Autor Wątek: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"  (Przeczytany 85030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 23, 2018, 19:51:40 pm »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4634
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
O starej produkcji też słyszałem dobre opinie, ale o nowej faktycznie same beznadziejne...

Już nawet szukam u dawnego wielkiego brata, jak się uprę, to sprowadzę, parę razy już byłem zmuszony kupować na UA...

https://demex.com.ua/164560.html

U nas wszędzie stany magazynowe 0 :/. Masakra jest z remontem głupiego silnika klepanego w kraju przez ponad 30 lat... Widać, dlaczego nikt nie chce robić ohafałek, nieźle się trzeba gimnastykować.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #101 dnia: Kwiecień 23, 2018, 20:00:56 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Nawet wśród nas, miłośników mało kto robi ten silnik. Dlatego nikt nie robi części. Stare zapasy wyczyszczone, nowe części to chłam. Swoją drogą nasi zachodzi sąsiedzi gdzieś sobie klepią części do Trabanta / Wartburga, może i u nas ktoś zacznie robić dobre części. Ale to nie w najbliższym czasie, muszą skończyć się w miarę sprawne silniki za +/- 300zł, i powiększyć się grono osób remontujących OHV

Odp: Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #102 dnia: Kwiecień 23, 2018, 20:04:22 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Już nawet szukam u dawnego wielkiego brata, jak się uprę, to sprowadzę, parę razy już byłem zmuszony kupować na UA...
zagadaj do WRB, on ma kwadratowego DOHCa ,to moze pomierzy pierscieniei jezeli by pasowaly zawsze mozesz zamowic sobie włoskie - tylko uwazaj,bo DOHCe byly dlugo produkowane w ...Turcji ,ale juz chyba te nadkwadratowe,
chyba jeszcze SOHC 1.1 fiata ma tloki 80mm
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #103 dnia: Kwiecień 23, 2018, 20:31:13 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
O patrz, myślałem, że delphi robiło zamienniki. Warto wiedzieć  <spoko> Moja się rozciekła mimo naprawy rok temu, więc czas już wymienić. Rozumiem, że jakość wykonania powyższych jest kiepska?

Daniel, dzwoń do gościa

https://www.google.com/maps/place/Autoz%C5%82omowanie,+holowanie+pojazd%C3%B3w,u%C5%BCywane+cz%C4%99%C5%9Bci+samochodowe/@50.3120719,19.1910382,17z/data=!4m12!1m6!3m5!1s0x0:0xf01f689d1afbe9f!2sDorJan!8m2!3d50.3123597!4d19.1936131!3m4!1s0x0:0xc7f341f2605cf7c6!8m2!3d50.3126749!4d19.1899013

Dopiero co rozkręcał Caro Plusa GSI z nalotem 135k, chłodnica była bardzo ładna i mu powiedziałem żeby jej nie złomowali, to może jeszcze ma.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #104 dnia: Kwiecień 23, 2018, 21:07:13 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Btw chciałem dzisiaj kupić pierścienie goetze do poloneza, idąc za linkami podanych tu wcześniej... Niestety to są ogłoszenia-duchy, intercars ani inna hurtownia nie ma tych pierścieni na stanie :/. I obawiam się, że już nie będzie. Skończy się pewnie zapakowaniem dziadostwa z primy :/.

A ile kosztują pierścienie?
Podejrzewam że gdyby zadzwonić do Goetze i zamówić 100 kpl. to by wyprodukowali, mnie fabryka w Krośnie chciała robić amortyzatory do Poloneza, tylko że był wymóg: zamówić 50 kpl.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 23, 2018, 21:11:06 pm »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4634
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Znajdź numer czy kontakt do goetze, mnie się nie udało - chyba należą do koncernu federal mogul.

I zbierz chętnych na 100 kompletów do OHV...

Dzięki za namiar - będę tam dzwonił, jak nie znajdę chłodnicy od diesla, która jednak jest sporo wydajniejsza  :]
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 23, 2018, 21:29:55 pm »

Online diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2062
pierścienie są dostępne bez problemu bo takie same są w CC700
http://allegro.pl/pierscienie-tlokowe-goetze-fiat-126-i6293145612.html
Tu jest 99 kompletów... więc nie wiem kto gada głupoty o problemach.

Odp: Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #107 dnia: Kwiecień 23, 2018, 21:36:59 pm »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4634
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wysłałeś mi nominał, nominałów to i tłoków mogę mieć na pęczki... pogadamy, jak znajdziesz wymiar 80,40 na drugi szlif, bo takiego potrzebuję  :]
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 23, 2018, 23:45:16 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nominal to fenomen czesci do silnikow w polskich hurtowniach motoryzacyjnych - gdy potrzebowalem panewek do Kappy, czyli dosc popularny temat, bo jeden typoszereg silnikow fiata jest na nich zbudowana, to nominaly byly w intercarsie i innych marketach, ale juz z pierwszym szlifem byl problem, a drugi to istnieje tylko w cenniku (czasami bez ceny),
w sumie dobrze,ze wyszedl pierwszy szlif to jeszcze namierzylem panewki (nie pamietam juz gdzie), bo z drugim byloby ciezej,
nie wiem co sobie handlarze wyobrazaja, pewnie nie wiedza, ze remont silnika polega na zastosowaniu odpowiednich czesci, a nie tych akurat, ktore zalegaja na polkach, bo nikomu do szczescia nie sa potrzebne

Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 24, 2018, 13:18:00 pm »

Online diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2062
Wysłałeś mi nominał, nominałów to i tłoków mogę mieć na pęczki... pogadamy, jak znajdziesz wymiar 80,40 na drugi szlif, bo takiego potrzebuję 
a nie prościej sobie znaleźć blok nowy, albo taki który nie wymaga szlifu ?

