Autor Wątek: Polonez Atu Plus 1.6 GLI '97 by Michał_M  (Przeczytany 19229 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Polonez Atu Plus 1.6 GLI '97 by Michał_M
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 07, 2019, 23:40:20 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Czy ja mam takie wrażenie że nowe akumulatory są coraz mniejsze ?
sa coraz mniejsze, bo mniej olowiu,to nizsze koszty produkcji - a na naklejce mozna napisac co sie chce, a wiec na naklejkach pojemnosc i prad rozruchowy rosnie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Atu Plus 1.6 GLI '97 by Michał_M
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 08, 2019, 17:49:02 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
https://m.youtube.com/watch?v=97mWIgwLxOQ tak powstają akumulatory o małych rozmiarach i dużej pojemności

Odp: Polonez Atu Plus 1.6 GLI '97 by Michał_M
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 08, 2019, 18:41:18 pm »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
Jak odczucia po zmianie oleju na 5w40 , lżej chociaż odpala okresie zimowym ?
Tym autem pierwszy sezon jeżdżę w zimie, poza tym jest garażowany, gdzie temperatura nigdy nie spada poniżej 0*C. Jednak patrząc w karty charakterystyki na pompowalność oleju w -30*C różnica między 5w, a 10w jest duża. Na pewno silnik ma lepsze smarowanie od razu po odpaleniu.
Caro Plusa trzymam pod wiatą, tam też mam 5w40 i na mrozach odpala leciutko pomimo 8 letniego akumulatora.

Odp: Polonez Atu Plus 1.6 GLI '97 by Michał_M
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 08, 2019, 20:14:46 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ja zmienilem z 10W40 na 15W40 i nastepnie na 5W40, a bylo to dawno temu, gdy zima bywalo  -20 do -15*C ,auto stalo po kilka dni pod akademikiem, akumulator lepiej bylo trzymac w pomieszczeniu,
roznice byly takie,ze na konkretnym mrozie miedzy 15W40 a 5W40 czas klepania zaworow skrocil sie kilkukrotnie - czyli pompowalnosc zimnego oleju dla 5W40 jest wyraznie lepsza
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Atu Plus 1.6 GLI '97 by Michał_M
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 08, 2019, 21:29:52 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Jak odczucia po zmianie oleju na 5w40 , lżej chociaż odpala okresie zimowym ?

Musi być lepiej bo lepkość w niskiej temperaturze mniejsza, przedewszystkim szybciej pompuje do głowicy i do panewek.
W Pandzie przeszedłem w tym roku z Selenii 10W40 (wcześniej Mobil 10W40), na Lotosa 5W40, moim zdaniem lepiej pali. Co mnie jednak zadziwia, to to że poziom oleju przestał spadać.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Polonez Atu Plus 1.6 GLI '97 by Michał_M
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 09, 2019, 00:56:37 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4634
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jak olej jest znacznie lepszy parametrowo, to nie ma się co dziwić  :] A tak się wszyscy bali tego "syntetyka w staruszkach"  ]:->
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Polonez Atu Plus 1.6 GLI '97 by Michał_M
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 09, 2019, 01:34:33 am »

Offline OTRO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 138
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125P
Jak olej jest znacznie lepszy parametrowo, to nie ma się co dziwić  :] A tak się wszyscy bali tego "syntetyka w staruszkach"  ]:->
Ja przy następnej wymianie oleju ,zaleje 5w40 . Ciekawe jakie będzie zużycie oleju  <mysli>
Z tym parametrami się zgadzam , po zmianie oleju z lotosa 10w40 na motula 10w40 ,zauważyłem że dłużej się utrzymuje ciśnienie oleju po zgaszeniu silnika. 

Odp: Polonez Atu Plus 1.6 GLI '97 by Michał_M
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 05, 2019, 12:06:41 pm »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
60 tys. km przekroczone, więc pora na małą aktualizację tematu :)
W ostatnim czasie wymieniłem uszczelkę miski olejowej i przednie uszczelniacze wału i wałka, więc na obecną chwilę wycieków brak (ciekawe na jak długo  <cwaniak2>). Do ogarnięcia zostały wycieraczki bo pracują tak jak im się podoba i korekta lakieru. Zastanawiam się też nad wymianą butli LPG na taką dużą, za całą tylną kanapę. Obecna 40L jest trochę za mała.


Odp: Polonez Atu Plus 1.6 GLI '97 by Michał_M
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 12, 2019, 21:35:11 pm »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
Kolejna aktualizacja tematu, od ostatniej minęło pół roku i przybyło 12 tys. km, obecnie na liczniku jest 72 000 km. Samochód jeździ bezawaryjnie, nie sprawia żadnych problemów. W czerwcu zrobiłem trasę do Holandii i z powrotem, taki dystans również na Polonezie nie zrobił wrażenia, ale za to ludzie byli bardzo zainteresowani tym samochodem. Praktycznie podczas każdego wyjazdu ktoś podchodził, oglądał i pytał :). W drodze powrotnej spotkałem 2 Polonezy wracające ze Złombolu, z jedną ekipą udało się nawet całkowicie przypadkiem spotkać na stacji paliw  <spoko>.







Ale żeby nie było zbyt dobrze to końcem sierpnia zaliczyłem "dzwona". Wracając w nocy z trasy, kilka km od domu miałem bliskie spotkanie z dzikiem, w związku z czym ucierpiał przód samochodu. Na szczęście pod spodem wszystko jest w porządku, więc wymiana zniszczonych elementów załatwiła temat. Nic nie trzeba było klepać itp.





