Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 162312 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #800 dnia: Czerwiec 29, 2020, 12:33:22 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Wydaje mi się że zbyt dużego luzu miedzyzebngo nie wyciszy zaden olej.
Ale faktycznie może pomóc na lekkie wycie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #801 dnia: Czerwiec 29, 2020, 12:46:42 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Widocznie musieliśmy mieć wlany bardzo kiepski olej. Ale pamiętam, jak z 10 lat temu wlewałem mu 85W90, chyba z mobila. Jednak lepkość czasem czyni cuda, jednostajne, wkurzające wycie od 70km/h w górę praktycznie zniknęło, pojawia się na chwilę w okolicach 80-90, ale jest znacznie cichsze, przy wyższej prędkości zanika.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #802 dnia: Czerwiec 29, 2020, 13:02:33 pm »

Offline wlodar123

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU+ GSI '98@ 1.6 16V
Na drugi raz będę wiedział, jakie dokładnie zrobić zakupy.  <spoko> Co do wycia, to nie było jakieś bardzo głośne. Ale było tak, że im bardziej most był rozgrzany , to coraz głośniej miączał, ale tylko do pewnego stopnia i głośniej już nie było.  :-) Ale i tak byłem zaskoczony, w ogóle był w nim olej. Kiedyś w zimę, jeszcze jak temperatura potrafiła spaść na dobre -15/ -20 wyglądało, że skończył się uszczelniacz, bo zaczął popuszczać na ataku. Któregoś dnia przestało się sączyć, kapać i wyglądało, że wyleciało z niego wszystko co miało wylecieć i już więcej nie miało co kapać.  <lol2> Wcale się mu nawet nie dziwię, że hałasował, bo wyleciała z niego mieszanka wody, przez chwile jakiegoś błota, płynnej cieczy w trzech odcieniach zieleni i na koniec czegoś co przypominało konsystencję gęstego miodu no i gdzieś zgubił swój zapach. <rotfl2>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #803 dnia: Czerwiec 29, 2020, 13:04:03 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Będę niedługo składał most 4.1 który to jako jeszcze jako 3.9 wył w nieboglosy. Podkładki mam tylko te które wyjalem z niego. Wleje loqiy moly 75w140 i zobaczymy. 😀

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #804 dnia: Czerwiec 29, 2020, 19:58:03 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Tylko rozciągnij obudowę, tak ze 0,6 mm, żeby podkładki wchodziły z lekkim oporem, i jak złożysz to opukaj obudowę młotkiem, coby zeszła się i ścisneła dobrze łożyska. Bo jak tak nie zrobisz to po rozgrzaniu się mostu, łożyska dostaną luzu i będzie znowu wyć.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #805 dnia: Czerwiec 30, 2020, 10:32:57 am »

Offline OLO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1174
Były:
PNC 1.6 GLE 95
PNC 1.6 DOHC 91
PNC 1.5 GLE 93 EVO 1
PNC 1.5 GLE 94 EVO 2
PNC 1.6 GLI 95 EVO 3
PNC 1.5 GLE 94 EVO 4
PNC 1.4 GLI 96 EVO 5
PNC 1.9 D 96 EVO 6
PNC 1.6 GSI 99 EVO 7

Karetka 1.6 GLI 97 EVO 8
PN 1.5 SLE 90 EVO 9

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #806 dnia: Czerwiec 30, 2020, 22:02:10 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Tavria dostała nowy pasek rozrządu, w związku z czym udało się ją uruchomić i pojeździć. To jest horror  ;-|

