Autor Wątek: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'  (Przeczytany 28883 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dawid91

• Sympatyk
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari / Rover 25 1.6 16V
Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #220 dnia: Listopad 13, 2017, 12:42:10 pm »
Nie mam, dorobi się :) albo przełoży ze starej wiązki :)

Offline Dawid91

• Sympatyk
« Odpowiedź #221 dnia: Grudzień 23, 2017, 23:24:06 pm »
Do Poloneza wleciał silnik  <spoko> Przed założeniem, wszystkie blachy które były na silniku tj łapy, osłony itp zostały wypiaskowane i polakierowane proszkowo. Jakiś czas temu kupiłem też drugą miskę olejową, którą także wypiaskowałem i polakierowałem proszkowo. Silnik został także uzbrojony w fabrycznie nowe wiązki. Jako, że zamierzam doposażyć ten wóz w różne ,,OEM Bajery" ,jednym z nich będzie wspomaganie ZF, zamontowana została już guma w ścianę grodziową, a także pompa wraz z napinaczem z Rovera. Żeby siadło koło pasowe dwubieżniowe trzeba było rozwiercić otwory w belce i cofnąć nieznacznie silnik. Póki co nie zamontowana została jeszcze skrzynia biegów.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2017, 23:26:53 pm wysłana przez Dawid91 »

Offline Dawid91

• Sympatyk
« Odpowiedź #222 dnia: Luty 18, 2018, 00:05:01 am »
Z racji nieco większej ilości wolnego czasu, prace przy Polonezie trochę się posunęły.
Zacząłem składać wnętrze, na pierwszy rzut poszła nagrzewnica. Ponieważ planuję wzbogacenie Poloneza o klimatyzację, zbudowaną w oparciu o oryginalną fabryczną minusową klimę, połączyłem obudowę dolną od wersji z klimą ( różni się de facto tylko odkręcanymi bocznymi wylotami ) ze zwykłą górą. Stare pianki były już powykruszane, użyłem więc tych którymi wygłuszałem wnętrze, na klapce poodrywałem aluminium, żeby ją nieco pocienić , natomiast w środku idealnie siadło z grzejnikiem

Założona obudowa nagrzewnicy oraz wstępne pasowanie wymiennika ciepła od klimy

Polonez przybywa również pod maską. Dołożyłem sporo osprzętu i elementów montażowych, złożyłem podszybie, uprzednio malując na czarny mat. Na sam koniec do zielonej atermicznej przedniej szyby doszły nowe ramiona Motgum oraz nowe wycieraczki przegubowe, również motgum  <spoko>

Mam pytanie:
Dokąd podłącza się ten pręt od termostatu / sterowania temperaturą ? Mam to włożyć w tą dziurkę w obudowie wymiennika czy przylutować gdzieś, czy co z tym zrobić ? <co>