Autor Wątek: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"  (Przeczytany 93292 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #380 dnia: Czerwiec 26, 2020, 22:15:39 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ile metrów nie wiem, po prawej garaż kończy się tam, gdzie jest początek ściany kolejnego garażu (tuż za graffiti zaczyna się ściana działowa) :)
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #381 dnia: Lipiec 10, 2020, 16:52:16 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wyjazd zaliczony, ok 1620km nabite :)



Za słabo ściśnięta opaska spowodowała "znikanie" wyciek płynu chłodniczego, skręciłem mocniej i po problemie. Dodając do tego fakt, że termostat ze stahltera po jakichś 2 latach zaczął się przycinać w wyższych i temperatura ku mojemu zdziwieniu potrafiła rosnąć i nagle opadać, nabawiłem się niezłego strachu, że UPG mi siadła - szczęśliwie to były jak zwykle pierdoły, a zablokowany termostat nauczyłem się "obsługiwać" otwierając nagrzewnicę, szczęśliwie nie przekraczał temperatury ok.100 stopni. :P. Zdziwiło mnie tylko, że ten termostat padł w ten sposób tak szybko. Jutro podmienię na nowy, może trafiłem lewy... Przy czym dobrze, że nie zablokował się całkowicie, jedynie otwierał się maksymalnie z opóźnieniem, dzięki czemu nie musiałem dłubać w aucie na urlopie. Trasa Międzyzdroje-Sosnowiec poszła szybko, 11:30 wyjazd z Międzyzdrojów, 19:28 meldunek z powrotem pod domem, także licząc z postojami fajna wyszła średnia prędkość  ;>

Zabawne - po polskiej stronie granicy nie spotkałem tylko jednego demoluda. Trabanta z obciętym dachem jako reklamę pizzerii. Po przejeździe na niemiecką stronę granicy, ledwie 5km za Świnoujciem minął mnie... odrestaurowany Moskwicz 412. Za chwilę wypucowany trabant 601, a na postoju pod sklepem trafiłem na ładę żiguli. Cóż - ich chyba stać na "zabawki"...



Zdjęcia pamiątkowe tym razem strzelałem analogiem - Zenit E dał radę, kiedy w cyfrówce bateria padła :P.



« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2020, 16:55:03 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #382 dnia: Lipiec 10, 2020, 20:42:18 pm »

Offline ralf93

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez GLE '94
Jak wywołujesz klisze? Sam czy znasz jakiś zakład który sie tym jeszcze zajmuje? Mam smienę i pocykałbym sobie foty analogowe ale kompletnie nie wiem co  z wywołaniem.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #383 dnia: Lipiec 10, 2020, 21:56:06 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Zakładów jest mnóstwo, udaj się do pierwszego lepszego fotografa i pewnie się tym zajmie. U mnie jest co najmniej kilka zakładów, które wywołują, nawet na miejscu w 30 minut.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #384 dnia: Lipiec 10, 2020, 23:14:10 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Zajrzałem z ciekawości dzisiaj pod maskę, wywaliło ponad litr płynu podczas jazdy, więc jednak trochę się gotował. Ale to nie termostat był winny, a pieprzony czerwony silikon, który znalazł się w płynie chłodniczym, nawet wiem skąd. Ech... Jeden raz i tylko w jednym miejscu to badziewie było użyte, i mogło spowodować kolejny remont silnika gdybym nie pilnował wskaźnika i miał trochę mniej szczęścia, zatem przestroga dla miłośników tego lepidła:

« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2020, 23:24:57 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #385 dnia: Lipiec 11, 2020, 01:39:33 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Selektol w miskę i był by remont iście po druciarsku,aha zapomniałem o gut świecach z szrotu  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #386 dnia: Lipiec 11, 2020, 01:55:54 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nie no, aż tak źle na szczęście by nie było :P. Ale lepidła przy układzie chłodzenia/smarowania zawsze wolałem unikać. Jak widać ten szmelc lubi sobie wyleźć, i oderwać się w najmniej spodziewanym i oczekiwanym momencie. Dobrze, że nic się nie stało oprócz fontanny z układu chłodzenia, ale do tej pory silikon traktowałem jako zło konieczne, teraz już wyleczyłem się całkowicie ze stosowania tego gdziekolwiek w w/w punktach, bo mogło się skończyć o wiele gorzej gdzieś na autostradzie pośrodku kraju... Za jakiś czas wyjmę znowu termostat, żeby sprawdzić, czy coś się nie oderwało, bo widać, że niektóre z tych farfocli są świeże, a inne siedzą już jakiś czas i pozawijały się pięknie.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #387 dnia: Lipiec 11, 2020, 14:48:46 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
Morfina, pamiętaj o tym że silnik OHV Poloneza skonstruowany został w czasach gdy jeszcze nie istniały oleje o konsystencji wody. olej Selektol spełniał i dalej spełnia wymogi tego silnika. to że my wlewamy oleje wyższej klasy to tylko nasza fanaberia- normalny człowiek nie karmi świni tortem ani psa kiełbasą po 40 złotych za kilogram.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #388 dnia: Lipiec 11, 2020, 21:09:43 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 643
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Selektol spełniał i dalej spełnia wymogi tego silnika. to że my wlewamy oleje wyższej klasy to tylko nasza fanaberia





