Autor Wątek: Plus połowiczne ogrzewanie  (Przeczytany 16465 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 08, 2017, 22:29:09 pm »

Offline maciejb609

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Mężczyzna
    • caro plus 1.6 k 1997r
Sprawdzilem klapy tzn te ciagno od cieplo zimno na moje domyka dobrze nie idzie tego recznie dopchnac wiec chyba jest ok.. Wiec co plukanie nagrzewnicy mi zostaje?  Co prawda po remoncie glowicy plukalem caly oklad srodkami... Pomyslow brak

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 08, 2017, 23:24:01 pm »

Offline CHMURA

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • XD
Nic ci to nie da i nic z tym kurestwem nie zrobisz. Możesz to rozbierać i czyścić do usranej śmierci i tak nie będzie grzać i tak.

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 09, 2017, 00:47:25 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nic ci to nie da i nic z tym kurestwem nie zrobisz. Możesz to rozbierać i czyścić do usranej śmierci i tak nie będzie grzać i tak.

Wyjmnij silnik i włóż, wyjmnij i włóż, i tak z 15 rozy. Pomaga, sam tego stosowałem.

Troll na pokładzie, wrócił z banicji! Achtung  <lol>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 09, 2017, 00:54:25 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Chmura głupoty opowiadasz, Widać że nigdy nie jechałeś polonezem. Plusy mają bardzo dobre ogrzewanie

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 09, 2017, 15:33:50 pm »

Offline maciejb609

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Mężczyzna
    • caro plus 1.6 k 1997r
Najbardziej mnie zastanawia ze bieg 1,2,3 dmucha ale letnie a jak dam 4 bieg leci cieple nie wiem... W poniedzialek wymienie termostat moze to cos pomoze odrazu jal plyn mi ucieknie sproboje wyplulac nagrzewnice wezami z komory silnika...  A jak nie to ratuje mnie dykta lub oslona na gril

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 09, 2017, 16:52:49 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Widać że nigdy nie jechałeś polonezem. Plusy mają bardzo dobre ogrzewanie
Polacy to też niby mądry naród, ale przecież nie każdy Polak jest mądry. Zawsze zdarzy się wyjątek. Kiedyś kupiłem sześcioletniego citroena C15, bo wszyscy naokoło mówili i pisali, jakie to bezawaryjne auto... Dzisiaj wolę sobie nie przypominać, jakie to było "bezawaryjne" auto.
Dlatego nikt mnie nie przekona, że każdy jeden plus ma super ogrzewanie, chociaż nigdy w żadnym chyba nawet nie siedziałem.

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 09, 2017, 17:34:50 pm »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Jak wszystko jest sprawne to naprawę ładnie grzeje w plusie, według mnie układ ogrzewania się nie psuje, od kad mam atu plusa czyli już prawie 4 lata to nigdy nie miałem z tym problemu

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 18, 2017, 20:11:42 pm »

Offline maciejb609

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Mężczyzna
    • caro plus 1.6 k 1997r
Termostat wymieniony i dalej to samo podczas jazdy spada temp pomiędzy 70 -90 ale najbardziej mnie zastanawia to ze włączę wichurę na max to sieci fajne ciepłe ale mniejsza prędkość już jest taka lipa No i na szybe leci cieplejsze niż na twarz np... 

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 18, 2017, 20:37:53 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
A jak kolokwialnie mówiąc, dasz mu w pi*de to zaczyna coś cieplej lecieć czy nie? U mnie jest coś podobnego z tym, że wskazówka niby pokazuje ok 80-85*C i na grzaniu nieco skręconym po mocniejszym przebutowaniu przez chwilę leci ewidentnie cieplejsze powietrze, ale jak dam grzanie na maks., to zaraz zaczyna się robić gorąc jak w piekarniku, więc pomimo, że w aucie siedzi MERA i niezbyt trzyma temp. (choć w lecie było spoko) to nie drążę tematu.

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 18, 2017, 20:46:08 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1144
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
To że ci spaduje temperatura to znaczy ze masz gówniany termostat mimo,że jest nowy,zresztą w innym dziale masz cały temat o termostatach który jest dobry,a który do dupy.W plusie przy sprawnym ogrzewaniu to przy temperaturze tej 80 stopni już powinno być ciepło w samochodzie i lecieć gorące powietrze,chociaż nagrzewanie wnętrza będzie trwało ciut dłużej niż przy 90 stopniach. Masz po prostu nagrzewnice zakamienioną bądź niesprawną ta skrzynke w której siedzi nagrzewnica.

A co do tego grzania w zależności od obrotów to sprawdź w jakim stanie masz pompe wody

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 18, 2017, 21:13:22 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Jak dam grzanie na maksa i  grzanie na szybę to po chwili muszę je skręcić bo od gorąca oczy mnie zaczynają szczypać. Ogólnie to nagrzewnica grzeje jak dzika i dlatego zazwyczaj skręcam ją na jakieś 3/4.

