Autor Wątek: Jak montuje się centralny zamek?  (Przeczytany 59450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #200 dnia: Lipiec 29, 2013, 17:03:01 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
co zrobić w tylnych drzwiach aby mechanizm zamka działał z mniejszym oporem,
siłowniki ładnie zamykają ale nie dają rade "wypchnąć" zamka
Po pierwsze cięgno może haczyć o obudowę zapalniczki-zobacz czy zamyka się i otwiera dobrze ze zdjętymi boczkami. Po drugie jak zdejmiesz boczek to zaraz pod cyckiem do zamykania jest nakrętka mocująca całe to ustrojstwo, musi być lekko poluzowana, nie przykręcona na maxa. Po trzecie wszystko nasmarować albo kupić mocniejsze siłowniki :)

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #201 dnia: Lipiec 29, 2013, 19:11:23 pm »

Offline joanna1684

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 111
    • POLONEZ przejściówka
no to muszę obadać nakrętki 

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #202 dnia: Lipiec 30, 2013, 00:07:26 am »

piciek

  • Gość
co zrobić w tylnych drzwiach aby mechanizm zamka działał z mniejszym oporem,
siłowniki ładnie zamykają ale nie dają rade "wypchnąć" zamka
Po pierwsze cięgno może haczyć o obudowę zapalniczki-zobacz czy zamyka się i otwiera dobrze ze zdjętymi boczkami. Po drugie jak zdejmiesz boczek to zaraz pod cyckiem do zamykania jest nakrętka mocująca całe to ustrojstwo, musi być lekko poluzowana, nie przykręcona na maxa. Po trzecie wszystko nasmarować albo kupić mocniejsze siłowniki :)
Musi byc przykrecona na maxa, wystarczy odpowiednio to ustawic. Przez cale zycie 14 letnie mojego poldka w jednych drzwiach cycek wychodzil z uzyciem duzej sily, teraz zlozylem to tak, jak byc powinno i smiga, az milo. Takze Kaina, nie kupuj mocniejszych silownikow, tylko ustaw tak, zeby chodzilo bez oporu.

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #203 dnia: Lipiec 30, 2013, 00:19:53 am »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Musi byc przykrecona na maxa, wystarczy odpowiednio to ustawic.
Jak to na FSO przystało u mnie żeby to ustawić należałoby pewnie powiększyć tą fasolkę w którąś stronę, jak zostawiłem poluzowane to śmiga jak trzeba i chodzi bez oporu.

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #204 dnia: Lipiec 30, 2013, 10:51:13 am »

Offline joanna1684

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 111
    • POLONEZ przejściówka
po kolejnym posiedzeniu nad drzwiami

mechanizm drzwi sam bez podłączonego cięgna siłownika działa dość ciężko chyba taki ich urok, albo się zastały bo trochę leżały

chyba się pogodzę z otwieraniem ręcznym, fajnie ze zamyka z pilota wszystkie

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #205 dnia: Lipiec 30, 2013, 10:57:52 am »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
W tym mechanizmie przy bolcu jest taka mała sprężynka, usunięcie jej w moim przypadku poprawiło działanie siłowników z tyłu.
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #206 dnia: Sierpień 01, 2013, 18:11:54 pm »

Offline joanna1684

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 111
    • POLONEZ przejściówka
dzisiaj pojechałam na rodzinne podwórko i centralny działał otwierał i zamykał wszystkie drzwi
polduś lubi wracać do domu

jak/gdzie podłączyć kabelek sygnalizowanie migaczami?

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #207 dnia: Sierpień 01, 2013, 18:19:32 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
W caro jest kostka za zegarami a w przejściówce najprościej pod przełącznik awaryjnych.

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #208 dnia: Sierpień 01, 2013, 19:23:56 pm »

Offline Rysiob

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 194
Dokładnie, wyciągasz włącznik awaryjnych i wpinasz się w dwa piny. Które dokładnie, kurdę nie pamietam :/ będę w aucie to ci sprawdzę.

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #209 dnia: Sierpień 01, 2013, 21:33:03 pm »

Offline Szyna

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lanos HB 1.5 16V
Dokładnie, wyciągasz włącznik awaryjnych i wpinasz się w dwa piny. Które dokładnie, kurdę nie pamietam  będę w aucie to ci sprawdzę.
Jak w plusie podłączałem kierunki "alarmowe" pod kostkę od awaryjek to były kabelki niebieski i niebieski z czarnym paskiem, a szukałem kabli zwykłą probówką, włączyłem awaryjki i gdzie pulsował
  • tam podłączałem, metodą prób i błędów, który to który kierunek i tyle filozofii. Na początku to wgl miałem, że pod awaryjki jednym kabelkiem z alarmu się podpiąłem, a drugim pod postojówki, tylko wtedy dochodzi zabawa z diodami prostowniczymi.

