Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 168178 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #820 dnia: Lipiec 06, 2020, 19:12:04 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2231
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Uno dostało "nowe", bo tylko 3 letnie, opony. O rany, zupełnie inny świat, ba inna galaktyka. Zdecydowanie ciszej i brak dodatkowych atrakcji typu wibracje czy trzepanie kierownicą <ok>

Nowe, lub ,,świeże" opony, to fajna sprawa, zupełnie inny komfort jazdy :) Zawsze się dziwie wielu moim znajomym, którzy dużo jeżdżą samochodami, a zmieniają stare skapciałe nieraz kilkunastoletnie opony, na przykładowo 10 letnie, żeby za dwa lata znów szukać opon...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #821 dnia: Lipiec 07, 2020, 08:24:24 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Kupowanie 10cio letnich opon to głupota i proszenie się o nagrodę Darwina.
Do Una chyba w 2015 albo 2016 roku kupiłem te opony, które teraz wyrzuciłem na śmietnik, już wtedy miały 5 lat, później samochód stał przez prawie 4 lata i dopiero w zeszłym roku tak na prawdę wrócił na drogi, więc te opony nawet nie zdążyły się porządnie zużyć, za to zdążyły sparcieć i spękać.
Mam nadzieję, że przy obecnych moich przebiegach "nowe" opony zdarzą się zużyć zanim dobiją do tych powiedzmy 8 lat.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #822 dnia: Lipiec 08, 2020, 09:17:22 am »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Zmęczyłem Caro czerwone po Górach Sowich na dystansie ok 100 km. m. in. Patelnia Walimska, drogi o spadkach 14% - turystyczna jazda polonezem ma w sobie coś magicznego :)
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #823 dnia: Lipiec 08, 2020, 09:55:58 am »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
po raz kolejny popsuł mi się zwijak pasa w 125p.
Ech chyba będzie trzeba przerzucić bęben bo u mnie pękł plastik co nawija sprężynę:::(.
Co najlepsze miałem podobne pasy na zapasie ale są całkiem inne mimo iż zapinka jest z bolcem jak od statycznych czarnych.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #824 dnia: Lipiec 08, 2020, 18:57:34 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
A ja od wielu tygodni prawie nie odpinam przyczepki. Polonez robi za holownik i jak tak dalej pójdzie to będę mógł zdawać egzamin na E w ciemno...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #825 dnia: Lipiec 08, 2020, 23:01:00 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Trochę nie na temat, ale taki fenomen dziś, w roku 2020 widziałem, że wspomnę.

Ulicą jechał sobie Polonez Caro. Widok dzisiaj tak rzadki, że wiadomo, od razu zwraca uwagę. Wypucowany na błysk... Fabryczne alufelgi, ogólnie widać że w stanie oryginalnym bez renowacji, na klapie wyblakła blenda, za kierownicą facet koło 70tki, czarne blachy KTX, i znaczek na klapie 1.5 GLI.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #826 dnia: Lipiec 09, 2020, 21:58:23 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wróciłem z wywczasu. 1620km pykło bez problemów :) Super było mieć pokój bez internetu i telewizora, odpocząłem jak nigdy.



OFC polonezem, fiat jeszcze nie skończony. Miałem jechać jutro/pojutrze, ale pogoda w Międzyzdrojach na tyle się popsuła, że wróciłem wcześniej. Następnym razem nie jadę nad morze w lipcopadzie  :d

« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2020, 22:17:27 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #827 dnia: Lipiec 09, 2020, 22:38:35 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Domki z poprzedniej epoki, klimat musiał być super, osprzęt też z tamtej epoki?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #828 dnia: Lipiec 09, 2020, 22:48:00 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Meble nowe (koło 2000-2010 roku) u nas były, ale w innych domkach można trafić na lata `80 :). Polecam miłośnikom takich klimatów - O.W pod Topolami, Międzyzdroje. Mimo opinii trafiliśmy czysty domek, i te krytyczne opinie z google w ogóle się na szczęście nie sprawdziły. Klimat fajny, sąsiedzi w porządku, naprawdę odżyłem po tygodniu bez wszelkich mediów i mam chęć do działania  :d Woda w morzu cieplejsza, niż temperatura powietrza, ale było fajnie  :d
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2020, 22:51:29 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #829 dnia: Lipiec 10, 2020, 14:55:16 pm »

Offline jacek2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 323
  • Płeć: Mężczyzna
    • borewicz 89
Tylko pozazdrościć....

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #830 dnia: Lipiec 11, 2020, 20:34:02 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Wczoraj wymieniłem uszczelniacz wałka atakującego i do tego zalałem most olejem mannola 75w140. Efektem tego jest prawie cichy most,który cicho pomiałkuje tylko przy 90 km/h  :d Niby rover, niby most wył, a po 150 tys. przebiegu zero zużycia na zębach, podczas gdy w ohvkach po takim przebiegu już było widać lekkie przytarcia na zębach.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #831 dnia: Lipiec 11, 2020, 22:27:02 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Miałem dziś w planie renowację dwóch pozostałych alusów, ale pogoda wygrała. W wąskim skończył się   przegląd tydzień temu, ale i tak nie jeździ więc to nie jest pilna sprawa do załatwienia. Wymieniłem dziś też świece zapłonowe, ale akku rozładowany to nie miałem jak sprawdzić czy nastąpiła poprawa w odpalaniu, bo ma ciężko odpalić po długim postoju.


Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #832 dnia: Lipiec 11, 2020, 22:51:34 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wsadziłem kolejne parę godzin pracy w fiata. Jest dodatkowa masa do silnika na przewodzie 35mm2, układ chłodzenia podłączony na zaworku z lublina, trochę poogarniana elektryka, wystrojony (w miarę) gaz, zamontowałem ciepłobiałe ledy do wnętrza, wyregulowałem wszystkie linki, przesmarowałem zamki, a reszty nie pamiętam. W poniedziałek będzie miał sprawne amortyzatory i hamulce, będzie można w końcu trochę więcej pojeździć :).
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #833 dnia: Lipiec 12, 2020, 23:22:23 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
W jakiej kolejności powinno sie przykręcać dekiel mostu w polonezie, bo przedwczoraj poskładałem na masę uszczelniającą bo uszczelki oczywiście nie da się kupić w sklepie, a dzisiaj już kropelki oleju sie pojawiły  ;-| Dotychczas dokręcałem tak jakby na krzyż, nie przesadzając z siłą. Lepiej dokrecac od dołu po kolei śruby?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #834 dnia: Lipiec 13, 2020, 00:25:28 am »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
da się https://sklep.kreft.pl/index.php?id_product=11399&controller=product&search_query=polonez+mostu&results=2

sam miałem podobny problem z deklem, obie powierzchnie ładnie wyczyszczone, posmarowane reinzem na bogato, a i tak cieknie. chyba uszczelka musi być.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #835 dnia: Lipiec 13, 2020, 00:32:46 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Te uszczelki dostaniesz w internetach i ogarniętych sklepach, aż dziwne, że ich nie było. Ja składałem z kolei bez silikonu, na samą uszczelkę i nic nie cieknie, kupowałem taką grubą, coś ala gambit. I tak najlepiej zrobić, kupić arkusz gambitu 0,75-1mm, odrysować uszczelkę z krefta i wyciąć, wtedy na pewno nic nie będzie lało.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #836 dnia: Lipiec 13, 2020, 20:30:29 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Naładowałem akumulator, odpaliłem po prawie miesięcznym postoju, odpalił, zagrzałem do 90oC i zgasiłem. Zamontowałem centralny zamek w Agili i tak dzień po pracy zleciał.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #837 dnia: Lipiec 13, 2020, 22:27:35 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wymieniłem rękami warsztatu w fiacie amortyzatory - wszystkie były wylane, jeden był zablokowany, oraz pompę hamulcową - tłoczek stał i nie odbijał, przez co hamulce były ciągle lekko zablokowane. I dalej są, jutro regulacja trzpienia w serwie, już pod garażem. Potem kolejny objazd kontrolny, zbieżność... i mam nadzieję, że koniec, bo wysiadam już z tym autem. Bezruch jest dla auta najgorszy....

Po wymianie amortyzatorów nie to auto, trzyma się drogi jak przyklejony i nie skacze  <lol2>
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2020, 22:29:13 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #838 dnia: Lipiec 13, 2020, 22:32:58 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
sam miałem podobny problem z deklem, obie powierzchnie ładnie wyczyszczone, posmarowane reinzem na bogato, a i tak cieknie. chyba uszczelka musi być
Tego typu "silikon" który zresztą sam stosuję i polecam, nie nadaje się do powierzchni, które nie przylegają idealnie gładko do siebie, a dekiel mostu w polonezie, o ile się nie mylę, posiada takie jakby garby na całym obwodzie, co uniemożliwia idealne uszczelnienie bez zastosowania uszczelki. Tym renzosilem smarowałem np. pokrywę wałków rozrządu w roverze, albo nawet kolektor ssący, dolną połówkę od strony głowicy, nie dając uszczelki i wszystko było ok, ale jak wiemy, tam powierzchnie współpracujące, są idealnie równe.
Ten silikon, to bardziej klej i ma tą przewagę nad tradycyjnym silikonem, że nie zostaje wypchany spomiędzy powierzchni dociskowych, może w minimalnym stopniu, ale nie następuje samoistne odrywanie się jego kawałków i zapychanie np. termostatu, jak tutaj wcześniej kolega pisał. Wadą jest natomiast problem z rozdzieleniem poszczególnych elementów, ponieważ to dosyć mocno skleja i więcej jest roboty z doczyszczeniem. Niemniej, zwykły silikon, obojętnie jakiego koloru, to można za psem rzucić. Jak widzę gdzieś ten czerwony, to aż mnie trzepie. Sam osobiście stosuję czarny, lub szary, żeby mnie nie mierził  :d ale to bardziej w ciągnikach i maszynach rolniczych, a nie w samochodzie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2020, 22:34:35 pm wysłana przez Buźka »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #839 dnia: Lipiec 13, 2020, 22:56:13 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Ja uszczelkę pokrywy mosty przykleiłem dwustronnie na silikon i most został pozostawiony na kilka tygodni , zauważyłem że pojawiły się krople oleju(85W140), zdenerwowany odkręciłem pokrywę wyrzuciłem uszczelkę , pokrywę przykleiłem na sam silikon silnikowy i jest sucho , to samo zrobiłem z skrzynią biegów , całą złożyłem na silikon bez uszczelek i jest sucho.