Autor Wątek: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"  (Przeczytany 84721 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #440 dnia: Luty 03, 2021, 21:50:52 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a coś mi świta,że w głowicy gsi jest chyba 32
wejscie w glowicy/wyjscie kolektora ma do 30mm z tego co pamietam ; w GLI jest to chyba 28mm - w kazdym razie z tego co kojarze to kanaly nie przekraczaja 30mm

BLOS panie a nie miksery!
BLOS nie nadaje sie do tak malych silnikow, na pewno nie ze slitem D ,a inne slity w tym E (do mniejszych silnikow) sa praktycznie nieosiagalne,
slit D to jest tak na styk do 2.0 20v ~150KM  i w mniejszym silniku to juz by mocno przelewal,
niby jezdzilem pastuchem b4 1.8 8v 90KM z blosem i dzialo to dobrze, ale BLOS wydawal sie byc w takim stanie, ze jego sprawnosc byla zjawiskiem niewytlumaczalnym (stad moglo wynikac dobre dzialanie - byl na wykonczeniu, wiec nie podawal gazu w nadmiarze)

teoretycznie da sie ustawic w malym silniku blosa na duzym slicie regulujac parownikiem, ale to jest mozolna robota i w dluzszej perspektywie czasu nie trzyma ustawien - a nie po to montuje sie blosa, zeby sie z tym srac czesciej niz z Igen,
dlatego BLOS w jednopunkcie to przestrzelony pomysl z jednego prostego powodu : w jednopunktach miksery dzialaja zajebiscie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #441 dnia: Luty 06, 2021, 23:15:07 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Mikser 34 zamontowany. Daje radę przy tej przepustnicy, pracuje mniej więcej, jak 32 na przepustnicy fabrycznej. Mieszanka nie schodzi zbyt ubogo nawet przy lekkim naciskaniu pedału gazu, jest w granicach tolerancji, nie trzeba stosować "dolewania" po TPS. Widać, że dostał trochę więcej powietrza, bo na gazie w podłodze silnik krokowy gazu mocniej się otwiera, niż przy mikserze 32, oraz przyśpiesza super  <spoko>



Podobnie jak w poprzednim mikserze, pozbyłem się wad odlewu, zwężkę wypolerowałem na gładko.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2021, 23:19:46 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #442 dnia: Luty 07, 2021, 00:15:48 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Widać, że dostał trochę więcej powietrza, bo na gazie w podłodze silnik krokowy gazu mocniej się otwiera, niż przy mikserze 32, oraz przyśpiesza super
niekoniecznie wiecej powietrza - krokowy moze otwierac sie mocniej, bo na wiekszym mikserze jest mniejsze podcisnienie,
gdybys zalozyl przeplywomierz, to moglbys zmierzyc jakie sa roznice w przeplywie powietrza ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #443 dnia: Luty 07, 2021, 01:20:25 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Przepustnica większa, mikser też, kolektor rozwiercony i dopasowany do głowicy, kanały w głowicy powiększone, to chyba jednak trochę więcej tego powietrza może dostawać :)
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #444 dnia: Luty 07, 2021, 11:27:25 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
moze dostac, ale nie stwierdzisz tego po otwarciu krokowca na wiekszym mikserze - bardziej na poprzednim mniejszym
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #445 dnia: Maj 06, 2021, 14:29:31 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Zrobiło się cieplej, więc zacząłem znowu conieco dłubać przy aucie. Przewietrzyłem go na ostatnim spocie, okazało się, że flagi się w miarę trzymają szyb (odpadła jedna raz, ale przy otwartym oknie). :P







Zacząłem od wymiany instalacji radia, i głośników.

Pociągnąłem nowy przewód do radia - zamiast fabrycznego dajewo 0,75mm (okroili chyba instalację względem wąskiego caro), na 4mm2 - z przesadą, ale w razie czego pociągnie mocniejszy sprzęt, jakbym kiedyś się zdecydował. Efekt - zero spadków napięcia na wtyczce do radia, wcześniej klękało z 12,5 na 11,9V na multimetrze, w impulsie musiało być ciekawiej.