Odp: Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 24, 2018, 13:49:47 pm »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4634
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wtedy wychodzi 600-900zł zakup bloku + kupić nowe, gołe tłoki nominalne, szukać do nich pierścieni których nie ma lub dorabiać na zamówienie i koszty wychodzą kuriozalne. To już bardziej mi się opłaca zrobić szlif na fabrycznych tłokach, do których mam dostęp...
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 24, 2018, 14:58:01 pm »

Offline marian.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ GSi 2001r.
Całe sprawne silniki z osprzętem są na allegro po 500. Nie mam pojęcia skąd te ceny bierzecie.

Odp: Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 24, 2018, 15:49:07 pm »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4634
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Całe sprawne silniki z osprzętem są na allegro po 500. Nie mam pojęcia skąd te ceny bierzecie.

Wklej link do fabrycznie nowego bloku silnika z fabrycznymi tłokami, nieużywanego za 500zł. Śmiecia z przebiegiem 150kkm lub mniejszym, ale bez kompresji to ja mogę mieć ze złomu za 300zł na miejscu, przejrzałem parę takich zanim zdecydowałem się na remont silnika.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #113 dnia: Kwiecień 24, 2018, 15:57:07 pm »

Offline marian.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ GSi 2001r.
Wybacz, ale nie wierzę, że wszystkie ohv w granicach do 500-600 zł są kiblami bez kompresji. Poza tym, z tego co czytałem na tym forum, to nie ma pewności, że wyremontowany na luks silnik przejedzie więcej jak ten ze złomu za 300 zł, jak się weźmie pod uwagę wspaniałej jakości szklanki, panewki czy wałki srające opiłkami albo jeszcze inne rzeczy.

Odp: Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #114 dnia: Kwiecień 24, 2018, 15:59:55 pm »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4634
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
zystkie ohv w granicach do 500-600 zł są kiblami bez kompresji. Poza tym, z tego co czytałem na tym forum, to nie ma pewności, że wyremontowany na luks silnik przejedzie więcej jak ten ze złomu za 300 zł, jak

To miernik kompresji w rękę, pojeździj i sam pomierz, dodatkowo odpalaj jeśli silnik jest w aucie, grzej do 90 stopni czy panewki nie tłuką (to już luksus, zazwyczaj silnik gdzieś leży, i jak go sprawdzisz? Będziesz przy złomiarzu odkręcał miskę olejową i oglądał panewki?) i domyślaj się, jak jeździli poprzedni właściciele tym autem. Mój z zielonego miał być super, cichy i fajny, a przy rozbiórce wyszło, jakim był złomem, w dodatku po remoncie dołu. Poza tym, stan tych silników, które oglądałem, był gorzej niż tragiczny. Szkoda gazu, cennego czasu i fatygi, tym bardziej, jak auto ma służyć do codziennej jazdy, z wyłączeniem 1-2 miesięcy w zimie. Co do jakości silnika po remoncie, zobaczymy, staram się nie oszczędzać na częściach.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2018, 16:02:13 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #115 dnia: Kwiecień 24, 2018, 16:03:25 pm »

Offline marian.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ GSi 2001r.
No dobra, to ile się wyda na remont ohv - 1000, 2000? Uważasz, że wszystkie całe polonezy za 2000 nie mają kompresji? A przecież takie trafiają na żyletki, nie tylko zajechane trupy.

Odp: Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #116 dnia: Kwiecień 24, 2018, 16:04:24 pm »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4634
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
A czy ja chcę kupić całego poloneza? :P Wraki na złomowiskach najczęściej nie mają, chcę zdrowy silnik, a nie padło, lub coś, co po roku-dwóch jazdy będzie padłem.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #117 dnia: Kwiecień 24, 2018, 16:13:11 pm »

Offline marian.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ GSi 2001r.
Nie chodziło mi, czy chcesz kupić całego poloneza czy nie, tylko dałem przykład, że wiele samochodów o takiej cenie mają silnik w porządku i takie się rozbiera czasem. I nawet teoretycznie, jakby kupić całego i przełożyć z niego silnik, a resztę rozebrać/sprzedać/zezłomować to wyszłoby taniej.
Po drugie, tak jak tu piszą, remont nie daje żadnej pewności, że to nie będzie za dwa lata padło.

Odp: Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #118 dnia: Kwiecień 24, 2018, 16:51:37 pm »

Offline marian.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ GSi 2001r.
Przy czym nie neguje idei dłubania się z ohv jako takiej. Jakby nikt z nas nie lubił kręcić w jakimś zabytku wbrew finansowemu i czasowemu braku sensu, to nie istniałoby forum fso, ani żadnej innej marki przypuszczam. Tylko, po prostu nie mówcie, ze nie mozna taniej i szybciej, bo to nieprawda.

Odp: Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #119 dnia: Kwiecień 24, 2018, 16:55:04 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
pewnie, ze mozna dorwac silnik z przebiegiem nie cale 50kkm, bo ktos kupil ladnego PN i swapuje na roverka,
jest to wykonalne nawet za 500pln, lae trzeba trafic taka okazje,
kiedys bylo ich wiecej
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.