Autor Wątek: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek  (Przeczytany 76646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #260 dnia: Wrzesień 18, 2017, 12:39:59 pm »

Offline łapek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 236
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLI
No trudno. Nie mogę patrzeć na taki setup ustawień. Jak uda się mi podrównać i będzie prowadził sie dobrze i bez trzymania kiery bo tak aktualnie leci to zostawię. Jak nie to polecę kontrolnie w sezonie 2k18 na korektę.

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #261 dnia: Wrzesień 18, 2017, 13:51:26 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
podejrzewam , że jest to kwestia samego procesu zgrzewania budy w FSO
a co myslisz, ze miedzy podluznicami ma siedziec plytka wzorcowa wykonana z dokladnoscia 0.0001mm :]
elementy karoserii i tak sa zgrzewane ze soba z zajebista dokladnoscia, bo +/- 1mm tolerancji mozna za taka uznac w takim przestrzennym elemencie

Skręciłem a tu prawie żadnej różnicy. Koło może poleciało górą o jakieś 2mm max
felga 13' ma srednice 33cm ,wiec 2mm odchylenia to ponad 20 minut
jezeli wyciagnales 6mm podkladek ,a felga pochylila sie o 2mm ,to cos tu nie pasuje - moze to nie bylo 6mm podkladek :]
troche tez poszlo na mocniejsze wyprzedzenie zwrotnicy,
nie wiem po co w takim razie jechales na geometrie, skoro popsules ustawienia samodzielnie,
zbieznosc to ja sobie sam ustawiam na betonowej posadzce, nie trzeba do tego powaznej aparatury - a tak w ogole to jaka wartosc zbieznosci ustawil facet ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #262 dnia: Wrzesień 18, 2017, 14:56:03 pm »

Offline łapek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 236
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLI
A nie mam przed sobą wykresu teraz. Ale dane fabryczne miał wbite w komputer. Aparatura była spięta z kompem i po regulacjach pokazywała mu dane. Może i deko się coś zmieni ale musiałem to ruszyć hehe. Swoja droga mogłem pobawić się z tymi kątami przed regulacją. Ale to nic. Jak wspomniałem. Ogarnę jak ja to chce aby było i ewentualnie polecę  latem już na 16 to od razu spasujemy parametry na 16. Nie poradzę że koleś zaakceptował mi takie pochylenia. Kwalifikował komp te dane i już nie chciał kręcić i bawić się w podkładki. A to że te koło od pasażera załapało się na styk dosłownie to już pominął. Żeby choć miały zbliżone dane oba koła ale nie aż taka różnica. Jedno wpada w akceptację na początku skali a drugie w końcowej.

Odnośnie wyjętych podkładek to było ok 6mm na górnej śrubie. Na dole była jedna podkładka grubsza i jedna cieniuteńka. Jeśli coś nie zgadza się ze za mało poleciało to może faktycznie trafiła sie buda słabo spasowana hehe. A może minimalnie jest wachacz krzywy czy cuś. Tego nie wiem.
Na fb na grupie ktoś tam napisał że jak wyjmę wszystkie nawet to i tak żebym nie spodziewał się rezultatów. Że prawdopodobnie prawie nic to nie da. I tak tu było  :]
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2017, 15:03:30 pm wysłana przez łapek »

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #263 dnia: Wrzesień 18, 2017, 16:07:00 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
skoro miales nierowno pod kołyską, to wahacz nie wszedl o 6mm,
zreszta juz nie wazne,

na 16cali proponuje ustawic zbieznosc na 2mm (w odniesieniu do 13), bo mniejszy profil opony mniej sie odchyla podczas jazdy
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #264 dnia: Wrzesień 18, 2017, 16:26:10 pm »

Offline łapek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 236
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLI
Opona planowana to albo 195/40 albo 195/45. Jeszcze nie zdecydowałem  :]

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #265 dnia: Wrzesień 19, 2017, 10:49:00 am »

Offline łapek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 236
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLI
Pany jest dobrze   <lol>
Po wyjechaniu z garażu dopiero koło usiadło jak planowałem. Już mam z obu stron praktycznie tak samo. Kończymy temat geometrii.

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #266 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:37:02 am »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
Powrócimy do tematu jak okaże się że dziwnym trafem ścięło ci jedną oponę :]
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #267 dnia: Wrzesień 19, 2017, 14:18:48 pm »

Offline łapek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 236
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLI
Kąt pochylenia mam taki sam jak z tej strony nie ruszanej. Mogło coś się zmienić w innych parametrach ale myślę że nie znacząco. Po założeniu 16 pojadę latem na kontrolę.
Wypada sprawdzić. Ale to na spokojnie. Jestem zadowolony bo myślałem że nie uda mi się tego koła położyć. Bardzo mi zależało. Nie lubię jak coś z jednej strony jest tak a z drugiej inaczej  :]

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #268 dnia: Wrzesień 19, 2017, 14:58:32 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Przecież geometria w samochodzie to są milimetry, gołym okiem praktycznie nie do wychwycenia. W PNie zbieżność to chyba 2-4 mm, jak widać nawet niewielka zmiana w geometrii może spowodować spore zmiany w tempie zużycia ogumienia, bo powoduje to powstanie dodatkowych (sporych) sił potęfujących tarcie opony o podłoże.