Zmieniłem też wczoraj głośniki - Pioneer TS-G1030F 10cm zamieniłem na Hertze DCX 130.3 13cm.

Hertze 13cm staniały na tyle, że postanowiłem je kupić i zamontować zamiast aktualnych pioneerów. Różnica duża - 93db kontra 87db efektywności słychać, dźwięk jest bardziej czysty, pojawiło się więcej wysokich tonów. Nic dziwnego, różnica w wielkości membrany jest dość spora.







Zdjęcie zrobione w trakcie przymiarki dystansów. Następnym razem kupię gotowe: https://centrumaudio.pl/dystanse-glosnikowe/5928-dystanse-uniwersalne-130mm-100mm-2szt.html?adgroupid=91135841743?network=u?creativ=414519008854?position=&gclid=Cj0KCQjw-LOEBhDCARIsABrC0Tkfa4ylN1Dq28kzq4X-pN9wulq1vCtjGLeVzQqcmrW-ueJE031pId0aAn6SEALw_wcB

Niedługo na auto trafią z powrotem alufelgi, tym razem z nowymi letnimi oponami 185/70 zamiast 175/70.
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2021, 14:32:31 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #446 dnia: Czerwiec 08, 2021, 00:25:28 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wpadły nowe nexeny 185/70 na felgi :) Jeszcze tylko nowe kapsle muszę kupić, bo jedna się zgubiła.

Co mogę powiedzieć o jeździe na tych oponach w stosunku do 8-letnich 175/70... Jest fajnie, bardziej miękko na dziurach :) I wyglądają lepiej na feldze. Także jestem zadowolony.

Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #447 dnia: Lipiec 16, 2021, 23:59:32 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wziąłem się za wał napędowy. Co prawda nie było ku temu powodów - nie wibrował, ale uznałem, że przebieg ponad 120 tysięcy i 25 lat to czas, żeby tam zajrzeć i wymienić zużyte elementy.

Po zdjęciu wału zaskoczenie; przegub elastyczny fabryka - 1996 rok.



Podpora również. Przegub miał pęknięcia, ale trzymał się kupy, a podpora mnie nieźle zaskoczyła: fabryczne łożysko w ogóle nie szumi, nie ma luzów, nie wygląda na zużyte.

Wał odłożyłem na zapas, zamontowałem drugi - zregenerowany na częściach BRT (podpora + przegub łada z miękką gumą podpory). Przejechałem się - bicia zbyt wielkiego nie ma, ale szału też. Nie jest mocne, pojawia się tylko jako lekki masaż przy 80km/h. Ale cóż, na starym tego nawet nie było - jak widać, fabryka robiła to najlepiej. Ale da się jeździć, wibracje się mają daleko od moich poprzednich PN, przy 85km/h praktycznie znikają, przy wyższej prędkości nie występują. Może musi się wszystko "ułożyć".
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #448 dnia: Lipiec 17, 2021, 08:17:22 am »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Złota zasada nie ruszaj gó...na póki nie śmierdzi. Ruszyłeś i masz teraz wibracje.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #449 dnia: Lipiec 17, 2021, 11:21:15 am »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
U mnie też niedawno wymieniałem, i też był jeszcze fabryczny, tylko przebieg większy i już był ostatni dzwonek żeby to wymienić. W wale tylko wymieniałeś podporę, czy krzyżaki też ?

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #450 dnia: Lipiec 17, 2021, 13:01:06 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Złota zasada nie ruszaj gó...na póki nie śmierdzi. Ruszyłeś i masz teraz wibracje.

