Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 242800 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1920 dnia: Listopad 04, 2018, 22:26:28 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Co prawda nie z autem ale i tak miałem dużo frajdy bo!! Odpaliłem dziś sobie po kilku latach C64. Nie ma to jak stare klasyczne gry, przypomniałem sobie nawet podstawy BASICA. Jutro kopiuję najlepsze gry z wszystkich kaset na jedną. Posiada też ktoś z was Commodore, gra/programuje na nim?
Btw nie wiedziałem że teraz taki sprzęt tyle kosztuje!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1921 dnia: Listopad 04, 2018, 23:01:02 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Swego czasu tylko interesowałem się historią tej firmy, a poza tym to po raz ostatni używałem Commodora w latach 90tych do grania w Lotus Turbo Challenge.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1922 dnia: Listopad 04, 2018, 23:01:16 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Ugodziłeś w mój czuły punkt  :] . C64 to wspaniała maszyna, ceny, no cóż efekt spekulacji, jak na wszystko co retro i na co jest popyt. Na szczęście commodore wydało tego na świat bardzo dużo, wystarczy zapolować na okazję. Z amigą to jest dopiero kosmos . Wracając do c64 polecam zainteresować się demosceną, w ostatnich latach przeżyła prawdziwy renesans na maszynach 8 bitowych, powstają nawet nowe gry, dobre gry . No i wspaniała muzyka prosto z sid-a, klasyka polecam https://www.youtube.com/watch?v=TJMGIBobgS0 https://www.youtube.com/watch?v=2naRx4e8Tlg

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1923 dnia: Listopad 04, 2018, 23:39:08 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Wczoraj odebrałem korbowody z malucha od fachury. Kurła ten to zrobił, tulejki w główkach bardzo dobrze spasowane ze sworzniami i idealnie prosto. Następnie wziąłem się za wyważanie tychże korbowodów i zaobserwowałem coś bardzo ciekawego. Dokładnych wartości już nie pamiętam, ale przyjmijmy że:
Korbowód 1:
-masa całkowita: 484g
-masa główki: 100g
-masa stopki: 399g
Korbowód 2:
-mc: 478g
-mg: 96g
-ms: 382g
Zacząłem od wyrównania mas główek korb w jednej i w drugiej udało się osiągnąć ten sam wynik (bodaj 96g) następnie dokonałem pomiaru mas stóp korbowodów i o"ch*"ałem między 1 a 2 było blisko 20 g różnicy, powtórzyłem pomiar kilka razy cały czas to samo... podejmowane próby wyrównania mas stóp zakończyły się fiaskiem. Koniec końców udało się uzyskać takie same masy całych korbowodów, natomiast ta dysproporcja pomiędzy jedną a drugą stopą pozostała- w prawdzie nieco mniejsza, ale jednak.
Z czego to mogło wynikać? Pomiary były wykonywane w sposób powtarzalny (zrobiłem sobie do tego celu specjalne uchwyty).

Ostatecznie poskładałem ten silnik do kupy. Pozostało jeszcze pomalować osłony i "zregenerować" alternator. I będzie można skupić się już tylko na budzie  <cwaniak2>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1924 dnia: Listopad 05, 2018, 07:53:20 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Co prawda nie z autem ale i tak miałem dużo frajdy bo!! Odpaliłem dziś sobie po kilku latach C64. Nie ma to jak stare klasyczne gry, przypomniałem sobie nawet podstawy BASICA. Jutro kopiuję najlepsze gry z wszystkich kaset na jedną. Posiada też ktoś z was Commodore, gra/programuje na nim?
Btw nie wiedziałem że teraz taki sprzęt tyle kosztuje!

