Autor Wątek: tarcze hamulcowe wentylowane  (Przeczytany 170315 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #320 dnia: Grudzień 13, 2019, 09:10:54 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Cały komplet,kupujesz do tego tarcze z klockami i montujesz
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #321 dnia: Grudzień 13, 2019, 09:21:43 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1324
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Komu by się chciało wystawiać części, których nikt nie potrzebuje = nie kupi. Jedź na złom i osobiście zdemontuj/dopilnuj demontażu zgodnie z wytycznymi jakie napisałem na forum. Prawdopodobieństwo, że przez internet otrzymasz nie ten towar, który Cię interesuje jest bardzo duże z powodu różnorodności wersji Palio, Sien i Punto (z nich nie pasuje), które każdy złomiarz miesza ze sobą.
Z tego co wiem tarcze 257 występowały tylko w palio. W sienie największe byly 240 wentylowane. Nie wiem czy jarzma i zaciski sa takie same czy sie różnią.
Nie tylko w Palio, ja wykręcałem z Marea Weekend.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #322 dnia: Grudzień 13, 2019, 22:16:03 pm »

Offline AUTOSAN

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Borewicz 1980
z powodu różnorodności wersji Palio, Sien i Punto (z nich nie pasuje), które każdy złomiarz miesza ze sobą.
Z tego co wiem tarcze 257 występowały tylko w palio. W sienie największe byly 240 wentylowane. Nie wiem czy jarzma i zaciski sa takie same czy sie różnią.
Nie tylko w Palio, ja wykręcałem z Marea Weekend.
Jakiś czas temu specjalnie wydałem pieniądze na testowy zakup jarzm i zacisków, poświęciłem swój czas na grzebanie w katalogach, aby jednoznacznie porównać co trzeba.. obalić mity i wyjaśnić na forum zależności, podać dokładne numery interesujących nas części do zaadoptowania w polonezie. Mija pół roku i wszystko zaczynamy od nowa, bo komuś nie chce się nawet przeczytać ze zrozumieniem postów na forum. Odechciewa się wchodzić... ;-|

A żeby post cokolwiek wnosił to... nie, tarcze 257 nie występowały tylko w Palio, jarzma i zaciski się różnią. A Marea jako bliźniacza dla Palio/Sieny nie występuje nawet zazwyczaj osobno w katalogu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2019, 22:19:32 pm wysłana przez AUTOSAN »

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #323 dnia: Grudzień 13, 2019, 22:47:33 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Łeeech.

Bo ludziom nie chce się szukać, to raz. Inna sprawa, że najlepiej podwieszać takie tematy (ja dlatego napisałem poradnik w oddzielnym temacie i poprosiłem o podwieszenie). Szkoda, że nie tworzy się bazy poradników jak dawniej, gdzie wszystko było na głównej stronie klubu, i można było czerpać informacje...

Jacek, przeklej informacje które zebrałeś do nowego tematu, poproś o podwieszenie, wrzuć do worda jakby zdjęcia poginęły na hostingach - większa szansa, że ludzie na to trafią i nie przepadnie :)
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #324 dnia: Grudzień 13, 2019, 22:57:42 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Jeżeli mówicie o mnie to przepraszam ale żadnej klarownej odpowiedzi nie znalazłem. Są na tym forum użytkownicy którzy stosują jakieś dziwne słowne gierki. Niby coś wiedzą, mądrują się, ale na proste pytanie drugiemu użytkownikowi forum nie raczą odpowiedzieć. Zamiast czytać między wierszami i domyślać się co autor postu miał na myśli wolałem zapytać. Nie śpię na pieniądzach o nie stać mnie aby zakupić kilka kompletów jarzm i zaciskow z różnych fiatow. Wiem że to towar ze szrotu ale jakas wartość ma.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2019, 23:00:33 pm wysłana przez Tales »

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #325 dnia: Grudzień 13, 2019, 23:10:15 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
A Marea jako bliźniacza dla Palio/Sieny
Marea to bliźniak bravo i brava, czyli auta segment wyzej niż siena/palio.
Siena to palio w sedanie. Tyle ze w palio głównie, przynajmniej w Polsce, występowało jako kombi czyli palio weekend.