Samochód w ogóle nie ma wolnych obrotów, więc ciągle trzeba jeździć na ssaniu, bo jak tylko się je wciśnie, momentalnie gaśnie, dobrze, że chociaż ssanie działa na gazie ( w moim dawnym GLE nie działało na LPG ) Czy działa na benzynie nie wiem, bo bak jest pusty a ktoś wyrwał zamek w korku, więc nie mogę go odkręcić. Sprzęgło łapie na samiutkiej górze, więc jak ktoś stoi obok to myśli, że nie umiem jeździć, bo samochód wyje i ledwo jedzie. Kontrolkom poodpadały/poodklejały się hologramy, więc wiem, że palą się jakieś kontrolki ale nawet nie wiem od czego  :d <lol2> W drzwiach kierowcy jest uszkodzony zamek, więc za każdym razem jak wsiadam i zamykam drzwi to same się ryglują, ,,cycek" na górze jest urwany więc albo muszę odkręcić szybę i kluczykami otwierać zamek ( bo nie działa to jak w Polonezie, pociągnięciem klamki w środku drzwi nie otworzę jak są zamkniętę ) albo wysiadać drzwiami pasażera, preferuję drugie rozwiązanie. Silnik rzyga olejem wszystkimi możliwymi uszczelkami. Zawory do regulacji, gaźnik do regulacji, LPG do regulacji. Wszystko do regulacji


Zrobiłem nią 10km i jestem autentycznie zmęczony. Stan auta jest wynikiem wieloletnich, nawarstwionych zaniedbań. Jedynie co, to jak na Tavrie nie jest mocno zgnita, bo raptem kilka purchli.

Auto jest do wyprowadzenia, ale dla kogoś kto przede wszystkim ma umiejętności, bo mechanicy zjedzą sporo kasy, dużo samozaparcia i dużo czasu. Ja tych rzeczy nie mam, na dniach pogadam z kilkoma osobami, które mogłyby chcieć się podjąć porobienia tego i owego. Najbardziej wkurzają obroty i sprzęgło, jak to uda się zrobić niskobudżetowo to pobawię się nią trochę, jak nie, to na dniach wróci na olx.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #807 dnia: Czerwiec 30, 2020, 22:45:01 pm »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
Polonez dostał sondę lambda i spalanie spadło do akceptowalnego poziomu, fiat odebrał fotele i felgi a subaru jutro na regulacje zaworów i diagnoza czy pada pompa wody czy szykuje się UPG ehh

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #808 dnia: Czerwiec 30, 2020, 23:03:24 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Pokaż tą tavrie i ile za nią  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #809 dnia: Lipiec 01, 2020, 05:11:39 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
PW :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #810 dnia: Lipiec 01, 2020, 10:24:39 am »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Tylko rozciągnij obudowę, tak ze 0,6 mm, żeby podkładki wchodziły z lekkim oporem, i jak złożysz to opukaj obudowę młotkiem, coby zeszła się i ścisneła dobrze łożyska. Bo jak tak nie zrobisz to po rozgrzaniu się mostu, łożyska dostaną luzu i będzie znowu wyć.
Widzę, że  nie tylko ja zauważyłem te właściwość :P Tylko że ja opukiwałem obudowę kluczem
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #811 dnia: Lipiec 01, 2020, 11:18:59 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Znalazłem chwilę czasu i trochę się przejechałem 125p po wymianie alternatora (masakra, musiałem zdemontować kolektor wydechowy żeby go wyjąć, w polonezie się to robi znacznie szybciej, w fiacie jest mniejsza komora :( ). Auto ma jeszcze wiele niedomagań, ale 1.6 w tym nadwoziu przyśpiesza super  <spoko> Jest przepaść w dynamice między 1.3 a usprawnionym 1.6. Z wad to jest masę upierdliwych usterek typu pedał gazu wadzi o gumy nawiewu i trzeba strasznie deptać (może montaż dołu nagrzewnicy z caro i węży elastycznych rozwiąże problem, stary i tak warczy ze zużycia), amortyzatory i pompa ciągle czekają na wymianę. Do czasu naprawy nie jeżdżę już nim, po powrocie z urlopu wracam do gry.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2020, 11:22:26 am wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #812 dnia: Lipiec 01, 2020, 12:19:10 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
.6 w tym nadwoziu przyśpiesza super
Pewnie jest w nim most 4.1?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #813 dnia: Lipiec 01, 2020, 12:52:51 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Tak, tam jest jugol. Ostateczne wrażenia i porównanie z abimexem jak to będzie ogarnięte i dotarte, bo na razie nie mogę szaleć, czuć jednak od razu, że inaczej idzie z dołu względem 1300. Pojemności i koni przybyło, to efekt był murowany, ale miło po 14 latach jazdy jednym autem nagle poczuć w nim taką różnicę w przyśpieszaniu. No i 5 bieg też się przydaje, choć na razie podczas docierania staram się go nie używać.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #814 dnia: Lipiec 02, 2020, 17:53:56 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Myślałem że jestem pierwszy który rozmontowywuje oryginalny most z mojego poloneza A jednak ktoś był przede mną.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #815 dnia: Lipiec 03, 2020, 01:27:10 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Wymieniłem kostkę stacyjki w ATU bo starą na jeździe próbnej szlag trafił i pin pod plusa zdechł . Wracanie w nocy na samych postojówkach  przez miasto w środku nocy  na  plusie pociągniętym na krótko do zasilania osprzętu silnika  przypadkowym kablem który się znalazło w bagażniki bezcenne .... Po wymianie kostki podjechałem na zrobienie zbieżności z przodu wszystko cacy zostało w 1.8 tylko z powrotem przywrócić do życia instalacje gazową bo już pół baku Beny mi ATUwa wypaliła a niestety po kieszeni to czuć bo z tym 1.8 aż ciężko lekko jeździć bo o wiele przyjemniej się autem jeździ niż fabrycznym 1.4
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2020, 01:30:08 am wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #816 dnia: Lipiec 04, 2020, 10:34:43 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Miałem robić, ale...