Tak, ja sporadycznie odpalam swoje C64.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1925 dnia: Listopad 05, 2018, 12:32:46 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4634
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Gomulsky, to wyważenie korbowodów to strasznie upierdliwe zajęcie, ja robiłem to dość długo w ten sposób, że darłem materiał z miejsca, gdzie jest największy rozrzut z przerwami- zdejmowałem trochę materiału i powtórny pomiar, potem znowu darcie i za chwilę pomiar, i tak co chwilę, żeby nie przesadzić. Pilnujesz wszystkich trzech mas na raz, bo właśnie potrafi wyjść taki bubel, że idealnie wyważysz główki, a stopy czy waga całości odjedzie.

Zrobiłeś według mnie błąd zaczynając od główek, skoro tam rozrzut był najmniejszy, trzeba było zedrzeć ze stopy te parę gramów i wtedy sprawdzić wyważenie, ewentualnie dobrałbym inną parę korbowodów z mniejszym rozjazdem i je spróbowałbym wyrównać. W maluchu masz szczęśliwie tylko dwa do ważenia, w PN jest sporo trudniej z czterema  :jezyk2:
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1926 dnia: Listopad 05, 2018, 13:11:45 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Chyba nie sądzisz, że zrobiłem to za pierwszym podejściem :P Ale masz rację zacząłem w złej kolejności, najpierw trzeba było je wyważać a potem zawozić do śpeca coby wprawił tulejki w ich główki. Wtedy gdyby te jajca wyszły wcześniej można by szukać czegoś lepszej jakości.

Powiem szczerze, że nie bardzo pamiętam od czego zacząłem, czy to były główki czy stopki. W każdym razie pod sam koniec rozrzut między stopami wynosił coś koło 10g. Głównie skupiłem się nad tym, aby całe korbowody i główki miały taką samą masę, bo w mojej opinii to ma większe znaczenie podczas pracy silnika (większe ramie, na którym działają siły "niedoważenia"), jeśli się mylę to pewnie zaraz mnie KGB albo inny uczony poprawi :]
Tak czy owak, silnik już jest poskładany. Jak mi się zachce to spróbuję go na weekendzie podłączyć do skrzyni i odpalić, wtedy się okaże czy coś spieprzyłem czy nie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1927 dnia: Listopad 05, 2018, 13:43:30 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w Maluchu wywazenie korb jest malo wazne, bo tam oba wykorbienia walu pracuja jednoczesnie,
faktycznie lepiej sie skupic na masie tlokow i glowek korbowodow, zeby elementy pracujace ruchem posuwistym mialy zblizone warunki pracy,
masy stop korbowodu naleza do walu i dzialaja na jego przeciwwage , a na siebie nawzajem nie dzialaja,
wiec bedzie pan zadowolony ;p 
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1928 dnia: Listopad 05, 2018, 21:08:15 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Wymontowałem z Plusa uszkodzone szperacze, dwa nowe leżą na półce, a kolejne dwa są już zamówione. Muszę w końcu doprowadzić to auto do ładu bo służy dzielnie i zasługuje na więcej już choćby z racji wieku i coraz większej rzadkości.

Nie mam natomiast siły żeby skończyć robotę z akwarium, ostatnie podejście do poprawek lakierniczych skończyło się tak samo jak poprzednie.
Jak parę lat temu robiłem mały remont blacharski i konserwację Plusa, to mogłem bardzo zmęczony wejść do garażu i na widok auta dostawałem przypływu sił przy którym mogłem pracować parę godzin. Teraz to mi po prostu ręce opadają. Samo auto jest super, ale to co miało być drobnymi poprawkami na dwa dni roboty ciągnie się już miesiącami i końca nie widać, bo lakier się rozłazi co by z nim nie robić.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1929 dnia: Listopad 06, 2018, 13:15:56 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Nie mam natomiast siły żeby skończyć robotę
  to co miało być drobnymi poprawkami na dwa dni roboty ciągnie się już miesiącami
Na tej samej zasadzie robię remoncik blacharski Karusia... Zrobiona podłoga wraz z uchwytem na lewarek, teraz prawy dolny błotnik z rekonstrukcja nadkola, za chwile to samo z lewym... . Dobrze, że 12-ty ma byc wolny :]
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1930 dnia: Listopad 06, 2018, 13:58:44 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Dziękuję za warna, teraz czuję że moja aktywność na forum nie jest pmijana ;]

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1931 dnia: Listopad 10, 2018, 11:31:16 am »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
Akcja podłoga oficjalnie zakończona <lol>
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1932 dnia: Listopad 10, 2018, 11:45:23 am »

Offline wojtas74

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Mężczyzna
    • stilo
Super robota....
Podłoga zalana epoksydem???