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #210 dnia: Sierpień 01, 2013, 23:49:32 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
W plusie jest dwupinowa kostka za zegarami

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #211 dnia: Sierpień 02, 2013, 15:45:02 pm »

Offline Szyna

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lanos HB 1.5 16V
W plusie jest dwupinowa kostka za zegarami
ooo nie wiedziałem, że jest wyprowadzona kostka na kierunki ;O teraz to już i tak za późno, ale dobrze wiedzieć ;p

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #212 dnia: Luty 10, 2020, 18:06:35 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Kupiłem ostatnio centralny zamek uniwersalny i dostałem taki schemat jak w załączniku. Stosować się wg. schematu "podłączenie bezpośrednio do siłowników" ? Aczkolwiek i tak mi to nic nie mówi,bo z tego co rozumiem brązowy i żółty do mastera,a reszte kabli mam zmostkować? Jak podłączyć pozostałe siłowniki pod mastera?

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #213 dnia: Luty 10, 2020, 20:24:31 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Kupiłem ostatnio centralny zamek uniwersalny i dostałem taki schemat jak w załączniku. Stosować się wg. schematu "podłączenie bezpośrednio do siłowników" ? Aczkolwiek i tak mi to nic nie mówi,bo z tego co rozumiem brązowy i żółty do mastera,a reszte kabli mam zmostkować? Jak podłączyć pozostałe siłowniki pod mastera?


z tego co producent modułu przedstawia to moduł nie ma wyprowadzonych przewodów żeby przyjmował sygnały o zamknięciu i otwarciu z siłownika master, natomiast resztę siłowników podpinasz równolegle jak na schemacie brązowy i żółty z modułu z zielony i niebieski wychodzące z siłownika, można pokombinować żeby działał master, trzeba otworzyć moduł c-zamka podając masę na płytkę(najlepiej przez żarówkę) jeżeli znajdziemy punkty na które podamy masę a moduł wyda polecenie zamknięcia zaś na drugi polecenie otwarcia to pod te punkty podpinamy przewody biały i brązowy z siłownika master natomiast czarny z siłownika do masy.

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #214 dnia: Luty 10, 2020, 23:32:00 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Jeśli dobrze cię zrozumiałem,to z każdego siłownika po kolei mam ciągnąc kabelki do brązowego i żółtego?
O szit,czyli nie potrzebnie kupiłem tego mastera. Całe życie myślałem,że sterownik podaje sygnał do mastera,a pod mastera podpięte są pozostałe siłowniki...

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #215 dnia: Luty 10, 2020, 23:44:18 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
kupiles goowniany sterownk, ktory docelowo jest przeznaczony do podlaczenia pod fabryczny centralny bez pilotow,
tym badziewiem jedynie rozbudowujesz o pilota - ktos w nim zabral mozliwosc normalnego sterowania silownikami (czyli od mastera), ale dodal funkcje szyb i cos jeszcze,
ogolna liczba kabli sie zgadza, funkcji podstawowej brak
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #216 dnia: Luty 11, 2020, 06:48:45 am »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Jeśli dobrze cię zrozumiałem,to z każdego siłownika po kolei mam ciągnąc kabelki do brązowego i żółtego?
O szit,czyli nie potrzebnie kupiłem tego mastera. Całe życie myślałem,że sterownik podaje sygnał do mastera,a pod mastera podpięte są pozostałe siłowniki...


tak, jeżeli nie poradzisz sobie to co napisałem z masterem to omiń to , pilot jest po to żeby nie kręcić kluczem w wkładce .

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #217 dnia: Luty 11, 2020, 12:45:55 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
maniek, master nie jest po to, zeby krecic kluczykiem, tylko po to, zeby moc sterowac zamkiem z pozycji fotela kierowcy,
jezeli jest to fabryczny centralny zamek, to nie ma problemu, bo jest przycisk, albo master,
ale w przypadku, gdy autor chce zamontowac to co kupil np. do PN, to juz jest problem,

proponujesz mu grzebanie w plytce nowego urzadzenia na gwarancji - po pierwsze nie oplaca sie tego robic, zeby nie tracic gwarancji, a po drugie autor nie jest w stanie tego zrobic sam, bo mial problem z odczytaniem schematu, a tu trzeba poleciec po sciezkach,
najprostszym sposobem rozwiazania tej sytuacji, bez kupowania nowego sterownika (z pilotami) jest dolozenie drugiego sterownika, ktory jest w kazdym zestawie silownikow (tych zestawach bez pilotow),
one maja sterowanie z mastera i mozliwosc polaczenia ze "wyzwalatorem"
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #218 dnia: Luty 11, 2020, 16:38:59 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Master jest po to, żeby podawał (najczęściej) masę na sterownik gdy zamyka się lub otwiera kluczykiem albo przyciskiem (w drzwiach).
Mastery montuje się wszędzie tam, gdzie jest zamek na kluczyk.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #219 dnia: Luty 11, 2020, 18:28:07 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Jednak montuje tak jak jest bez mastera, nie będe już odsyłał tego i wymieniał. teraz nasuwa się pytanie nr. 2 Czy w caro 96r,są gdzieś za licznikiem wypuszczone kostki przewidziane pod centralny/alarm? W plusie z tego co pamiętam chyba był fioletowy kabelek przy skrzynce bezpieczników i kostka za licznikiem.