Autor Wątek: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'  (Przeczytany 96153 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #300 dnia: Czerwiec 02, 2019, 14:26:07 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1144
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Gratulacje,że udało ci się go doprowadzić do takiego stanu,że może się już samodzielnie przemieszczać  <spoko> Mi by brakło cierpliwości

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #301 dnia: Czerwiec 02, 2019, 17:30:27 pm »

Offline bing17

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125p
Zazdro w opór, gratuluję <ok>

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #302 dnia: Czerwiec 03, 2019, 11:05:25 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
2013-2019 jeden z najdłuższych remontów o jakich słyszałem:) Oczywiście skończonych, bo te nieskończone, które nie zostaną skończone to zupełnie inna bajka - gratulacje!
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #303 dnia: Czerwiec 03, 2019, 19:38:58 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
jeden z najdłuższych remontów o jakich słyszałem:) Oczywiście skończonych, bo te nieskończone, które nie zostaną skończone
A ile czasu trwający remont uznałbyś za niedokańczalny? :)

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #304 dnia: Czerwiec 03, 2019, 19:40:09 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
A ile czasu trwający remont uznałbyś za niedokańczalny?

Kilka lat bez progresu każe stawiać krzyżyk na takim przedsięwięzieciu ;)
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #305 dnia: Czerwiec 16, 2019, 19:03:33 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Gratulacje,że udało ci się go doprowadzić do takiego stanu,że może się już samodzielnie przemieszczać  <spoko> Mi by brakło cierpliwości

Zazdro w opór, gratuluję <ok>

2013-2019 jeden z najdłuższych remontów o jakich słyszałem:) Oczywiście skończonych, bo te nieskończone, które nie zostaną skończone to zupełnie inna bajka - gratulacje!

Cieszę się, że auto się Wam podoba :) Powiem szczerze, że jeśli chodzi o czas trwania remontu, to rozpoczynając go nie sądziłem, że tak długo się to będzie ciągnąć, zdarzały mi się chwile słabości i długie przestoje, ale konsekwentnie udawało się ciągnąć wszystko do przodu, z czego jestem bardzo zadowolony :)

Znów pracę poszły do przodu, założone zostało kompletne orciari  <spoko> <cwaniak2> Sposób montażu paneli progowych bocznych na nitonakrętki. Myślę, że to najsensowniejsze rozwiązanie, żeby to miało przysłowiowe ręce i nogi:

Ostatecznie efekt wygląda tak:


Poza tym zagościły postojówki Osram Cool Blue, oraz do halogenów Osram H3 Nightbreaker do których link dawałem na poprzedniej stronie. Na początku tego tygodnia oddałem do renowacji oryginalne Tiptopy 13" na których wyjechał z salonu. Wybrałem malowanie systemowe na kolor ,,classic silver" jaki zaproponowali mi w firmie Metal Hunters w Łodzi która zajmuje się renowacją alufelg. Dobór koloru okazał się wręcz idealny, poza tym bardzo chwalę sobie usługi tej firmy, przyznam, że efekt naprawdę przeszedł moje oczekiwania  <spoko> Kiedy przyjechałem autem na montaż w piątek, Polonez bardzo spodobał się w firmie więc zrobiliśmy zdjęcie które trafiło na fanpage'a Metal Hunters na fb:
https://www.facebook.com/metalhunterspl/photos/rpp.821537794543021/2839597989403648/?type=3&theater
Na odnowione alufelgi trafiły nowe opony Nexen N'Blue 185/70, czyli powrót do klasycznego fabrycznego ,,balona"  <spoko>
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2019, 19:24:43 pm wysłana przez Dawid91 »

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #306 dnia: Czerwiec 28, 2019, 21:24:21 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
W ciągu ostatnich dni, Polonez przeszedł detailing. Korekta lakieru pastami Koch, twardy wosk Collinite 915. Na odnowione alufelgi poszedł wosk do felg Poorboys'a, na opony dressing do opon, również Poorboys'a  <ok>
Dziś się nim cieszyłem, jeżdżąc trochę ot tak dla frajdy, porobiłem trochę zdjęć w różnych lokalizacjach :)

Alufelgi zostały wypiaskowane, jedna wymagała delikatnego prostowania, następnie zostały pomalowane systemowo w kolor ,,classic silver", moim zdaniem pasuje idealnie  <cwaniak2> śruby kół zostały wyszkiełkowane i ocynkowane na złoto.

