Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1415584 razy)

0 użytkowników i 15 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9120 dnia: Maj 25, 2024, 10:29:02 am »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1737
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo +1?? KM?? & Fiat Croma 1.9 JTD '09 120 KM - Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - "TurboŁoś"
kompresor był zamontowany tam gdzie później była montowana pompa wspomagania.
Jakbym się bawił w klimę przy OHV to pewnie właśnie tak bym zrobił - kompresor w miejsce pompy wspomagania, a ta zamieniona na elektryczną i schowana w nadkole.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9121 dnia: Maj 27, 2024, 23:32:39 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4782
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
https://www.rmf24.pl/regiony/warszawa/news-17-latkowie-uciekli-z-osrodka-ukradli-trabanta-i-papierosy,nId,7533350#crp_state=1

Ryndyndyndyndyn dyn rrryyyyyyyyyyyyyyn dyn dyn dyn...  <rotfl2>

Może kranika nie odkręcili? :D
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9122 dnia: Maj 28, 2024, 19:04:05 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 597
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
A mówią że młodzież atechniczna i niezainteresowana motoryzacją, a tu trabanta wzięli i pojechali ;p .

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9123 dnia: Czerwiec 24, 2024, 20:53:58 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 597
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
No to chyba mamy potwierdzenie że oferowano 1.5 turbo normalnie w sprzedaży. https://youtu.be/pkevM1rztbg?si=cnmpXYj7m7-H9JU5&t=67

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9124 dnia: Czerwiec 24, 2024, 21:54:38 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6633
  • Płeć: Mężczyzna
Widziałem kiedyś w katalogu obok silnika Forda. Długo próbowali.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9125 dnia: Czerwiec 25, 2024, 01:01:16 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13900
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a kiedy te fordowskie sprzedawali? moze przez kilka miesiecy nie bylo w ofercie i akurat wtedy krecili reklame,
pozniej jeszcze byly w waskim Caro, ale to juz chyba pojedyncze sztuki 2.0GLE
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9126 dnia: Czerwiec 25, 2024, 08:58:38 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1332
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Kiedys widziałem na fb caro z niby fabryczną klima i kompresor był zamontowany tam gdzie później była montowana pompa wspomagania.
Klima była montowana różnie, raz tak raz tak.
Według dokumentacji Alexa w Polonezie, kompresor był montowany w miejscu pompy wspomagania.
Tak jest to zrobione w moim Caro z fabryczną klimą.
Tomekk pokazywał tu Caro ze wspomaganiem i klimą naraz, obydwie pompy były po lewej stronie ohvki.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9127 dnia: Czerwiec 25, 2024, 21:45:19 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6633
  • Płeć: Mężczyzna
Big Car zrobił film o Polonezie. Można powiedzieć, że bardzo pochlebny, choć może lekko mitomański  :-)

https://youtu.be/oBZCmeKBgXc?si=aof2tgQDxpxqbyHd
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9128 dnia: Czerwiec 26, 2024, 12:38:38 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
Dla wszystkich miłośników "odkurzaczy" taki ciekawy film znalazłem. Oczywiście, po angielsku.
https://www.youtube.com/watch?v=HBbHnTZb_Eo
Piękna sprawa, taki fabrycznie nowy silnik. Ktoś wie, czy żółtki jeszcze produkują te poprawione k serie? Na tych alibabach itp, to nawet widziałem kompletne głowice i inne rzeczy.
Ogólnie to ponoć już coraz ciężej z silnikami rovera, bo to jest ponoć masowo złomowane i niedługo ich "zabraknie". Z drugiej strony, tak czytając komentarze na jutubie, to jest dosyć dużo ludzi w UK, którzy ubóstwiają te silniki i cały czas je użytkują/remontują i nie zapowiada się na odwrócenie tego trendu.

Jeszcze takie coś. Procedura wymiany uszczelki pod głowicą według firmy Ajusa.
https://www.youtube.com/watch?v=HwDorrTsiwk
Tam dalej widać, że gość ładuje dosyć sporo "kitu" pomiędzy głowicą, a pokrywą wałków, ale pominąwszy to, to powinien chyba uszczelnić jeszcze powierzchnie miedzy otworami na świece itd. No i nie taką ilością silikonu. Do tego jest ten płynny specyfik, ale ja też dawałem silikon (renzosil) ale delikatnie, ledwo "pobieliłem" a nie tak, jak tu.
No i widzę wymiana magistrali olejowej na nowy typ.
Jak tak czytałem komentarze angoli pod filmami z budowy silników K, to ktoś tam pisał, że największy problem z uszczelkami, zaczął się w momencie wprowadzenia większych pojemności 1,6 i 1,8, bo przekonstruowano blok i osadzenie tulei, a nikt nie zrobił nic z uszczelkami, o których już było wiadomo, że jest z nimi problem. Tak samo kolektory ssące zaczęto robić plastikowe, żeby zmniejszyć koszty i ktoś tam pisał, ze lubiły się rozszczelniać na łączeniu z głowica, pomimo tej uszczelki gumowej.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2024, 13:32:55 pm wysłana przez Buźka »

