Autor Wątek: Olej, syntetyczny czy mineralny a jeśli już wymieniać to na jaki? - dyskusja  (Przeczytany 6428 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline banned

• Sympatyk
Odp: Olej, syntetyczny czy mineralny a jeśli już wymieniać to na jaki? - dyskusja
« Odpowiedź #240 dnia: Sierpień 18, 2018, 16:16:50 pm »
Lepkość większa niż potrzeba to straty energii.

Silnik Poloneza nie jest ani tak luźny ani tak wysilony żeby potrzebował oleju tak dużej lepkości. Jeżeli tylko olej jest dobrej jakości to przy normalnej lepkości W40 nie ma groźby zerwania filmu olejowego.

Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
części nadwozia w kolorze 44E i rogal do Rovera

Offline Grejfrut#1980

• Klubowicz
  • Make Love Not Foch !
    • PNy `80-94
Odp: Olej, syntetyczny czy mineralny a jeśli już wymieniać to na jaki? - dyskusja
« Odpowiedź #241 dnia: Sierpień 18, 2018, 16:35:58 pm »
(poza mocno wysilonymi)

otóż to :) pozdrawiam Michał M … widać, młody jesteś, że tak na oślep rozdajesz przymiotniki :)
cwaniactwo Durniom zastępuje intelekt... dlatego Lessi nie wraca, a tylko ... :)

Offline KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #242 dnia: Sierpień 18, 2018, 16:48:46 pm »
dla tych RSów i innych frazesów ;p to tez olej overkill ,jednak do takiego S50B32 im troche brakuje pod wzgledem predkosci posuwistej tloka,
ale z drugiej strony oleje tak potanialy, ze zalanie takiego 10W60 daje komfort nie zastanawiania sie dluzej nad doborem
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Offline Grejfrut#1980

• Klubowicz
  • Make Love Not Foch !
    • PNy `80-94
« Odpowiedź #243 dnia: Sierpień 18, 2018, 16:50:40 pm »
ja lubię zapas ;) nigdy nie wiadomo kogo skiluje po spocie ;) skromnym 1.5 gaźnikowym ;) ostatnio zniszczyłem ostrego abimexa :D
cwaniactwo Durniom zastępuje intelekt... dlatego Lessi nie wraca, a tylko ... :)

Offline daniel22

• Zasiłek z MOPS-u
  • Sympatyk
    • matiz 0.8 friend, ale szyby w prądzie (drzwi od wersji joy)
« Odpowiedź #244 dnia: Sierpień 18, 2018, 17:49:24 pm »
Zaprezentowałbyś to "wysilone" 1.5, bo galeria kurczę pusta, a nie wszyscy mogli dotrzeć na zlot. :)
Użytkownik pontonów KONGER

Offline Michał M

• Sympatyk
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
« Odpowiedź #245 dnia: Sierpień 18, 2018, 17:50:00 pm »
otóż to :) pozdrawiam Michał M … widać, młody jesteś, że tak na oślep rozdajesz przymiotniki :)
Obserwuję Twoje wpisy od jakiegoś czasu, odpowiedziałem w taki sposób w jaki Ty zazwyczaj piszesz, więc nie pisz że na oślep rozdaję przymiotniki.

Co do tematu, o ile pompa oleju poradzi sobie z olejem o prawie 2 razy większej lepkości niż zalecana to nie będzie problemu.

Offline Grejfrut#1980

• Klubowicz
  • Make Love Not Foch !
    • PNy `80-94
« Odpowiedź #246 dnia: Sierpień 18, 2018, 20:37:54 pm »
Obserwuję Twoje wpisy od jakiegoś czasu, odpowiedziałem w taki sposób w jaki Ty zazwyczaj piszesz, więc nie pisz że na oślep rozdaję przymiotniki.

nawet jeśli ;) to zaufaj... daleko Ci do tego stylu, tak jak BOSHowi do bycia super wtryskiem ;) pacz... zero epitetu a głupio...