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #326 dnia: Grudzień 13, 2019, 23:28:29 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #327 dnia: Grudzień 14, 2019, 00:11:45 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Doblo jtd ma to samo co Multipla czyli 284mm i felga minimum 15 naście
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #328 dnia: Grudzień 14, 2019, 09:50:21 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Marea to bliźniak bravo i brava
jezeli chodzi o wentylowane tarcze 257mm to blizniakami mechanicznymi do marea/bravo/brava jest alfa 145/146 ,a zacisk i tarcza w palio moze sie roznic wlasnie ze wzgledu na to, ze to mniejsze auto,
siena/palio to tarcze 240 i 257 ,a w bravo sa 257 i 284
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #329 dnia: Grudzień 14, 2019, 11:26:52 am »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Doblo jtd ma to samo co Multipla czyli 284mm i felga minimum 15 naście

Niekoniecznie musi to być jtd , ale były też na tarczach 257 i zaciskach dokładnie takich jakich nam trzeba.
https://www.autodoc.pl/czesci-zapasowe/tarcza_hamulcowa-10132/fiat/doblo/doblo-cargo-223/17979-1-9-jtd
https://www.autodoc.pl/czesci-zapasowe/zacisk-hamulca-10907/fiat/doblo/doblo-cargo-223/17979-1-9-jtd?criteria%5B274%5D=20
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2019, 11:31:56 am wysłana przez Majonez »

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #330 dnia: Grudzień 14, 2019, 14:57:11 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Były ale w benzyniakach,diesla jeszcze nie spotkałem z tarczą 257 a w linku są ale do diesla czyli na 99.9  procent pod tarcze 284 <spoko>
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2019, 14:59:28 pm wysłana przez Morfina »
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #331 dnia: Styczeń 19, 2020, 15:25:19 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Pytanie do osób co montowali tarcze z palio 257mm. Czy także tarcza hamulcowa była luźna na piascie? Kupiłem tarcze textar i maja dość spory luz tzn średnica piasty jest większa niż średnica tarczy wewnątrz. Trzeba kombinować żeby było to zamontowane koncentrycznie bo inaczej to obawiam się drgań kierownicy itp.

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #332 dnia: Styczeń 19, 2020, 15:59:22 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Z 240 Palio/Siena sprawa ma się podobnie - ale po przykreceniu tarczy kołkami (z wkręconymi śrubami kół dla ustalenia własciwej pozycji tarczy) jest idealnie, bez bicia itp.

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #333 dnia: Styczeń 19, 2020, 16:21:34 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
To u mnie po przykreceniu tarczy szpilkami nadal jest luz, w sensie można zobaczyć gołym okiem ze tarcza bije.
Rozwiązania widzę dwa. Albo przekręcić tarczę wykorzystując czujnik zegarowy albo w tarczy w otworach które sa przewidziane do montazu tarczy do piasty wykonać fazy i przekręcic tarczę za pomocą srub z łbem stozkowym.
Druga sprawa to czy w lucasie występowały jakieś dystansy?    Pytam poniwaz tarcza lucas ma grubość bodajże 8mm, tarcza palio 6,5mm więc chcąc nie chcąc zwężamy sobie rozstaw kół w ten sposób. Można zastosować dystans z bendixa i nadal jest miejsce na piascia na oparcie felgi.

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #334 dnia: Styczeń 19, 2020, 17:12:44 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w fiatach bywa centrowanie na czopie osadzenia felgi i tez mozesz tak zrobic wykorzystujac cienkie blaszki, najlepiej aluminiowe lub miedziane, zeby byly miekkie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #335 dnia: Styczeń 19, 2020, 17:24:45 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
To u mnie po przykreceniu tarczy szpilkami nadal jest luz, w sensie można zobaczyć gołym okiem ze tarcza bije.
Tak sobie teraz przypomniałem, że początkowo miałem podobny efekt - myślałem, że tarcze są krzywe. Działo się tak dopiero po wkręceniu kołków.