Jak mawiał klasyk https://youtu.be/kZ7W9lQOV0Y
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2020, 21:11:39 pm wysłana przez lukasz190 »

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #389 dnia: Lipiec 11, 2020, 22:00:44 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Wy tak z tym selektolem teraz na serio czy tylko żartujecie?
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #390 dnia: Lipiec 11, 2020, 22:45:58 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Najlepszy (i najtańszy) olej do poloneza to ten z mojego avatara. Koniec kolejnego offtopu olejach.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #391 dnia: Lipiec 12, 2020, 14:31:18 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
jak najbardziej poważnie. Selektol zawierał mniej dodatków czyszczących i tylko tym się różnił od olejów innych marek. któryś z użytkowników (Jimo?) dotarł do specyfikacji tego oleju i porównał z "markowymi" olejami- jedyna różnica to te środki czyszczące i "marka". no i to, że to "komunistyczny" olej!
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #392 dnia: Lipiec 12, 2020, 14:53:30 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
No, na pewno  <lol2>

Widzę, że nie unikniemy wałkowania tego samego po raz 20, mimo, że jest temat w którym mieliliśmy to już rok temu. Może moderator wydzieli dyskusję tutaj: http://forum.fsoptk.pl/index.php?topic=49916.240
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #393 dnia: Lipiec 12, 2020, 15:39:04 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
znajdź specyfikacje tego oleju i porównaj z innymi "markowymi" olejami.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #394 dnia: Lipiec 12, 2020, 22:37:20 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Proszę,  nie trzeba szukać po markowych, tylko wybieram tańszy od selektola, najtańszy możliwy 5W40 orlen platinum z tej samej rafinerii:

https://www.orlenoil.pl/PL/NaszaOferta/Produkty/Strony/ORLEN_OIL_SELEKTOL_SPECIAL_SD_20W-40.aspx

Cytuj (zaznaczone)
Parametry    Jednostki    Wartości typowe
klasa lepkości SAE    -    20W-40
lepkość kinematyczna w temp. 1000C    mm2/s    15,0
lepkość strukturalna CCS w -100C    mPaˇs    1750
wskaźnik lepkości    -    135
temperatura płynięcia    0C    -28
temperatura zapłonu    0C    238
liczba zasadowa TBN    mg KOH/g    5,0
popiół siarczanowy    %    0,46
zawartość wody    % (V/V)    nie zawiera
Badanie działania korodującego w temp. 1000C w ciągu 3 h na płytkach z miedzi    stopień korozji    1

https://www.orlenoil.pl/PL/NaszaOferta/Produkty/Strony/produkt.aspx?produkt=PLATINUM_CLASSIC_SYNTHETIC_5W-40.

Cytuj (zaznaczone)
Parametry    Jednostki    Wartości typowe
klasa lepkości SAE    -    5W-40
lepkość kinematyczna w temp. 1000C    mm2/s    14,2
wskaźnik lepkości    -    176
temperatura płynięcia    0C    -38
temperatura zapłonu    0C    231
liczba zasadowa TBN    mg KOH/g    10,1

Coś więcej potrzeba? Chyba nie. Wszystkie parametry beznadziejne względem taniego jak barszcz platinum. Zwracając uwagę na lepkość przy 100 stopniach, pamiętajmy, że już przy 130 stopniach, które spokojnie można osiągnąć lekko przegrzewając silnik podczas żyłowania, leci ona dla selektolu dramatycznie w dół. Ale do tego potrzebowalibyśmy wykresów, mam takie jeszcze w starych książkach z tego samego okresu, i jakbym mocniej pogrzebał - może się znajdzie dla odpowiednika z epoki. Tylko, kiedy my wypuszczaliśmy na rynek selektol wielosezonowego gluta zamiast sezonowych luxów 5 i 10 jako "nowość", na "zachodzie" wypuszczali pierwsze oleje syntetyczne 10W40 i 5W40.

