Autor Wątek: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"  (Przeczytany 92173 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 12, 2018, 11:33:33 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jakby to robiło różnicę, czy motul, czy czy coś innego, minerał to minerał, trochę lepszy lub trochę gorszy, ale ciągle gówniany, do tego mocno zadrożony. Poczytaj sobie dyskusję o olejach w innym dziale. W silniku powyżej za mojej kadencji był lany mineralny elf 15W40, a wcześniej jakiś inny minerał, i efekt jak widać...

Inna sprawa - silnik ze zdjęcia miał słyszalne panewki, ale dopiero od okolic 3000 obrotów wzwyż. Boję się myśleć, co się dzieje w aktualnym silniku, jak jest co najmniej dwa razy głośniejszy i tłucze już od 2500  <lol>
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2018, 11:52:26 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 12, 2018, 12:41:24 pm »

Offline statystyczny_polak

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi 1.6MPi
Ja leję mineralny Motul po remoncie i wymieniam co 1000 kilometrów lub raz na rok. Jest elegancko.
Błagam cię, napisz że żartujesz... Jeżeli ten samochód jest eksploatowany na krótkich odcinkach i widzi tylko zimne starty to wierz mi- ale pracuje notorycznie na sucho bez smarowania. Takim trybem eksploatacji + minerał zrobisz może z 10.000km. MOŻE. No combo wystrzalowe godne politowania. Potem płacze i żale: ło panie a te polonesy...
Moje Kombi ma nalatane 150tyś, od nowości wg. zeszytu który prowadził poprzednik, lany był 5W/40 Quaker State, kilka razy 0W/40. Obecnie po zastosowaniu płukanki (co robię z resztą przy każdej wymianie oleju) wlałem nadal 5W/40 Liqui Moly + Ceratec. Jakieś wytarte wałki, grające popychacze czy wysrane panewki to dla mojej OHV-ki abstrakcja. Z resztą sam Morawski w wydaniu z 97r sugeruje oleje Castrol 0W30, 0W40, 5W40 i 10W40. To samo w skrzynie i most: tylko 75W90 lub 75W140. O minerałach nie ma nawet wzmianki!!! Po prostu pojawiły się na rynku normalne oliwy a nie ciekłe smary zwane mineralnymi i nie widzę żadnego uzasadnienia aby lać to gówno w silnik. No ale widzę że wychodzisz z załozenia: dziadek lał, ojciec lał to i ja wleje. Przecież to POLONEZ.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2018, 12:45:47 pm wysłana przez statystyczny_polak »

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 12, 2018, 12:49:42 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a po cholera lejesz plukanke do "syntetyka" ? niic z takiego silnika nie wypluczesz,a jedynie zostawisz troche nafty do swiezego oleju, bo caly olej nigdy nie splywa z silnika po wymianie, a wiec i cala plukanka nie splynie

co do silnika ze zdjec, to jakie zmieczenie materialu, przeciez to wytarte panewki,
wal brzydko wyglada,bo rozwalone panewki go tak "pobrudzily", ale prawdopodobnie wymiary pozwola na zastosowanie I szlifu
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2018, 12:52:05 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 12, 2018, 15:54:03 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Tym bardziej, że olej się podobno "dociera" przez pierwsze 1000km, więc jego wymiana co taki znikomy przebieg ma tyle sensu, co nic, przy czym na ten motul wydasz pewnie ok. 100zł, a na dobry syntetyk 60zł, różnica taka, że silnik na tym drugim ma lepiej  ;p O olejach polecanych w "najnowszym" Morawskim nie wiedziałem, ale dobrze wiedzieć, zawsze będzie merytoryczne źródło dla "szpeców" straszących, że polonez na niczym innym niż minerał nie pojedzie.

KGB, najpewniej zawiozę wał do szlifierza i zobaczę, co on powie. Liczę, że silne mrozy już nie wrócą i w najbliższym czasie będę mógł mu dostarczyć wymyty silnik i rozpocząć remont na poważnie.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 12, 2018, 21:16:18 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Z wałem może nie być tak kolorowo jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Mam wrażenie, że już solidnie przytarły się nadlewy współpracujące z pierścieniami oporowymi.