Offline Grejfrut#1980

• Klubowicz
  • Make Love Not Foch !
    • PNy `80-94
« Odpowiedź #247 dnia: Sierpień 18, 2018, 20:38:35 pm »
Zaprezentowałbyś to "wysilone" 1.5, bo galeria kurczę pusta, a nie wszyscy mogli dotrzeć na zlot.

jestem nieśmiały … :)

Offline daniel22

• Zasiłek z MOPS-u
  • Sympatyk
« Odpowiedź #248 dnia: Sierpień 18, 2018, 21:44:37 pm »
To małpka na śmiałość i jedziemy z koksem. :)

Offline mp79

• Autsajder
  • Sympatyk
    • truckło
« Odpowiedź #249 dnia: Sierpień 19, 2018, 05:45:33 am »
No właśnie, Grejfrut#1980. Michał M zaprezentował swoje cacko. Chyba nie będziesz gorszy, co?  <cwaniak2>

Offline Grejfrut#1980

• Klubowicz
  • Make Love Not Foch !
    • PNy `80-94
« Odpowiedź #250 dnia: Sierpień 19, 2018, 14:06:26 pm »
Chyba nie będziesz gorszy, co? 

lubię to :) potem przeciwnik "nabiera mocy" ;) i ciach... gaśnie magiczny tekst: "eee, ja się nie ścigałem" ;)

Offline mp79

• Autsajder
  • Sympatyk
    • truckło
« Odpowiedź #251 dnia: Sierpień 19, 2018, 18:49:58 pm »
Co oznacza ten bełkot? Pokażesz, czy się wstydzisz?

Offline Grejfrut#1980

• Klubowicz
  • Make Love Not Foch !
    • PNy `80-94
« Odpowiedź #252 dnia: Sierpień 19, 2018, 19:35:01 pm »
Co oznacza ten bełkot?

przekładając na prostacki :) więcej luzu :)

Pokażesz, czy się wstydzisz?

nie zamierzam... to nie jest obowiązkowe :) ja cenie ludzi za to jakimi są, a nie co posiadają :)

Offline mp79

• Autsajder
  • Sympatyk
    • truckło
« Odpowiedź #253 dnia: Sierpień 19, 2018, 19:51:46 pm »

Pokażesz, czy się wstydzisz?

nie zamierzam... to nie jest obowiązkowe :)

Czyli przynajmniej wiem, która opcja. :)

ja cenie ludzi za to jakimi są, a nie co posiadają
No ale co Ci poradzę, kiedy tutaj łączy nas właśnie to, co posiadamy lub chcemy posiadać, a nie to, jacy jesteśmy.  <bezradny>
Tak czy owak, dla mnie koniec offtopu. Odpowiedź na swoje pytanie już między wierszami otrzymałem... <ok>

Offline Grejfrut#1980

• Klubowicz
  • Make Love Not Foch !
    • PNy `80-94
« Odpowiedź #254 dnia: Sierpień 19, 2018, 19:57:29 pm »
cieszę się że mogłem pomóc  <spoko>

Offline KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #255 dnia: Sierpień 19, 2018, 20:05:33 pm »
Co oznacza ten bełkot?
nastepny piewca bełkotu sie znalazl - dzieli was tak wiele (majetnosc, madrosc, pracowitosc) ,a jednak laczy bełkot
No właśnie, Grejfrut#1980. Michał M zaprezentował swoje cacko.
kolejny temat w ktorym kolejnym postem żebrzesz o fotki,
normalnie przypomnialy mi sie slowa piosenki Nagłego Ataku Spawacza, ktore brzmialy tak :" ...czasami tylko patrzy, ale to też go podnieca..." ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Offline mp79

• Autsajder
  • Sympatyk
    • truckło
« Odpowiedź #256 dnia: Sierpień 19, 2018, 20:10:25 pm »
Nie żebrzę o żadne fotki; zleź wreszcie ze mnie. Uwaga do Ciebie o czytaniu ze zrozumieniem - wciąż aktualna.

Offline Grejfrut#1980

• Klubowicz
  • Make Love Not Foch !
    • PNy `80-94
« Odpowiedź #257 dnia: Sierpień 20, 2018, 02:03:24 am »
P.s: KGB zostaje, Grejfiut na IV oddziale psychiatrycznym.

:D :D :D

Offline daniel22

• Zasiłek z MOPS-u
  • Sympatyk
« Odpowiedź #258 dnia: Listopad 18, 2018, 23:06:54 pm »
Co prawda wątek jest o olejach silnikowych, ale pojawił się olej specola 75W140, który można by zaaplikować do mostu. Parametry na papierze świetne, lepsze od droższych olejów innych producentów, zalewał go ktoś może? Ciekawe, czy jest tak samo dobry, jak ich olej silnikowy.

https://allegro.pl/specol-olej-przekladniowy-hipospec-gl-5-75w140-1l-i7446426668.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2018, 23:14:38 pm wysłana przez daniel22 »