Nie wiem po co zmieniać sprawną pompę, to "uderzenie gorąca" trwa dosłownie kilka sekund i potem wraca do temp. początkowej (najbardziej odczuwalne jest to na obiegu otwartym, po zwolnieniu, więc nie wiem, czy to się daje we znaki prędkość powietrza przepływającego przez nagrzewnicę, czy wzmożona wentylacja przez dziury w tylnych zakolach, ale coś musi być na rzeczy, bo przy obiegu wewnętrznym temat praktycznie nie występuje).

Osobiście nie odczuwam jakiś negatywnych skutków tego lekkiego niedogrzania silnika (spalanie w normie, grzanie też), więc po prostu nie chce mi się tego ruszać póki (może i kulawo, ale) działa, wolę zająć się bardziej pilnymi bolączkami tego egzemplarza - a jest ich jeszcze sporo. 

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 19, 2017, 18:42:19 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
A jak mam że lewy nawiew na szybę parzy a prawy mrozi to co jest grane...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 19, 2017, 20:38:25 pm »

Offline maciejb609

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Mężczyzna
    • caro plus 1.6 k 1997r
Teraz troszkę za zimno na rozbieranie nagrzewnice bym mógł przepłukać wężami które wychodzą w silniku mogę wlać jakoś ocet czy cholera wie co i zostawić to na noc żeby się przegryzło wypłukać i zalać płynem ... może coś pomoże a jl nie to dykta na chłodnice . Na szybe zdecydowanie leci cieplejsze powietrze , na towarz leci chłodniejsze najcieplejsze leci jak stoję w korku

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 19, 2017, 21:06:18 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Teraz troszkę za zimno na rozbieranie nagrzewnice bym mógł przepłukać wężami które wychodzą w silniku mogę wlać jakoś ocet czy cholera wie co i zostawić to na noc żeby się przegryzło wypłukać i zalać płynem ... może coś pomoże a jl nie to dykta na chłodnice . Na szybe zdecydowanie leci cieplejsze powietrze , na towarz leci chłodniejsze najcieplejsze leci jak stoję w korku

Czyli jak się auto dobrze dogrzeje... Może zamontuj ten termostat, który ostatnio montował Michals i ja, 20 stopni różnicy w nagrzewnicy to jednak sporo. W moim minusie (czysta nagrzewnica i układ chłodzenia) ogrzewanie przy kiepskim termostacie mery było bardzo mocne, po zamontowaniu termotu na 88 stopni z kratek leci wręcz ukrop i muszę je skręcać. Jest znacząca różnica w trasie w tym momencie.

 Inna sprawa, że pewnie masz zasyfiały układ i przydałoby się płukanie, jednak z doświadczenia płukanie nagrzewnicy jest najefektowniejsze po zdemontowaniu, możesz zalać do układu chłodzenia wodę z octem, zrobić trasę, po trasie spuścić i zalać normalnego płynu.

Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 20, 2017, 21:53:37 pm »

Offline maciejb609

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Mężczyzna
    • caro plus 1.6 k 1997r
Pewnie masz kolego racje stary termostat miał 85 stopni ten ma zaledwie 82. Muszę podzwonić może w necie dostanę taki termostat . Nie No teraz rozbierać konsoli noe będę czekam na wiose bo i tak konsole będę zmieniał bo pękła

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 20, 2017, 22:36:43 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nie musisz szukać, linki są podane w temacie o termostacie do GSI.

Nie wiem, jak w plusie wygląda nagrzewnica, ale skoro na szybę leci cieplejsze, a z nawiewów chłodniejsze, to czasem jakaś rura na drodze do kratek się nie wypięła?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2017, 22:40:19 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 20, 2017, 22:55:52 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1144
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
W plusie jest takie specyficzne ogrzewanie ze jak nagrzewnica slabo grzeje,to zawsze lewa strona kierowcy lepiej grzeje (to akurat wynika z umieszenia dmuchawy-jest po stronie pasazera i dmuchajak w strone kierowcy) badz cieplejsze leci na szybe niz na resztę pozycji.

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 20, 2017, 23:25:46 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Przynajmniej w tym jednym poszli po rozum do głowy, bo Calsonic grzeje wszystko tylko nie kierowcę...

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 20, 2017, 23:35:53 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1144
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Przyblizysz temat,bo nigdy nie mialem doczynienia z calsonicem

Odp: Plus połowiczne ogrzewanie
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 20, 2017, 23:42:44 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Szczerze mówiąc czytając o tych problemach z ogrzewaniem w plusach cieszę się, że w minusie dalej jest stara, prosta nagrzewnica i ciężko ją zepsuć, a grzeje jak należy :P.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...