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #269 dnia: Wrzesień 19, 2017, 15:37:11 pm »

Offline łapek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 236
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLI
No pewnie tak. Kiedy tam sprawdzę to. Na nowy sezon.

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #270 dnia: Listopad 06, 2017, 10:36:47 am »

Offline łapek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 236
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLI
W ostatnim czasie zrobiłem kilka poprawek po poprzednim lakierniku.
Przemalowany został lewy cały bok oraz połowa prawej strony z przednim noskiem. Drażniło mnie kilka fałdek mocno rzucających się w oczy oraz zacieki bazy które wymagały ponownego przemalowania. Nadal łącznie zmieściłem się w dobrej cenie a więc nie poszło na to jakoś dużo.
Wiosną prawdopodobnie pomalowana będzie jeszcze raz przednia maska. Po czasie od każdego jej spolerowania wychodzą kropki a może bardziej takie kraterki. Zetnę maszynowo i lux. Po czasie pokazują się miejscami na nowo. Poleci się do gołej blachy i polakieruje na nowo.

Od pewnego czasu miałem taka wizję przerobienia puszki filtra powietrza ale nie tak jak mam aktualnie. Puszka filtra od gażnika poleci na mój wtrysk abimex. Łapacz powietrza skierowany w stronę pampy od strony kierowcy.
Potrzeba do tego 2 puszki filtra. Abimexowa oraz ta od gażnika. Efekt finalny niebawem.



« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2017, 10:39:30 am wysłana przez łapek »

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #271 dnia: Listopad 06, 2017, 10:56:30 am »

Offline Navara18

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 1
    • Fiat 126p
    • Wypieki Beaty
Łapek sprawdzałeś auto miernikiem lakieru podczas lub po zakupie? Często były właściciel nie mówi całej prawdy.

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #272 dnia: Listopad 06, 2017, 12:04:11 pm »

Offline łapek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 236
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLI
Nie sprawdzałem. Z opowieści pani właścicielki to miał malowany prawy przedni błotnik tylko. Nawet miał inny odcień. Ale maska już wtedy miała takie kropki na bezbarwnym. Coś tam się działo z lakierem. Albo Polecieli maskę samym bezbarwnym. Nie dojdę tego już hehe. Akurat zima zaobserwuję ta maskę. Jak będzie wyłaziło to na nowo wiosną pomalujemy ją.

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #273 dnia: Listopad 06, 2017, 12:06:24 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jednak za mocno muliło?  ;p Dobrze, że wywaliłeś ten paskudny patent z gołym filtrem powietrza.

Osłona termiczna bez kominka pasuje plug and play?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #274 dnia: Listopad 06, 2017, 16:22:09 pm »

Offline łapek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 236
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLI
Mulić może nie muliło ale mam ładny dzwięk z tłumika i dodając gazu zagłuszał mi dzwięk z pod maski.
Trzeba wycinać dół od abimexowej puchy i wspawać lub na nity dać go do obudowy od gażnika. Wcześniej oczywiście trzeba też wywalić spód od gażnikowej  :]
Ja pewnie dam na nity i dodatkowo doszczelnię to klejem do wysokich temperatur tak na wszelki wypadek.

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #275 dnia: Listopad 06, 2017, 17:55:57 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
A nie prościej kupić cała obudowę filtra z mr91 na wtrysku, niż tak rzeźbić?

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #276 dnia: Listopad 06, 2017, 18:00:26 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
kupic obudowe filtra z abimexa 92 lub 93, ktorych bylo jak na lekarstwo, a teraz jeszcze mniej ?
chyba jednak latwiej zrobic
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #277 dnia: Listopad 07, 2017, 17:12:11 pm »

Offline łapek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 236
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLI
Obudowa moja fabryczna abimexowa była. Została z niej właśnie sama dolna część. A górna musi być z gażnikowego.
Mój dół plus góra z gażnika która ma dolot od strony lampy kierowcy. Inaczej jak w abimexie. Tak ja bynajmniej to rozkminiam.

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #278 dnia: Listopad 07, 2017, 18:06:09 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Były puchy na abimexie  z umiejscowieniem wlotu powietrza jak w gaźnikowych. Jestem nawet w stanie iść i zrobić zdjęcie takiej puchy bo mam mr 91 na wtrysku.

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #279 dnia: Listopad 10, 2017, 12:06:46 pm »

Offline łapek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 236
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLI
A to ja nie widziałem takiej nigdy. Pewnie ciężko dostępna.