Dwa dni temu gdy jechałem Fiatem do domu, była od dłuższego czasu ogromna ulewa. W pewnym momencie wjechałem na ulicę kompletnie zalaną, patrzę a tam spod wody, ze studzienki wybija woda na jakiś metr w górę. No dobra, znam tę drogę, omijam tę studzienkę i jadę. Strugi wody wzbijane przez samochód dolatują na wysokość szyb, w pewnym momencie zaczęły się dziać dziwne rzeczy, nie wiem czy to sprzęgło zalane wodą zaczęło się ślizgać, czy samochód już tak pływał że przy mocniejszym dodaniu gazu obroty rosły i trzęsło całym autem. Widzę kolejny gejzer ze studzienki i w tym momencie już wodę wzbijana pojawiła się przed maską. W tym momencie stwierdziłem że trzeba zawracać, bo jak jeszcze trochę się pogłębi to dolot zassie wodę.

Zawróciłem i wróciłem do domu okrężną drogą, mniej zalanymi ulicami. Jak wróciłem, okazało się że instalacja burzowa musi się łączyć z systemem odprowadza ścieków, bo wybiło rurę odpływową w piwnicy cztery z pięciu pomieszczeń zalało gnojówką. Na szczęście części do Polonezów były tej niezalanej, a garaż jest wyżej. Od wczoraj sprzątam to gówno, wszystko co było niżej niż 20cm nad podłogą jest do wyrzucenia, włącznie z meblami.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #817 dnia: Lipiec 04, 2020, 22:15:29 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Uno dostało "nowe", bo tylko 3 letnie, opony. O rany, zupełnie inny świat, ba inna galaktyka. Zdecydowanie ciszej i brak dodatkowych atrakcji typu wibracje czy trzepanie kierownicą <ok>
W kombi zdiagnozowałem rozleciane łożyska prawego przedniego koła. Wytrzymało raptem 10 kim :|
Juz miałem stawiać malucha na koła, ale wzięło mnie na wymianę uszczelniaczy w przekładni kierowniczej. Po rozebraniu okazało się, że stan zębów jest na tyle słaby, że chyba szkoda to reanimować, zwłaszcza że dobrze byłoby wymienić łożyska, które prawdopodobnie są już nieosiągalne. Więc jeszcze sobie chwilę na boku poleży.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2020, 22:17:11 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #818 dnia: Lipiec 04, 2020, 22:50:24 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
 Silnik zamontowany .

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #819 dnia: Lipiec 05, 2020, 14:20:37 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
A opropo opon to w dziale giełda sprzedaję nowe, nieużywane opony taniej niż za pół ceny.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E