Lepsze to, niż czekanie aż spektakularnie się rozleci przy 160 na autostradzie. Wolę zapobiegać, niż się wkurzać na poboczu, czekając na lawetę. :P Wszystko ma swoją wytrzymałość. Najwyżej zregeneruję wał z auta, ten co dostałem jest niewiadomego pochodzenia. No i zapomniałem dodać, przy ruszaniu z miejsca było czuć przez chwilę delikatne wibracje z tyłu. Teraz tego nie ma. Obejrzałem teraz sobie wał, i na krzyżaku przy moście jest już lekki luz (na pierwszym za podporą brak). Ciekawe tylko, czemu przy 80km/h pojawia się ten masaż, może to kwestia tego, że w starej podporze guma była już mocno spękana i wytłuczona, przy tym miękka, i jeszcze mocniej amortyzowała wibracje.



U mnie też niedawno wymieniałem, i też był jeszcze fabryczny, tylko przebieg większy i już był ostatni dzwonek żeby to wymienić. W wale tylko wymieniałeś podporę, czy krzyżaki też ?

Wszystko było wymieniane.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2021, 13:11:00 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #451 dnia: Lipiec 17, 2021, 19:04:23 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Ciekawe, bo u mnie też lekko drga przy 80, tyle że mam twardą gumę w podporze. Jak masz ładowską to trzeba było podpiłować otwory w poprzeczce, może tu coś poszło nie tak ? Nie jest przykręcona lekko pod kątem albo coś ?

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #452 dnia: Lipiec 18, 2021, 12:55:13 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nie sądzę, trzeba było trochę powiększyć fasolki. Nie wiem, może wybiorę się do Ząbek na wyważanie - chyba oni to robią na aucie?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #453 dnia: Lipiec 22, 2021, 23:10:16 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Likwidację garba czas zacząć :)





Aktualnie pomalowane pierwszą warstwą podkładu, i schnie :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2021, 12:25:24 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #454 dnia: Lipiec 22, 2021, 23:31:05 pm »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
To pod butlę?

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #455 dnia: Lipiec 22, 2021, 23:32:10 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Tak, toroida już miałem, ale zamontowanego tymczasowo na garb, teraz będzie niżej i akurat się wyrówna z podłogą :) Chyba w innym temacie pisałem, że będzie bormech 44L 630/180.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #456 dnia: Lipiec 22, 2021, 23:59:42 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ale sie nudzisz i masz duzo wolnego czasu,
miejsce na dekiel nie potrzebne,bo i tak nie utrzyma sztywno butli (w sumie to nie jest problem tylko PN),
najlepiej mocowac po obwodzie, mogles ten czas poswiecic na przygotowanie fajnej opaski mocujacej
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #457 dnia: Lipiec 23, 2021, 00:03:07 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
A tam jęczysz jak zwykle, dobrze jest :P

Cytuj (zaznaczone)
ale sie nudzisz i masz duzo wolnego czasu

Akurat :P Akurat wolny czas to bym chciał mieć, potrzebny jest mi po prostu cały bagażnik, a nie podnoszenie styropianami podłogi w nieskończoność

Do tej pory butla była na garbie przez ostatnie dwa tygodnie, i nie zaobserwowałem, żeby była za miękko zamontowana.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #458 dnia: Lipiec 23, 2021, 00:34:02 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
miales wyprofilowana podloge, wiec byla sztywniejsza - garb usztywnia dno,
teraz podloga jest wiotka jak w kazdej wnece bez garba,
juz przerabialem ten temat i nie ma tu ameryki do odkrycia - praktycznie od poczatkow stosowania toroidow byly one mocowane opaska obwodowa,
rzecz od dawna praktycznie nie do kupienia, ale na szczescie jedna sztuka mi sie zachowala (z odzysku),
zamiast opaski mozna zrobic szelki, ale wymyslilem znacznie prostszy sposob na butle w PN : wystarczy urzyc butli zewnetrznej,
ale to patent dla kogos, kto montuje/kupuje nowa butle, bo wielozawor jest inny
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #459 dnia: Lipiec 24, 2021, 12:18:45 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Blacha 2mm daje radę. W fiacie butla jest przymocowana do garba i gdyby nie to, że wisi w powietrzu po bokach (zmieniam to w tym roku), to by była stabilna.

Wyszło to tak, teraz malowanie i butla ląduje na swoim miejscu.





« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2021, 12:25:10 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...