Autor Wątek: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"  (Przeczytany 91748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #180 dnia: Maj 24, 2018, 14:43:17 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Czy warto w polonezie robic portingi czy wyważania tłoków?
Taka obróbka czy wyważanie to nie żaden tuning tylko normalne czynności które po odlaniu miały być zrobione w fabryce i uwierz dają w cholerę,już kilkadziesiąt takich głowic mi wyszło z pod ręki i nikt jeszcze nie przyszedł z pretensjami że efektu brak ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2018, 14:47:31 pm wysłana przez Morfina »
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #181 dnia: Maj 24, 2018, 19:45:12 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2230
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari

Dodatkowo postanowiłem, że jednak nie słuchając szlifierza wyważę tłoki i korbowody

Dobra decyzja  <spoko> Podoba mi się Twoje podejście do tego auta, w szczególności do kwestii remontu silnika. Mocno kibicuje, i nie mogę się doczekać aż silnik będzie poskładany i jeżdżący w aucie. Powinien chodzić jak szwajcarski zegarek  <ok>

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #182 dnia: Maj 24, 2018, 21:13:12 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #183 dnia: Maj 24, 2018, 21:56:57 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Łukasz: jasne, już dawno, te tłoki są nieaktualne, nie mają już nic.

Dawid: dzięki, mam nadzieję, że coś fajnego wyjdzie z tej OHV-ki i będę nią bezawaryjnie śmigał po kraju :). Jak wszystko wyjdzie fajnie, postaram się zrobić wykres na hamowni. Ciekawe swoją drogą, czy nie trzeba będzie do zwiększonej objętości układu dolotowego zwiększyć przepustnicy lub miksera LPG, ale do tego jeszcze daleeeka droga. Najpierw znajdę ten cholerny brakujący tłok i ruszę ze szlifem.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #184 dnia: Maj 24, 2018, 22:04:45 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #185 dnia: Maj 24, 2018, 22:23:40 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Te tłoki z auto truck jak widzisz są oznaczone jako niedostępne, bo... leżą u mnie na półce  :d Ale mieli właśnie tylko 3 sztuki.

Tłok z regmotu jest starego typu niestety :/. Przeszukałem cały internet, ale spokojnie. Dzisiaj jeżdżąc po mapach google po Gorzycach (nie mowa o fabryce, zbyli mnie), natrafiłem na ciekawy trop. Jeśli się potwierdzi, jutro będę miał zamówiony brakujący tłok, bo jest na drugi szlif i do 1600. Oby nie okazał się przedzmianowy...

Cała ta historia przypomina mi odcinek blok ekipy "ostatni szlif", ciężko nie doszukiwać się podobieństw sytuacji.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #186 dnia: Maj 24, 2018, 22:30:10 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Jak nie znajdziesz brakującego tłoka, to zawsze można przyciąć przed zmianowy do wymiarów pozostałych.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #187 dnia: Maj 24, 2018, 22:38:40 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
To bez sensu, za dużo kasy idzie w ten silnik, żeby robić takiego druta. Starsze tłoki poza tym miały trochę inny odlew i są inaczej wykonane, nie wiadomo, ile by ważył taki tłok po ucięciu uszu. Były też mniej trwałe z tego, co czytałem. W razie, gdy nie znajdę tego jednego tłoka, kupuję 4 sztuki rzemieślniczych, które mam pod ręką, a te trzy sprzedam. Tak czy siak, raczej jeszcze w tym miesiącu będę miał już komplet "jakichś" tłoków i ruszam z remontem.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #188 dnia: Maj 24, 2018, 22:54:10 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Jak nie znajdziesz brakującego tłoka, to zawsze można przyciąć przed zmianowy do wymiarów pozostałych.
jaja sobie robisz,czy jak ?
tlok po modernizacji nie rozni sie tylko dlugoscia - on jest inny, ma inna budowe,
obcinajac "uszy" w starym tloku po prostu go zniszczysz,
to juz lepiej byloby zastosowac caly sprawny tlok starego typu, ale trzeba by bylo jego mase zmniejszyc do wartosci masy nowego tloka,co pewnie nie jest mozliwe,bo tloki zmodernizowane 1.6 sa lzejsze niz tloki od 1.5 ,a co dopiero stare 1.6
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #189 dnia: Maj 24, 2018, 23:29:44 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Jak mnie pamięć nie myli w Usprawnieniach Poloneza było napisane o podcinaniu tłoków, stąd też wynikła moja sugestia ;)

