Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 162274 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #920 dnia: Lipiec 28, 2020, 13:27:08 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Dzięki ludziska za sugestie i porady. Różnicówki na razie nie ma; ale jest możliwość dołożenia.
Generalnie nad całością jest nadzór fachowca z wieloletnim stażem; także jest OK.
Zostało mi jeszcze kilka gniazd do załozenia; podłączenie reszty lamp - na razie działają 2 obwody, ale dobre i to :).

Ostatnio doba jest za krótka :) A też czekają na swoją kolej do ogarnięcia hample 284 z Alfy :)


Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #921 dnia: Lipiec 28, 2020, 17:08:20 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro

Czyli TN-C mam nadzieję że mostek w gniazdach  zrobiłeś poprawnie najpierw PEN do bolca i dopiero mostkiem do zacisku.
OK, mogłem dopisać, że połączenie jest w tablicy - szyny złączone mostkiem. Do gniazd idą przewody trzy żyłowe.
marnotrastwo miedzi
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #922 dnia: Lipiec 29, 2020, 07:59:44 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Zgadza się! Marnotrawstwo i niszczenie środowiska! Mógł zastosować stalowe druty bez szkodliwej izolacji a najlepiej dwa sznurki polewane wodą.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #923 dnia: Lipiec 29, 2020, 10:39:11 am »

Offline jacek2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 323
  • Płeć: Mężczyzna
    • borewicz 89
a najlepiej dwa sznurki polewane wodą.
Tylko musi być słona woda. Dobrze kopie....

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #924 dnia: Lipiec 29, 2020, 14:02:38 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2277
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
najlepiej jest jak w temacie wypowiadają się osoby które o elektryce nie maja pojęcia.
po pierwsze najczęściej stosowany  wyłącznik różnicowo-prądowy  RCD nie chroni przed skutkami zwarć,( od tego są wyłączniki nadmiarowo- prądowe) są co prawda wyłączniki typu RCBO, ale stosowanie ich  mija się z celem ze względu na cenę bowiem RCD w połączeniu z  wyłącznikiem nadmiarowo-pradowym jest tańsze i moim zdaniem lepsze. Po drugie marnotrawstwo miedzi było by gdyby podział PEN na PE i N nastąpił w  złączu np na granicy działki i z stamtąd był WLZ-tem doprowadzony do tablicy rozdzielczej budynku  przewodem, powiedzmy miedzianym w przypadku układu trójfazowego 5x10 mm.kw.
Taki podział dokonuje się właśnie w tablicy i to jest o wiele tańsze rozwiązanie bo pozwala wyeliminować 1- żyłę w WLZ-cie.  Co do samego układu zasilania, wszystko zależy od warunkow jakie wyda zakład energetyczny w danym rejonie Polski, bo wiem że w niektórych województwach są różne sraczki dziwaczki
Andrzej daj jeszcze szynę na połączenia wyrównawcze i sprawdź dla niej  rezystancje gruntu ale to niech zrobi fachowiec.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2020, 14:05:19 pm wysłana przez Mariusz# »
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #925 dnia: Sierpień 02, 2020, 18:43:01 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI

Andrzej daj jeszcze szynę na połączenia wyrównawcze i sprawdź dla niej  rezystancje gruntu ale to niech zrobi fachowiec.

Dzięki.
Fachowiec już się zapowiedział, że przeprowadzi pomiary w całej instalacji.


Z innej beczki - sprawdziłem, jak (czy) działa piaskarka DIY z pistoletu i butelki PET.
Efekt nawet niezły. Teraz tylko zaopatrzyć się w jakiegoś BOLLa, wiadro piasku i trochę czasu (z tym najgorzej) i można odświeżyć felgi do zimówek :)

A żeby nie było wesoło, Poldasa dopadł problem "padniętego" rozrusznika na ciepłym - no to czeka mnie demontaż i wymiana tulejek itp.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #926 dnia: Sierpień 03, 2020, 10:17:24 am »

Offline bochen3

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fiat125p
bochen3 Jestem pod wrażeniem, że ktoś kupił starą Favoritkę w UK i chciało mu się nią jechać do Polski. Nie wiesz jak dawno przyjechała z Wysp ? z 15 lat temu, czy kilka lat temu ktoś sobie kupił jako ciekawostkę ?

Daniel, wizualnie ten Pajonier jest super, podświetlenie też będziesz modził na zielono, żeby zgrywało się z resztą u Ciebie, czy producent przewidział możliwość zmiany ? Ale przyznasz, że stare japońskie radia, to jednak jest jakość i klasa sama w sobie  <cwaniak2> ?

Polacy od lat mieszający w UK jeździli nią tam i po zmianie auta na nowsze właściciel postanowił ją ściągnąć do Polski żeby miał czym jeździć na corocznych miesięcznych wakacjach w Polsce ale nigdy nie przejechała po polskich drogach ani kilometra i stała tak od 2010 roku.
Powalczyliśmy ze skodą ostatnio i auto już jeździ i nawet wygląda :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #927 dnia: Sierpień 04, 2020, 10:40:39 am »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Ładna pogoda więc nawoskowałem Poloneza. Niestety wraz z ładną pogodą powrócił problem przegrzewania się, a przynajmniej tak mi się wydaje. W trasie jest wszystko w porządku 90 stopni, a nawet kreska poniżej. Natomiast podczas jazdy w mieście, w cieplejsze dni, temperatura wzrasta szybko do około 110 stopni, jakieś 2 grubości kreski ponad 90. Włącza się wentylator, ale średnio idzie mu zbijanie temperatury. Nic się nie gotuje, nie wyrzuca płynu.

Włącznik termiczny jest nowy, termostat na 85 stopni ma jakieś 2 lata. