Autor Wątek: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"  (Przeczytany 92285 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #280 dnia: Lipiec 21, 2018, 20:28:32 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
nie mamy informacji co do przebiegow, motory wyscigowe raczej 100kkm nie robia, wiec faktycznie tam szkoda czasu na inne docieranie niz but w podloge,

Też nie do końca.

Silnik dragstera i tak ma krótką żywotność, ale jeżeli mówimy o silniku auta wyścigowego albo rajdowego, które na jednych zawodach robi 300-500 km, to po złożeniu przed zawodami taki samochód powinien przejechać drugie tyle, najpierw wolno, potem w tempie sportowym, raz żeby dotrzeć silnik, dwa żeby awarię spowodowaną błędem montażu czy złą jakością części wywołać przed zawodami, a nie w trakcie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2018, 20:30:55 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #281 dnia: Lipiec 21, 2018, 23:20:49 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Przerwę wam dyskusję fotorelacją:

Silnik jest:



Silnika nie ma:



I znowu silnik jest  <cwaniak2>



Krótka historia w trzech zdjęciach była jedną z najdłuższych napraw, jakie kiedykolwiek robiłem przy aucie. Ilość usterek, niepasujących części, wycieków, rozregulowania się zaworów po odpaleniu była spora, ale udało się wszystko poskładać. Jutro może opiszę szczegóły, bo nie mam zwyczajnie już dzisiaj siły pisać, ale: silnik wstępnie dotarty według instrukcji z książki od KGB, dzisiaj zrobiłem jeżdżąc po okolicach na nowym silniku 120 km, wygląda na to, że wszystko jest w porządku. Koparę zbierałem z ziemi, jakbym wsiadł do innego auta - tak cicho i kulturalnie pracuje, słychać wydech i pracę wtrysku, a nie rąbanie panewek. Ledwo muskam gaz, a auto przyśpiesza znacznie lepiej, niż wcześniej. Nie mogę się doczekać końca docierania  :]

I krótki filmik, tylko taki na razie udało się nakręcić - z dialogiem stulecia  <rotfl2> : https://www.youtube.com/watch?v=HNxb1Dp8ahI

Wielkie podziękowania dla Artura i Łukasza za pomoc, bez której tego remontu pewnie by nie było, i za wytrzymanie ze mną  <ok>
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2018, 23:24:52 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #282 dnia: Lipiec 22, 2018, 11:12:11 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2231
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Jak obserwuje Twój remont silnika i teraz wrażenia z jazdy to aż... zachciało mi się mieć jakąś OHV-kę ;)

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #283 dnia: Lipiec 22, 2018, 14:46:30 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2606
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
lepsza kultura pracy to wynik wyważenia elementów ruchomych. mocy mu nie przybyło ale spokój z jakim pracuje, łatwość z jaką wchodzi na obroty pozwoli korzystać w pełni z jego możliwości. już nie sprawia wrażenia że za chwilę się rozleci.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #284 dnia: Lipiec 23, 2018, 00:07:11 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Dawid, teraz dopiero czuć frajdę z jazdy OHV  :] Jest cicho, kulturalnie, wkręca się w obroty z łatwością.

WRB, zapewne tak jest. Nieco nierówno pracuje na wolnych obrotach, ale zapewne zarzuciło świece olejem, a i nie były one pierwszej świeżości, po 1000km je wymienię. Wczoraj świeżo po odpaleniu dymił na niebiesko jak syrena z mieszanką 1:20. W miarę pokonywania kilometrów i docierania pierścieni, przestał dymić wcale :). Dzisiaj pyknęło 300km od złożenia i nie czułem ani smrodu oleju, ani nie widziałem za sobą niebieskiej chmury. Ciśnienie oleju wzrosło do 0,4 MPa. Czuć, jak się wszystko układa. Żadnych wycieków dzisiaj już nie widziałem  :] Szkoda, że fabryka nie wyważała układu korba-tłok, zdecydowanie warto było to zrobić.

BTW miałem pytanie na PW o wyważanie korb, wyglądało to tak:



Wcześniej już pisałem w temacie, najpierw sprowadziłem wszystkie tłoki do identycznej wagi z dokładnością do 0,1g . Najpierw zapisałem masy wszystkich korbowodów na kartce (masa całego, potem masa samej główki i stopy). Okazało się, że praktycznie wszystkie mają zbliżone masy (pochodziły z silnika plusa, może dlatego), wystarczyło sprowadzić je do równej masy zdzierając w jednym trochę ze stopy, w drugim trochę z główki, i już były znacznie bliżej prawidłowej masy. Przy jednym się namęczyłem i była odchyłka większa niż w pozostałych, ale wyszło znacznie lepiej, niż przed wyważaniem. Potem tylko ważyłem główkę z założonym tłokiem, wszystko gra... no to montować :).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2018, 00:39:48 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #285 dnia: Lipiec 24, 2018, 17:09:58 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Bo ohv-ka sama w sobie to nie jest zły silnik tylko spierdolony rękami polskiego robola któremu się nie chciało  <ok>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #286 dnia: Lipiec 24, 2018, 18:41:27 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2078
raczej brakiem materiałów i chęci poprawy jakości.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #287 dnia: Lipiec 24, 2018, 18:45:06 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
@daniel22, ile wyniósł Cię ten remont?

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #288 dnia: Lipiec 24, 2018, 18:56:13 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
@daniel22, ile wyniósł Cię ten remont?