Nie poszedłem z duchem obecnego trendu i nie zamontowałem pomarańczowych kierunków. W połączeniu z tym kolorem wyglądają moim zdaniem źle. Do L139 białe pasują dużo bardziej, zagościły również białe kierunkowskazy boczne na błotnikach  <spoko>

Owiewki Heko - gadżet który bardzo lubię i ląduje na większości moich samochodów, ale uważam, że w mało którym aucie prezentują się tak dobrze, jak w Polonezie Caro  <cwaniak2>

Wzorem egzemplarzy folderowych, lusterka poszły w kolor nadwozia ( lusterka elektryczne i podgrzewane :) ) oraz zostały doposażone w niebieskie szkła. Nie są to szkła wyjęte z Cromodor, tylko dedykowane do lusterka Caro


Auto przeszło przegląd kilka dni temu, budząc bardzo pozytywne reakcje na stacji diagnostycznej :) W sumie, remont można powiedzieć, że został skończony :) Została kosmetyka, uzupełnić kilka detali typu jakieś brakujące listewki, złożyć do kupy bagażnik, podłączyć radio, oraz jak mawia klasyk ,,jeździć obserwować". Dziś pierwsza awaria, przestało działać sterowanie lusterka pasażera.

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #307 dnia: Czerwiec 28, 2019, 23:13:45 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Gdzie nabyłeś takie szkła? :)

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #308 dnia: Czerwiec 28, 2019, 23:49:45 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4634
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Fajnie wygląda origami w tym kolorze. Bardzo dobrze, że zrezygnowałem z marchewkowych kierunkowskazów - nie do tego koloru. I musisz czuć ogromną radochę, bo tak długim remoncie  :] Jak wrażenia akustyczne w środku po wytłumianiu?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #309 dnia: Czerwiec 29, 2019, 14:24:51 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Od razu widać, że niezłe kosmetyki. A gdzie można kupić heko na trójkątne szybki z tyłu ? Na stronie nie widziałem.

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #310 dnia: Czerwiec 29, 2019, 22:23:19 pm »

Offline BialySC

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Piękny ten lakier. Wszystko pasuje idealnie. Poka wnętrze.

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #311 dnia: Czerwiec 30, 2019, 10:10:52 am »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Od razu widać, że niezłe kosmetyki. A gdzie można kupić heko na trójkątne szybki z tyłu ? Na stronie nie widziałem.
Są dostępne w pakiecie z bocznymi. Ja kupowałem w Warszawie w sklepie Heko.
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #312 dnia: Czerwiec 30, 2019, 10:44:48 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ale i tak są dostępne jedynie czarne, prawda? U mnie do czerwonego lakieru, pasowały by czerwone, czy tam miodowe, jakie bylo widać na tym caro, czy tam atu,  z programu 4x4.

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #313 dnia: Czerwiec 30, 2019, 10:53:13 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
gdy kupisz czarne, to masz dwa wyjscia : albo na sloncu zbledna na zielono, albo na pomaranczowo,
gdy zbledna na zielono, to masz dwa wyjscia ...
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #314 dnia: Czerwiec 30, 2019, 13:25:40 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Gdzie nabyłeś takie szkła? :)
Z 7-8 lat temu, na jakiejś stronie w internecie, której nazwy nie pamiętam, w każdym razie reklamowali się, że mają szkła lusterek zwykłe i niebieskie do każdego, czy tam prawie każdego auta. Napisałem wtedy maila z ciekawości, czy mają niebieskie sferyczne szkła do lusterek Poloneza z lat 1991-2002. Mieli, zarówno sferyczne jak i asferyczne też niebieskie. Zamówiłem niebieskie sferyczne i dopiero teraz doczekały się montażu. Niestety nie pamiętam już adresu strony.