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #190 dnia: Maj 28, 2018, 16:59:11 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jak niektórzy przeczytali w innym temacie, zakupiłem brakujący 4 tłok. Teraz czekam na pierścienie do niego :). Przyszła natomiast waga jubilerska, i pomierzyłem te 3 pozostałe, uzbrojone w pierścienie i wyniki pomiarów gorzyckich tłoków są takie:

1 tłok: 373,8g
2 tłok: 385.5g
3 tłok: 378,1 g

Jak widać, różnica między najlżejszym i najcięższym tłokiem to aż 11,7g! Więc jest co wyważać... Ciekaw jestem, jaka będzie waga ostatniego tłoka "Lucas". Będę wyważał tłoki z nałożonymi na nie pierścieniami i równał do najlżejszego. Sworznie trzymają równą wagę, segery również.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #191 dnia: Maj 28, 2018, 17:55:47 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ciekawe ile w z tej roznicy wnosza pierscienie, bo wg. ksiazki maks roznica w tlokach nie powinna przekraczac 6g,
tzn. wg. ksiazki to nie wiadomo nic,bo dla nadwymiaru 0.2 widnieje w rubryce masa : brak danych ;p

ile placiles za wage i co to z sprzet, moze link do sprzedawcy zapodasz
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #192 dnia: Maj 28, 2018, 18:00:27 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Może i to kwestia pierścieni, ale może być aż taka różnica w wadze? W każdym razie i tak warto je wyważyć już po uzbrojeniu, bo różnice są jednak spore i na pewno by miały wpływ na pracę silnika. Sworznie trzymają wagę co do 0,2g, także po ich założeniu wyważenie się nie zmieni.

Taką wagę kupiłem, rozdzielczość 0,1g zupełnie według mnie wystarczy, porównałem z drugą wagą i wskazania są bardzo podobne, najważniejsze, że da się porównać masy między poszczególnymi tłokami:

http://allegro.pl/sprawdzona-waga-jubilerska-2000g-0-1g-baterie-i7361445411.html
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #193 dnia: Maj 28, 2018, 19:15:58 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
11g różnicy w tłokach które leżą,teraz wyobraźcie sobie co w silniku się dzieje jak te kilka gram różnicy wprowadzimy w ruch ;)
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #194 dnia: Maj 28, 2018, 19:52:01 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
fajna, chyba tez sobie kupie, tylko maks 2kg troche mnie martwi, gdy zaczna sie korbowody,

pierscienie w sumie moglbys zdjac,bo przeciez luz zamka trzeba sprawdzic i ustawic przed montazem tlokow
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #195 dnia: Maj 28, 2018, 20:16:10 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
No właśnie, przestaje już dziwić, że w tych silnikach leciały panewki, jeżeli między tłokami są aż takie różnice w wadze, i to jeszcze na fabrycznych tłokach, a nie jakimś rzemiośle :/ .

KGB: Tym się już zajmie szlifierz, nie chcę ich połamać/pokrzywić. Poza tym, wolę wyważyć z pierścieniami, w końcu tak będą pracować tłoki w silniku, nie gołe. Co do wagi, można kupić i do 5kg, tylko wtedy rozdzielczość leci w dół, dokładność jest chyba do 1g, a to sporo większy rozrzut, niż 0,1g.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #196 dnia: Maj 28, 2018, 22:14:01 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
fajna, chyba tez sobie kupie, tylko maks 2kg troche mnie martwi, gdy zaczna sie korbowody,
W bizonie czy jelczu chcesz korby wyważać że 2 kg to mało?
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #197 dnia: Maj 29, 2018, 00:17:16 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
fajna, chyba tez sobie kupie, tylko maks 2kg troche mnie martwi, gdy zaczna sie korbowody,
W bizonie czy jelczu chcesz korby wyważać że 2 kg to mało?

nigdy nie wiadomo,co sie trafi ;p
ale tak serio, to podporka  swoje musi wazyc, a najlatwiej ulepic ja z metalowych klockow,
 w sumie zawsze mozna wystrugac z drewna lub plastiku, albo olac - chociaz wygodniej jest miec
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #198 dnia: Maj 31, 2018, 14:26:13 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
wykonałem parę pomiarów takich silników i zniechęcony wynikami olałem temat.
Z ciekawości - w jaki sposób mierzyłeś na wymontowanych?

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #199 dnia: Maj 31, 2018, 22:13:48 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nigdy nie mierzyłem na wymontowanych, bo nawet nie brałem pod uwagę brania kota w worku za parę stów, za taki silnik mógłbym dać tyle, ile waży na złomie, bo jak go sprawdzę? Na słowo? :P. Mierzyłem tylko na silnikach jeszcze zamontowanych w aucie.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...