Szczerze - nie chcę nawet patrzeć na rachunki, żeby się nie dołować, nie wiem. MOPS ledwo nadążał z wypłacaniem mi zasiłku.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2018, 18:57:50 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #289 dnia: Lipiec 24, 2018, 20:57:49 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ale gdy emocje juz opadna, to wypadaloby podliczyc co ile kosztowalo, zeby byl na forum jakis punkt odniesienia
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #290 dnia: Sierpień 08, 2018, 23:39:42 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Poszła wymiana oleju po 900km. Chciałem dotrzeć do 1000, ale ciekawość wzięła górę. I co: miało być mnóstwo opiłków w oleju, niektórzy pisali, żeby go wymienić po 200km, żeby pompa opiłków nie zasysała. Jak na złość tym razem nie wziąłem aparatu, czego żałuję, bo zlewając stary olej (GM10W40 zalany tylko na docieranie) sam byłem mocno zdziwiony - był przepracowany, mocno ciemny, ale nie zawierał żadnych opiłków. Ani trochę! Znalazłem resztki silikonu, które niestety pływały sobie razem z olejem (mam nadzieję, że wszystkie zleciały i przy następnej wymianie już ich nie będzie...), i... tyle. Ani jednego opiłka, ani trochę brokatu, żadnego. Czary, czy jak?  <co> Wszystko zatrzymał filtr? 

Zalany został Specol Gold 5W40 z filtrem sędziszów. Kolejna wymiana za kilka tysięcy km. Auto jeździ prawidłowo, z tym, że praca na wolnych obrotach mi nie odpowiada - trzyma równo 850-900 obrotów, ale trochę rzuca silnikiem, i tylko na wolnych, chodzi bardziej nerwowo niż stary, rozklekotany silnik. Opsikałem cały dolot plakiem i obroty się nie podniosły, więc nieszczelności raczej brak. Być może są to przewody zapłonowe, które były kilka razy ściągane, i mimo, że kupiłem je niedawno, mają już dość... Koledze, który zrobił porting również auto cholernie nierówno chodzi na wolnych, ale znacznie bardziej, niż mi. Może to zbieg okoliczności/elementy się układają, jego auto jednak wymaga jeszcze sporo poprawek (np. wymiany poduszki skrzyni, która jest spękana i potęguje pewnie efekt), a moje jest w końcu jednak jeszcze niedotarte.

Ciągle staram się nie przekraczać zielonego pola i bez piątki; kurczę, jeździ się jak maluchem, tyle, że szybciej się zbiera.  :]
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #291 dnia: Sierpień 09, 2018, 07:27:50 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Wejź tą drugą głowicę do roboty i podjedz jeden dzień to popatrzymy na to szarpanie ;)
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #292 dnia: Sierpień 09, 2018, 11:03:46 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2078
rozetnij filtr to zobaczymy gdzie są opiłki ;)

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #293 dnia: Sierpień 09, 2018, 11:38:24 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wejź tą drugą głowicę do roboty i podjedz jeden dzień to popatrzymy na to szarpanie ;)

Jak to nie będą przewody/podciśnienia, to pewnie tak zrobimy :)

diodalodz, ciągle go mam, więc może pobawię się w rozcinanie.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #294 dnia: Sierpień 09, 2018, 12:32:06 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2078
Ostre dłuto i tniesz powyżej zaprasowania płytki gwintu i obudowy.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #295 dnia: Sierpień 09, 2018, 12:47:19 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
opilki na pewno musialy powstac,ale nie koniecznie tak duza ilosc,zeby byla widoczna w oleju jako brokat i druga sprawa,ze filtr jest po to,zeby takie rzeczy wylapywac,
warto go zciac i zobaczyc ile tego sie nazbieralo na wkladzie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #296 dnia: Sierpień 09, 2018, 20:26:31 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
A ja ci mówię przeczyść silniczek krokowy bo on odpowiada za wolne obroty. Jak to nic nie da dopiero kombinuj z głowicą, przewodami etc.

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #297 dnia: Sierpień 09, 2018, 21:33:57 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Tylko, że w wypadku uszkodzenia krokowca obroty by się przycinały bądź falowały, tutaj trzyma sztywno 850-900, tylko praca silnika jest taka, jakby chodził na starych przewodach zapłonowych/sporadycznie gubił zapłony. Świece nowe iskra, przerwa 0,6mm (dla LPG), przewody mają może 2 miesiące.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #298 dnia: Sierpień 09, 2018, 21:43:12 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Głowica niema nic do rzeczy,była sprawdzona na szczelność i na każdym cylindrze wyszło wszystko w porządku tak że zawory posiadały w gniazda dobrze.Patrzył bym na osprzęt,uszczelki itp
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Odpowiedź #299 dnia: Sierpień 09, 2018, 23:28:57 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Dzisiaj jeszcze sprawdzałem kolejny raz wszystkie przewody, niby wszystkie połączenia są OK, nic nie wygląda podejrzanie, wszelkie węże są podpięte poprawnie. Nic, najwyżej czeka mnie siedzenie przy aucie i szukanie, co skopaliśmy podczas montażu - pewnie jakaś błaha pierdoła, bo podczas przyśpieszania nie czuć żadnego szarpania. Wtrysk nawet nie był ruszany, wszystko razem z kolektorem przekręciliśmy z silnika do silnika.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...