Potem płacze i żale: ło panie a te polonesy...
Coraz bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że ujawniła się kolejna reinkarnacja pewnego jegomościa...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 12, 2018, 21:30:47 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Moje Kombi ma nalatane 150tyś, od nowości wg. zeszytu który prowadził poprzednik, lany był 5W/40 Quaker State, kilka razy 0W/40. Obecnie po zastosowaniu płukanki (co robię z resztą przy każdej wymianie oleju) wlałem nadal 5W/40 Liqui Moly + Ceratec. Jakieś wytarte wałki, grające popychacze czy wysrane panewki to dla mojej OHV-ki abstrakcja.
Przejedź 2 razy tyle to wtedy będzie sukces,bo tyle to na gównoleju (jakieś wynalazki mineralne) silnik przejedzie i zazwyczaj będzie chodził dobrze

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 12, 2018, 22:42:42 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Gomulsky: nie jeden masz takie przypuszczenia (a właściwie pewność), może niech to będzie tajemnica poliszynela.  <lol>

Najbardziej w tym wszystkim mnie martwi ta rozwalona panewka, ale cóż - jak wał jest do niczego, poszukam innego używanego z niskim nalotem, bo o nowe już bardzo ciężko. Wolałbym nie rozbierać tego silnika za kolejne 10, 50, ani 100 tysięcy. Ale ostateczny osąd niech wyda szlifierz, myślę, że można wierzyć w jego kompetencje - jest dość pewny.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 22, 2018, 15:06:48 pm »

Offline łapek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 236
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLI
Od remontu zrobiłem może z 600 kilometrów na mineralnym. Max 1000. Może na wiosnę zaleje mu jednak jakiś półsyntetyk.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 22, 2018, 18:57:39 pm »

Offline statystyczny_polak

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi 1.6MPi
Moje Kombi ma nalatane 150tyś, od nowości wg. zeszytu który prowadził poprzednik, lany był 5W/40 Quaker State, kilka razy 0W/40. Obecnie po zastosowaniu płukanki (co robię z resztą przy każdej wymianie oleju) wlałem nadal 5W/40 Liqui Moly + Ceratec. Jakieś wytarte wałki, grające popychacze czy wysrane panewki to dla mojej OHV-ki abstrakcja.
Przejedź 2 razy tyle to wtedy będzie sukces,bo tyle to na gównoleju (jakieś wynalazki mineralne) silnik przejedzie i zazwyczaj będzie chodził dobrze
No ciekawe, ciekawe... Widać to właśnie po zdjęciach silnika autora czy Daniela22.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 13, 2018, 11:31:44 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Silnik zawieziony do remontu. Szlifierz złapał się za głowę. Wał zarżnięty, z wymiaru 63,00 (nominał) zostało 62,42 na głównej panewce, na korbowodowych - z 53,00 zostało 52,45. Silnik miał robiony "dół", a więc to jego drugi już remont. Rysy na czopach są takie, że według niego wyłączają ten wał z dalszej eksploatacji, chyba, że chciałbym ryzykować czwarty szlif. Szukam więc innego wału. Tłoki wskazują, że kiedyś się przytarł - słabo. Szukam poza tym nowych tłoków, bo wyszło, że szlifierzowi się coś pomyliło, i ma tłoki, ale do 1500. :/.

W każdym razie, remont wystartował i mam nadzieję, że w najbliższym czasie w aucie zagości już nowy silnik. Wczoraj licznik przekręcił 90 tysięcy, i w piękny sposób rozwaliłem szkło nowego reflektora na myjce - puknąłem niechcący lancą w sam środek szkła, delikatnie, jakbym puknął palcem z odległości centymetra. W życiu by mi nie przyszło do głowy, że coś uszkodziłem - dopiero woda przeciekająca do środka reflektora mi to uświadomiła  <uoee>.  Tyle z nowości.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2018, 11:33:52 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 13, 2018, 11:37:46 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
olej ten silnik, kup drugi w dobrym stanie za 400pln,
w sumie i tak potrzebujesz drugiego silnika, skoro potrzebujesz walu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 13, 2018, 11:55:33 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jak już wszystko kupione? Nie mam siły do jeżdżenia po złomach z miernikiem kompresji, szukania silnika, żeby potem za 30kkm, czyli po dwóch latach zaczął znowu ryczeć, na dzień dobry wymieniać uszczelniacze, uszczelki i łatać po poprzednich właścicielach wycieki jeden po drugim... I potem znowu 400zł za dwa lata, i kolejny silnik. Doliczając spalone na poszukiwania paliwo, stracony czas, wyliczyłem, że nie stać mnie na oszczędzanie i lepiej zrobić porządnie to, co mam. Jedynym elementem, który muszę wymienić jest wał, blok przecież nie jest zużyty, więc się szlifnie i da nowe tłoki.

