5 GLE 93 EVO 1
PNC 1.5 GLE 94 EVO 2
PNC 1.6 GLI 95 EVO 3
PNC 1.5 GLE 94 EVO 4
PNC 1.4 GLI 96 EVO 5
PNC 1.9 D 96 EVO 6
PNC 1.6 GSI 99 EVO 7

Karetka 1.6 GLI 97 EVO 8
PN 1.5 SLE 90 EVO 9

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #312 dnia: Lipiec 04, 2019, 14:35:45 pm »

Offline Oxej

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 131
  • Płeć: Mężczyzna
    • dużo, aktualnie Caro Plus
ja założyłem przez przypadek piasty od bendixa na lucasa i piasta ocierała, bodajże o płytę kotwiczną
Złombol '23, '24, team Carozela

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #313 dnia: Lipiec 04, 2019, 16:11:51 pm »

Offline AUTOSAN

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Borewicz 1980
AUTOSAN problem jest w nomenklaturze, bo zwrotnica w PN jest rozbieralna i powinno sie ja nazywac zespolem zwrotnicy - tu tez jest problem, bo do zespolu nalezy piasta,
sama zwrotnica to wlasciwie element do ktorego mocowany jest drazek, bo to on odpowiada za "zwrot" i on jest uksztaltowany by zachowac Ackermana, ale sam nic z kolem nie zrobi,
czyli jest jeszcze element, ktory laczy wahacze z piasta i tym poprzednim elementem,
dwa polaczone zasadnicze elementy mozemy nazywac zwrotnica i ta zwrotnica jest taka sama - w sensie dwa elemnty ją tworzącą, bo nawet sruby je zespalajace sa innej dlugosci bo ....  wiekszosc osob zwrotnica nazywa caly zespol zwrotnicy, a te miedzy lucasem i bendixem roznia sie nie tylko dlugoscia srub wynikajaca z roznych plyt kotwicznych, jeszcze na dokladke piasta jest inna,
z tego zlego nazewnictwa wynika caly problem, bo co z tego, ze mozna zostawic zwrotnice z bendixa, skoro w zespole zwrotnicy trzeba zmienic wiekszosc czesci skladowych, by stala sie lukasem
Ciesze się, że się rozumiemy z tego właśnie powodu pisałem powyższy post. Koledze Tales była potrzebna prosta i klarowna odpowiedź co ma kupić na niechcący niedokładnie zadane pytanie  <spoko>

Jakiś czas temu sam przekładałem zespół zwrotnicy z lucasa do swojego bendix, a w innym temacie zamieściłem kiedyś zdjęcia i numerki pomagające jednoznacznie rozróżnić wspomniane piasty
2 rodzaje piast występujących w polonezie zależnie od systemu hamulcowego:
  • Lucas - FSO 063107 ; FSO 063109  (przód tarcze, tył bębny)
  • Bendix - FSO 4208865 ; FSO 4208867  (przód tarcze, tył tarcze)


Piasty oprócz wybitego numeru różni również odsadzenie:

« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2019, 16:18:26 pm wysłana przez AUTOSAN »

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #314 dnia: Lipiec 05, 2019, 04:33:02 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V


Piasta bendix jest o około 1mm niższa
Punkt płaszczyzny mocowania tarczy hamulcowej/koła jest przesunięty w bendixie o 3mm do wnętrza auta. Przerabiałem różne kombinacje piast i tarcz kotwicznych. W borku miałem tarcze kotwiczne lucas osobowy z piastami bendixa i pod jarzmo zacisku tipo potrzeba było podkładki 3mm. Identyczny zacisk na ori lucasie (tarcza,piasts) potrzebował 6mm podkładek.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #315 dnia: Grudzień 12, 2019, 21:40:34 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Przeglądam internet w poszukiwaniu jarzm i zaciskow od palio na tarcze 257 i ogólnie to widzę że to deficytowy towar jest. Może ma ktoś na zbyciu?

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #316 dnia: Grudzień 12, 2019, 23:13:53 pm »

Offline AUTOSAN

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Borewicz 1980
Przeglądam internet w poszukiwaniu jarzm i zaciskow od palio na tarcze 257 i ogólnie to widzę że to deficytowy towar jest. Może ma ktoś na zbyciu?
Komu by się chciało wystawiać części, których nikt nie potrzebuje = nie kupi. Jedź na złom i osobiście zdemontuj/dopilnuj demontażu zgodnie z wytycznymi jakie napisałem na forum. Prawdopodobieństwo, że przez internet otrzymasz nie ten towar, który Cię interesuje jest bardzo duże z powodu różnorodności wersji Palio, Sien i Punto (z nich nie pasuje), które każdy złomiarz miesza ze sobą.

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #317 dnia: Grudzień 13, 2019, 00:45:51 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Mam takie zaciski na zbyciu pod tarcze 240,257 i 284mm
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #318 dnia: Grudzień 13, 2019, 07:10:00 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Mam takie zaciski na zbyciu pod tarcze 240,257 i 284mm
A jarzma masz?

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #319 dnia: Grudzień 13, 2019, 07:50:54 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Komu by się chciało wystawiać części, których nikt nie potrzebuje = nie kupi. Jedź na złom i osobiście zdemontuj/dopilnuj demontażu zgodnie z wytycznymi jakie napisałem na forum. Prawdopodobieństwo, że przez internet otrzymasz nie ten towar, który Cię interesuje jest bardzo duże z powodu różnorodności wersji Palio, Sien i Punto (z nich nie pasuje), które każdy złomiarz miesza ze sobą.
Z tego co wiem tarcze 257 występowały tylko w palio. W sienie największe byly 240 wentylowane. Nie wiem czy jarzma i zaciski sa takie same czy sie różnią.