Zresztą nikt tutaj już na selektolu nie jeździ - nawet kolega Łukasz, mimo mylącego avataru :P
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2020, 22:44:05 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #395 dnia: Lipiec 12, 2020, 23:02:47 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Ja powiem tyle, w moim akwarium które jeździło na olejach mineralnych silnik jest niewiarygodnie zapaskudzony nagarem, z pokrywy zaworów od środka nożem trzeba było zdrapywać kilku mikimetrową warstwę. Dla porównania, w Roverku który od nowości jeździł na półsyntetycznym Lotosie, jest czysto po przebiegu 170 tys. km, a jak wlałem mu syntetyk Specol Gold 5W40, to w ciągu trzech tys. kilometrów ucichły nawet lekko poklepujące popychacze.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #396 dnia: Lipiec 13, 2020, 10:05:29 am »

Offline Endi

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1500 1981r., Daewoo-FSO Polonez Atu + 1997r.
Jak wywołujesz klisze? Sam czy znasz jakiś zakład który sie tym jeszcze zajmuje? Mam smienę i pocykałbym sobie foty analogowe ale kompletnie nie wiem co  z wywołaniem.
Sorry za off top czarno białe filmy bez problemu idzie wywołać w domu, kolor też tylko że proces C-41 jest trochę bardziej skomplikowany ale do ogarnięcia. Z tym że mega nie opłacalny chemia do kolorowych filmów jest dość droga i żeby się do opłacało trzeba robić dużo rolek. Z czarno białymi nie ma tego problemu chemia jest tania i sam film łatwiejszy w obróbce. Na yt jest masę poradników jak to robić, a jak chcesz bardziej zgłębić temat to odezwij się na priv podpowiem co i jak.
FSO Nadszedł czas ... czas by cieszyć się życiem...
https://www.facebook.com/zoltypolonez?fref=ts

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #397 dnia: Lipiec 13, 2020, 10:44:07 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Sam kiedyś wywoływałem czarno białe klisze i robiłem odbitki. Miałem (i jeszcze gdzieś leży) cały osprzęt: lampę ciemniową, powiększalnik krokus, zegar ciemniowy, kuwety, koreks, papier i chemię kupowałem chyba w czarno-biale.pl... mogę powiedzieć tyle, że to opłacalne dla prawdziwych maniaków przy dużej ilości rolek, lubiących siedzieć w czerwonym oświetleniu i przy zapachu odczynników chemicznych (przy czym czasochłonne), teraz wywołanie samego filmu kosztuje koło 5-6zł. Koszt zakupu chemii wyjdzie drożej.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #398 dnia: Lipiec 13, 2020, 19:53:18 pm »

Offline ralf93

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez GLE '94
Jak wywołujesz klisze? Sam czy znasz jakiś zakład który sie tym jeszcze zajmuje? Mam smienę i pocykałbym sobie foty analogowe ale kompletnie nie wiem co  z wywołaniem.
Sorry za off top czarno białe filmy bez problemu idzie wywołać w domu, kolor też tylko że proces C-41 jest trochę bardziej skomplikowany ale do ogarnięcia. Z tym że mega nie opłacalny chemia do kolorowych filmów jest dość droga i żeby się do opłacało trzeba robić dużo rolek. Z czarno białymi nie ma tego problemu chemia jest tania i sam film łatwiejszy w obróbce. Na yt jest masę poradników jak to robić, a jak chcesz bardziej zgłębić temat to odezwij się na priv podpowiem co i jak.
NIe wiem czy znalazłbym tyle cierpliwości aby samemu wywołać :D Moje pytanie wynikało z tego że zahaczyłem temat kiedyś w zakładzie fotograficznym przy okazji innej sprawy i padło zdanie "panie tego już nikt nie robi". Stąd moja ciekawość względem zdjęć Daniela. Ale dobra koniec offtopu w temacie. Daniel zazdroszcze wakacji w klimacie analogowym :)

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #399 dnia: Lipiec 16, 2020, 17:52:53 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Daniel, cały czas jeździsz na Specolu 5W40 ? Jak odczucia ?