Co ciekawe, wałek rozrządu wyciągnięty z silnika wygląda bardzo fajnie, brak oznak zużycia  :] Ale i tak montuję nowy, skoro już kupiony.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 13, 2018, 12:04:21 pm »

Offline fripin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 233
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.5 GLE
Swego czasu, widziałem że na Allegro ktoś wystawiał na licytację nowy wał do DF'a i PN'a niemontowany, nominał. Był wystawiany kilka razy. Najpierw za 300zł, później chyba za coś w okolicach 150. Z tego co pamiętam to wtedy też się nie sprzedał więc może niebawem znowu zostanie wystawiony.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 13, 2018, 12:50:02 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Jak już wszystko kupione?
silnik w lepszym stanie mozesz remontowac,
skoro tu ktos juz kombinowal tak, ze wykonczyl wal i tloki sie przytarly o cylindry, to nie jest to zbyt dobra baza do remontu - mierzyliscie cylindry, na ktory szlif sie nadaja ?
problem z nowymi walami jest taki,ze nie wiadomo ile razy komus upadl przez te lata przechowywania,
montowalem nowy wal, a skoro byl nowy to nie sprawdzalem czy jest prosty, no i chyba nie byl ;>
co prawda blok 1500 rozwiercony na 1600 tez mogl byc krzywy, jednak stary wal pracowal w nim prawidlowo, wiec jest znacznie wieksze prawdopodobienstwo, ze to ten nowy wal byl krzywy,
zatem musisz miec wal, ktory sam wciagniesz ze sprawnego silnika, a ie wiem czy na szrotach sie w ogole w takie cos bawia
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 13, 2018, 14:40:37 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Cylindry szlifierz zmierzy na dniach, obejrzy blok i da znać, czy się nadaje do remontu, jak nie, to będę myślał, co dalej.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 13, 2018, 15:45:52 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Mam dół na hydraulice,wał w bardzo ładnym stanie.Jak coś to oddam w przystępnej cenie ;)
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 23, 2018, 19:27:11 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Masz PW :).

Btw chciałem dzisiaj kupić pierścienie goetze do poloneza, idąc za linkami podanych tu wcześniej... Niestety to są ogłoszenia-duchy, intercars ani inna hurtownia nie ma tych pierścieni na stanie :/. I obawiam się, że już nie będzie. Skończy się pewnie zapakowaniem dziadostwa z primy :/.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 23, 2018, 19:34:50 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2231
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Dzięki za naświetlenie sprawy panowie, nie kupię tego bubla w takim wypadku. Cholera, wszystko musi być z gównolitu do tego auta... szukam w takim razie chłodnicy z diesla. Trzeba mocno układ przerabiać?
ABSOLUTNIE KATEGORYCZNIE POD ŻADNYM POZOREM NIE PAKUJ PRIMY !! Jednemu koledze wytrzymały 15tyś km, drugiemu coś ponad 20tyś km. W obu przypadkach lane dobre oleje itp. To jest badziew i gówno nie warte założenia nawet gdybyś dostał za darmo.

Odp: Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #98 dnia: Kwiecień 23, 2018, 19:43:52 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Skończy się pewnie zapakowaniem dziadostwa z primy :/.
Prima na potrzeby poloneziarzy robi kupę zamiast dobrego towaru? Nubirowcy bardzo chwalą primy. Jak przed laty, tak i teraz.

Fajne truckło:
https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-poloneza-traka-z-gazem-90-tys-przebiegu-CID5-IDtL8IL.html#38f6d537ce
Ciekawe, z czego ma borty. Widziałem kiedyś w ogłoszeniach granatowe z taką nabudówką; rzekomo popolicyjne, tylko miało jeszcze dodatkowo z boku właz taki jak z tyłu.

Odp: Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #99 dnia: Kwiecień 23, 2018, 19:46:59 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2231
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Może Nubirowcy chwalą jakąś starą produkcję. Poza użytkownikami FSO , znam człowieka który założył do Passata B3 1.8 i po roku były do wyrzucenia.