I musisz czuć ogromną radochę, bo tak długim remoncie  :] Jak wrażenia akustyczne w środku po wytłumianiu?
Powiem Ci, że mam niesamowitą frajdę z jazdy tym autem. Czekałem na to 6 lat, bo tyle trwał remont. Super mi się nim jeździ, w końcu mam takiego Poloneza o jakim zawsze marzyłem  <spoko> Wisienką na torcie będzie ogarnięcie w nim klimy, ale to zostawiam na przyszły rok. Co do wrażeń akustycznych, to... musiałem coś zrobić nie tak, w kwestii ściany grodziowej, bo silnik i mechanikę słychać jak w seryjnym Polonezie, mimo, że jest grubiej dane wygłuszeń, natomiast wszystkie odgłosy zewnętrzne są ładnie wytłumione. Wygłuszenie dachu oraz grubiej podłogi we wnętrzu dało odczuwalny efekt.

Od razu widać, że niezłe kosmetyki. A gdzie można kupić heko na trójkątne szybki z tyłu ? Na stronie nie widziałem.
Heko te owiewki tylnych szybek określa jako ,,noski", z tego co wiem, można kupić tylko w pakiecie z bocznymi na przód i tył.

Piękny ten lakier. Wszystko pasuje idealnie. Poka wnętrze.
Kilka detali muszę jeszcze ogarnąć, ale w swoim czasie dodam też fotki wnętrza :)

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #315 dnia: Czerwiec 30, 2019, 22:07:16 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Dawid moje zdanie znasz - wygląda fantastycznie <ok>
Mam nadzielę że niebawem będę mógł pochwalić się nowym projektem, w końcu coś trzeba robić z 2 kartonami nowych Orciari i kilkoma kompletami dokładek których nikt nie chciał kupić w jednej z Warszawskich hurtowni a które tydzień temu trafiły do mojego magazynu <lol2>.
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #316 dnia: Czerwiec 30, 2019, 22:26:44 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
w końcu coś trzeba robić z 2 kartonami nowych Orciari i kilkoma kompletami dokładek których nikt nie chciał kupić w jednej z Warszawskich hurtowni
No co pan powie, aż się wierzyć nie chce  ;-| To tak się za używanymi zabijali, a nowych nikt nie chciał? Swoją drogą, to ile takich rzadko spotykanych rzeczy, może jeszcze zalegać na zapomnianych półkach w hurtowniach itp.?
To Ty w końcu pozbywasz się polonezów, czy gromadzisz nadal, bo się gubię. Ten plusorover za 65 patoli się sprzedał?
A co do auta autora tematu, to jedynie alusy są nie w moim typie, bo wolę tradycyjne tip-topy pięcioramienne, lub riale, ale co kto lubi. Reszta jak najbardziej ok. I szacunek za chęci oraz determinację, bo niejeden by po dwóch, trzech latach takiego remontu, wywalił na złom. A to kasy brak, a to chęci, a to się odwidziało...

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #317 dnia: Czerwiec 30, 2019, 22:37:21 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
To tak się za używanymi zabijali, a nowych nikt nie chciał?
Dupy się nie chciało ruszyć, żeby popytać po starych zapomnianych sklepikach o części do PNa. Sam do niedawna miałem taki zaprzyjaźniony sklep gdzie sporo rzeczy do polskich samochodów mieli od ręki, no ale nie tylko ja o tym wiedziałem i większość oryginalnego asortymentu z epoki już się sprzedało.
Swoją drogą, to ile takich rzadko spotykanych rzeczy, może jeszcze zalegać na zapomnianych półkach w hurtowniach itp.?
W skali całego kraju to pewnie jeszcze niejednego poloneza byś z tego złożył.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2019, 22:39:07 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #318 dnia: Czerwiec 30, 2019, 23:18:46 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No tak, w sumie, to przecież chyba jeszcze AMW nadal coś tam ma, bo oni wystawiali całe pakiety części, a na coś takiego, to mało kto się połasi. No i cena wywoławcza powyżej 100 patoli nie zachęca.

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #319 dnia: Lipiec 01, 2019, 06:10:49 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Nie wiem, jak ci ludzie wynajdują takie ciekawostki... Ja, ilekroć gdzieś zapytam, słyszę tylko panie, ja już nie pamiętam, kiedy do poloneza coś miałem. W jednym ze starszych sklepów w moim mieście ostatnio też mi powiedziano, że tylko na zamówienie, jak coś.