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9129 dnia: Czerwiec 26, 2024, 15:40:14 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3782
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Nie produkują od 2017 bodajże. Niestety dostęp chociażby do oryginalnych uszczelek SAIC też już się skończył. Żałuję, że nie kupiłem więcej jak była możliwość.
Złomowane to jest od dawna, ale teraz Rovery/MG nie przyjeżdżają do Polski na części z uwagi na opłaty przy imporcie czegoś z UK po brexicie.

Na starym bloku też padały. Największy problem fabrycznie to były cienkie ścieżki i plastikowe tulejki ustalające. Chińskie "K" po przeprojektowaniu przez Ricardo już nie ma problemu z uszczelkami.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9130 dnia: Czerwiec 26, 2024, 16:05:57 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
Nie produkują od 2017 bodajże
O widzisz, to dupa.
iestety dostęp chociażby do oryginalnych uszczelek SAIC też już się skończył. Żałuję, że nie kupiłem więcej jak była możliwość.
No to dupa #2. Trzeba by prorokiem być, nie?
Złomowane to jest od dawna, ale teraz Rovery/MG nie przyjeżdżają do Polski na części z uwagi na opłaty przy imporcie czegoś z UK po brexicie.
Ano tak, zapomniałem, ze ten brexit był i skończyło się eldorado.
Na starym bloku też padały.
No, tam tak pisali, ale ponoć po zmianie, to było jeszcze bardziej nasilone, bo zmieniła się sztywność całej konstrukcji itd, a brytole tego nie poprawili.
plastikowe tulejki ustalające
O tym tez tam czytałem. Znalazłem jakąś stronę, gdzie jakiś gość pracujący przy Lotusie z tymi silnikami, bardzo wnikliwie analizował wady konstrukcyjne tych silników i właśnie była mowa o tulejkach, że producent przyoszczędził i finalnie okazało się, że głowica potrafiła się przesuwać na tych tulejkach względem bloku, bo one się nagrzewały, pękały itd i całość pracowała, powodując niszczenie uszczelek, przerywanie ścieżek silikonowych itd, oraz wycieranie samego bloku. Dlatego wraz z nowym typem uszczelek, zaczęto produkować stalowe tulejki. Ogólnie, ciekawa lektura.
Chińskie "K" po przeprojektowaniu przez Ricardo już nie ma problemu z uszczelkami.
O tym też właśnie czytałem, że to było robione wespół z anglikami i wyeliminowano wreszcie wady protoplasty. Szkoda, że tak późno i że już nie robią tych silników. Widziałem jeszcze same słupki na tych chińskich stronach, ale to nietanio wychodzi.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9131 dnia: Czerwiec 26, 2024, 16:31:50 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6633
  • Płeć: Mężczyzna
A czy seria N i Saic Kavachi miały te same bloki?
Bo obydwie modyfikacje powstały jeszcze pod osobnymi firmami i Kavachi miał turbo.

Ano tak, zapomniałem, ze ten brexit był i skończyło się eldorado.