U mnie sprawę załatwiły podkładki pod kołki --> http://forum.fsoptk.pl/index.php?topic=51515.msg806757#msg806757

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #336 dnia: Styczeń 19, 2020, 21:26:44 pm »

Offline AUTOSAN

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Borewicz 1980
Pytanie do osób co montowali tarcze z palio 257mm. Czy także tarcza hamulcowa była luźna na piascie? Kupiłem tarcze textar i maja dość spory luz tzn średnica piasty jest większa niż średnica tarczy wewnątrz. Trzeba kombinować żeby było to zamontowane koncentrycznie bo inaczej to obawiam się drgań kierownicy itp.
Porównaj ze średnicą otworu w fabrycznej tarczy do systemu lucas.. możesz być zaskoczony, która będzie większa <rotfl2>

To u mnie po przykreceniu tarczy szpilkami nadal jest luz, w sensie można zobaczyć gołym okiem ze tarcza bije.
Rozwiązania widzę dwa. Albo przekręcić tarczę wykorzystując czujnik zegarowy albo w tarczy w otworach które sa przewidziane do montazu tarczy do piasty wykonać fazy i przekręcic tarczę za pomocą srub z łbem stozkowym.
Brałeś pod uwagę rozwiązanie douczenia się czegokolwiek na tematy, którymi tak ochoczo chcesz się zajmować? Gdyby chciało Ci się chociaż porównać rysunki poglądowe tarcz to zobaczyłbyś, że otwór w tarczy z palio jest o całe 0,4mm większy. Obawiam się jednak, że nawet stosując kołki z palio będziesz zawiedziony - nawet nie pełnią roli, o której tyle mówisz.

Druga sprawa to czy w lucasie występowały jakieś dystansy?    Pytam poniwaz tarcza lucas ma grubość bodajże 8mm, tarcza palio 6,5mm więc chcąc nie chcąc zwężamy sobie rozstaw kół w ten sposób. Można zastosować dystans z bendixa i nadal jest miejsce na piascia na oparcie felgi.
W lucas nie było dystansów, ale sam zaproponowałeś właściwe rozwiązanie. Dodajmy konieczne np. przy montażu OZ.

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #337 dnia: Sierpień 17, 2020, 17:56:00 pm »

Offline kamil31

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Pytanie do osób mających tarcze 280 mm, jaka macie wysokość tarczy? U siebie mam 43,5 i musiałem dać dystans pomiędzy piastę a tarcze i wychodziłoby na to ze potrzebna jest wysokość 39,5


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #338 dnia: Kwiecień 30, 2021, 00:05:21 am »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Też mam ten problem. Myślałem że wszystko pasuje tak jak pisali tu ale jednak nie. Znaczy tak ale nie :P Trzeba zwracać uwagę na zaciski. Jeżeli są zaciski ATE Bosch to potrzebna jest prawdopodobnie tarcza Textar 92055203 (39.5) a jak ATE bendix to ta co podawali tu w temacie. Na jarzmach ATE Bosch jest oznaczenie 681ateB a na jarzmach ATE bendix 681ate (bez B). Przy ATE Bosch i płycie trucka Lucas i tarczy 43.5 nie da się włożyć jarzma bez szlifowania. Wiec trzeba kupić inną tarcze. Lub zfrezowac kilka mm z płyty kotwicznej gdzie przykręcany jest zacisk.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2021, 00:12:22 am wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: tarcze hamulcowe wentylowane
« Odpowiedź #339 dnia: Kwiecień 30, 2021, 12:39:25 pm »

Offline AUTOSAN

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Borewicz 1980
Też mam ten problem. Myślałem że wszystko pasuje tak jak pisali tu ale jednak nie. Znaczy tak ale nie :P Trzeba zwracać uwagę na zaciski. Jeżeli są zaciski ATE Bosch to potrzebna jest prawdopodobnie tarcza Textar 92055203 (39.5) a jak ATE bendix to ta co podawali tu w temacie. Na jarzmach ATE Bosch jest oznaczenie 681ateB a na jarzmach ATE bendix 681ate (bez B). Przy ATE Bosch i płycie trucka Lucas i tarczy 43.5 nie da się włożyć jarzma bez szlifowania. Wiec trzeba kupić inną tarcze. Lub zfrezowac kilka mm z płyty kotwicznej gdzie przykręcany jest zacisk.
Wystarczy kupować części, o których mowa w temacie i tyle. Nie inne, a potem się dziwić, że nie pasują  ;>
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2021, 12:42:22 pm wysłana przez AUTOSAN »