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1933 dnia: Listopad 10, 2018, 17:45:04 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
Podłoga zalana epoksydem???
Dokładnie :D
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1934 dnia: Listopad 10, 2018, 20:04:36 pm »

Offline mlody

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 96r. L98 1.8Gli 16v/kombi 00r. 92u 1.6gli 16v/2xE30 Touring 93r. 1.8IS
pojechałem dziś pod fabrykę na rocznicę czyli 420km zrobione i to była prawdopodobnie ostatnia oficjalna jazda błękita przed remontem teraz jeszcze pewnie kilka razy wyjedzie w tym roku na chwile i zabieram się za kapitalny remont z prawdziwego zdarzenia :)
Cytat: Fasola
Co tam groki, el lusterka, szyby, grzane dupy, wspomaganie itd itd je*ać, EL w Vinie się liczy

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1935 dnia: Listopad 10, 2018, 21:08:26 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Wczoraj poleżałem sobie pod Clio wymieniając sworzeń w lewym kole. Ponownie przypomniałem sobie, dlaczego samochody francuskie mają tak "dobrą" renomę wśród mechaników.

Wczoraj też odwiedziłem SKP z Atu, w sumie poza trochę słabym ręcznym, bez problemów. Tysiąc km od remontu właśnie minęło, więc dziś wymieniłem olej, klasycznie Lotos 5W40.
Co prawda jest jeszcze całkiem ładnie, ale panujące temperatury skłoniły mnie do tego aby Atu również uzbroić w zimowe kapcie.

Poczyniłem pierwsze próby z silnikiem malucha, generalnie odpala i nie wydaje przy tym żadnych dziwnych dźwięków. Na dłuższe testy trzeba będzie poczekać - nie chciało mi się drutować układu paliwowego.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1936 dnia: Listopad 10, 2018, 21:18:29 pm »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Wczoraj pomalowałem na czerwono napis daewoo-fso na kolektorze ssącym a dzisiaj wymieniłem przewód paliwa listwy wtryskowej i zająłem się wlewem paliwa bo przy tankowania kapało z tego ustrojstwa. Znalazłem miejsce które przepuszczało i docisnąłem tą rurę bo lekko wyszła i wzmocniłem obejmą i kapać przestało podczas tankowania

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1937 dnia: Listopad 10, 2018, 22:38:27 pm »

Offline fenek

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 74
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu 1.6GSI
pojechałem dziś pod fabrykę na rocznicę czyli 420km zrobione i to była prawdopodobnie ostatnia oficjalna jazda błękita przed remontem teraz jeszcze pewnie kilka razy wyjedzie w tym roku na chwile i zabieram się za kapitalny remont z prawdziwego zdarzenia :)
Byłem i ja. Świetna impreza. 4 poldki zrobiły tam konkret robote

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1938 dnia: Listopad 10, 2018, 23:02:59 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4634
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
I ja odwiedziłem fabrykę, bramę... i jeszcze trochę  <lol2> Straszny jest widok dobrze znanych, ale już częściowo wyburzonych hal, dawnych biurowców z pootwieranymi na oścież oknami... przygnębiające wrażenie. Widać je było nawet przez dziury w murze fabrycznym.

Ale pod samą fabryką była super impreza, atmosfera, i chyba rekordowa frekwencja, bo "kolanem" nas upchnięto na parkingu "A"  <lol>. Warto było jechać  <ok>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1939 dnia: Listopad 10, 2018, 23:08:16 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Są jakieś fotorelacje?