Eldorado już dawno minęło. W Anglii dużo trudniej spotkać Rovera niż w Polsce, bo raz że mają tam podatek drogowy tym wyższy im starsze auto, a dwa że drobne uszkodzenie typu pęknięty zderzak, nierzadko kwalifikuje auto do złomowania ze względu na absurdalne koszty robocizny. Dlatego samochody są kradzione bo ktoś potrzebuje np. jednej części, i po paru tygodniach skradziony wóz bez jednej części której ktoś potrzebował, odnajduje się w kontenerze do złomowania.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2024, 16:34:21 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9132 dnia: Czerwiec 26, 2024, 19:54:24 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13900
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Z drugiej strony, tak czytając komentarze na jutubie, to jest dosyć dużo ludzi w UK, którzy ubóstwiają te silniki i cały czas je użytkują/remontują i nie zapowiada się na odwrócenie tego trendu.
i co to zmienia w twoim zyciu, czy czesci beda dostepne w niedostepnych cenach, czy czesci nie beda dostepne ?
w jednym i drugim przypadku bedziesz musial zainteresowac sie innym silnikiem, takim ktory okaze sie oplacalny
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9133 dnia: Czerwiec 26, 2024, 20:14:06 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
Podyskutować już nie można, panie maruda? Zapytałem z ciekawości, czy żółtki robią jeszcze k serię i dostałem odpowiedź, a reszta, to tak w ramach luźniej dyskusji. Wiecznie się musisz przyjebać, bo by nie było.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9134 dnia: Czerwiec 26, 2024, 23:39:42 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13900
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ja tylko niose pomoc  <cwaniak2>
i wlaczylem sie do otwartej dyskusji - na forum tak mozna, a nawet trzeba, bo to forum dyskusyjne,
w dodatku sam temat mnie dotyka, bo mam 1.8 (nie nowe) i zero czesci zamiennych, wiec bede musial sie rozejrzec
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9135 dnia: Czerwiec 27, 2024, 04:18:05 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
Aha, ok. Nie spodobał mi się wydźwięk twojej wypowiedzi, ale chyba czasem zapominam, że ty tak już masz i trzeba się przyzwyczaić. To nie było tematu, skoro tak.
A tu coś z innej beczki. Produkcja opon z PRL (i nie tylko opon).
https://www.youtube.com/watch?v=mC62_W3tWfM
No i wracając znów do K serii
https://www.youtube.com/watch?v=77KdMe_1ISU
Gość tu robi silnik 1,6 do Caterhama. Widać, że jest ostro dłubnięty, bo głowica ma duże kanały ssące i wydechowe i regulowane koła rozrządu. Ponadto wypowiedział się tam właściciel tego silnika.
Cytuj (zaznaczone)
Klient tutaj! Silnik ten przejechał już ponad 200 tys. km i przetrwał połowę zerwanego nitu (uszkodzenie tłoka!) i generował ponad 180 KM przy 8000 obr./min. Trafił do Jamesa ze względu na wysokie zużycie oleju, niewielką utratę kompresji na cylindrze i problem z przegrzaniem. Dopiero co ukończyłem bieganie w milach, ale jak dotąd jest płynniej, ciszej i równie żwawo jak zawsze. Jednym z powodów, dla których wybrałem Jamesa, było obejrzenie niektórych z tych filmów i dbałość o szczegóły włożona w pracę. Jestem niesamowicie zadowolony z dotychczasowego rezultatu. Wkrótce będzie na hamowni w celu ostatecznego sprawdzenia, zanim znów zacznie się miotać na torze.
Facet od silników widzę nie byle kto. Wyważył cały wał wraz z kompletnym sprzęglem itd.
Te silniki były tak fabrycznie strojone do tych aut, czy oni to tuningowali specjalnie? 180 KM, to nie byle co w 1,6.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9136 dnia: Lipiec 02, 2024, 13:42:31 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4782
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Pewnie już wszyscy znają, aaaale... https://auto-info.gratis

Sprawdziłem sobie parę moich byłych aut, może ktoś rozpozna, do kogo mogą należeć? Może do kogoś z forum?

Ten istnieje, i według strony jeździ po Rzeszowie i dalej przechodzi przeglądy - aktualnie RZ7117X. Jeśli przebiegi są prawidłowe (strona potrafi sypać błędami), zrobił niewiele kilometrów przez te 10 lat. Silnik 1.6 GLE w momencie sprzedaży, pozbyłem się dość szybko, bo nie miał gazu i zrobiłem nim może z 500km od kupna.





Roffer LBP5983 - sprzedany na 90% do Wołomina, jak to podejrzewałem, prawdopodobnie nie istnieje. Brak przebiegów itd, tylko suche dane. Musiałem sprzedać, żeby mieć pieniądze na zakup wymarzonego wczesnego akwarium z brązowym wnętrzem w Kujawsko-Pomorskim - wyszła z tego taka historia, że zostałem bez samochodu, a wracałem przemarznięty w nocy PKP po 6 godzinach czekania na pociąg :P



No i osiągnąłem dzienny limit sprawdzeń, dopiero jutro znowu mogę poszukać kolejnych :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2024, 13:45:13 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9137 dnia: Lipiec 02, 2024, 16:25:13 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2237
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Też posprawdzałem kilka aut. Pokazuje prawdę w przypadku w miarę "świeżych" aut, takich które nadal jeżdżą lub kilka lat temu jeszcze jeździły. Chciałem sprawdzić auta które pamiętam z dzieciństwa ale na 99% już nie istnieją to wtedy sypie błędami, ale i tak fajnie, że jest taka strona  <spoko>

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9138 dnia: Lipiec 10, 2024, 19:34:31 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6633
  • Płeć: Mężczyzna
Załoga tego Poloneza zdecydowanie zdeklasowała konkurencję:

https://youtu.be/edZj6jaJEgc?si=9jDi_dXSgehw8RsO
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #9139 dnia: Lipiec 11, 2024, 13:19:37 pm »