Do wymiany poszedł zderzak, lewy błotnik, półka nad zderzakiem, reflektory i kierunkowskazy. Na wiosnę wleci nowa maska (obecna jest delikatnie wykrzywiona, prawie nie widać) i do lakierowania będzie dół przednich lewych drzwi. Generalnie cała naprawa zajęła mi ponad miesiąc, głównie ze względu na brak czasu i kolejki u lakiernika.   


Odp: Polonez Atu Plus 1.6 GLI '97 by Michał_M
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 13, 2019, 01:34:03 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
ale za to ludzie byli bardzo zainteresowani tym samochodem.

Kto konkretnie? Polacy na emigracji?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Polonez Atu Plus 1.6 GLI '97 by Michał_M
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 13, 2019, 10:01:24 am »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
Konkretnie to Polacy i Holendrzy, choć bardziej chodziło mi o Holendrów bo Polacy to wiadomo.

Odp: Polonez Atu Plus 1.6 GLI '97 by Michał_M
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 14, 2019, 23:48:29 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Konkretnie to Polacy i Holendrzy, choć bardziej chodziło mi o Holendrów bo Polacy to wiadomo.

Poważnie Holendrzy interesowali się Polonezem? Jacyś entuzjaści chyba. O co pytali?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Polonez Atu Plus 1.6 GLI '97 by Michał_M
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 15, 2019, 07:10:44 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Konkretnie to Polacy i Holendrzy, choć bardziej chodziło mi o Holendrów bo Polacy to wiadomo.

Poważnie Holendrzy interesowali się Polonezem? Jacyś entuzjaści chyba. O co pytali?

Dla mnie nic dziwnego że się interesowali. Jak widzieli bardzo rzadkie auto które możliwe że widzą pierwszy raz w życiu to musieli zwrócić uwagę na poloneza

Odp: Polonez Atu Plus 1.6 GLI '97 by Michał_M
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 15, 2019, 08:51:34 am »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Banned, i co z tego, że Holendrzy, i co z tego, że Polonezem ? Skąd takie zdziwienie. Sytuacja wygląda tak jak opisał kolega Paki.
Powiem więcej często zdarza się, że dziewczyny pytają mnie co to za auto. Polki rzecz jasna  ;)

Odp: Polonez Atu Plus 1.6 GLI '97 by Michał_M
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 15, 2019, 11:41:02 am »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
Dokładnie tak jak wyżej. Samochodu po prostu nie znają, stąd wynika zainteresowanie.

Odp: Polonez Atu Plus 1.6 GLI '97 by Michał_M
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 15, 2019, 20:48:52 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Dla mnie nic dziwnego że się interesowali. Jak widzieli bardzo rzadkie auto które możliwe że widzą pierwszy raz w życiu to musieli zwrócić uwagę na poloneza
Banned, i co z tego, że Holendrzy, i co z tego, że Polonezem ? Skąd takie zdziwienie. Sytuacja wygląda tak jak opisał kolega Paki.
Dokładnie tak jak wyżej. Samochodu po prostu nie znają, stąd wynika zainteresowanie.


Z mojego doświadczenia wynika, że na ulicy albo parkingu może się zjawić Fiat X1/9, Dodge Challenger, MG z lat 60, Triumph albo nawet przedwojenne coś i nikt się nawet nie obejrzy.
Stąd moje zdziwienie, że jakiś Holender obejrzał się za jakimś hatchbackiem z lat 90. i jeszcze zagadał!

Powiem więcej często zdarza się, że dziewczyny pytają mnie co to za auto. Polki rzecz jasna 

To już w ogóle jakiś surrealizm.
Owszem, parę razy mnie w Polsce faceci zagadali o Plusa. Jeden się pytał, czy jeszcze są do tego części, drugi bo nigdy nie miał i był ciekawy, a trzeci pytał jak się sprawuje, bo kiedyś miał takiego.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Polonez Atu Plus 1.6 GLI '97 by Michał_M
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 15, 2019, 21:31:20 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2062
Miałem takiego, tylko nie plusa a borewicza, i nie diesla tylko benzynę i nie poloneza a 125p... wszystkie te historie dziadków tak się zaczynają ;) Ale fakt, że o Plusa raczej nikt nie nie pyta, czasami ktoś powie że ładnie wygląda i tyle, albo lajk przez okno.... ale nie od kobiet ;)

Odp: Polonez Atu Plus 1.6 GLI '97 by Michał_M
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 16, 2019, 07:18:45 am »

Offline wlodek

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 61
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus / FSO Poloneza Caro 1.4
Mnie raz zagadał taksówkarz na zasadzie "miałem kiedyś takiego na taryfie" ;-)

I oczywiście zapytał czy bym nie sprzedał.

Do tego raz zagadała mnie policja ale skończyło się na pytaniu dlaczego Pan jeździ bez pasów i bez świateł  ;P

Odp: Polonez Atu Plus 1.6 GLI '97 by Michał_M
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 16, 2019, 08:37:35 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
dlaczego Pan jeździ bez pasów i bez świateł  ;P

"Bo jak ktoś nie widzi auta bez świateł, to nie powinien w ogóle mieć prawa jazdy, a to czy w razie wypadku wypadnę przez przednią szybę czy spalę się w środku, to moja prywatna sprawa."
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Polonez Atu Plus 1.6 GLI '97 by Michał_M
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 16, 2019, 10:45:40 am »

Offline wlodek

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 61
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus / FSO Poloneza Caro 1.4
HAHAHAHAHAHAHAHA :D

A wracając do tematu. Przypomnij mi jaki to kod lakieru.

Szukasz maski w kolorze czy nowej do lakierowania?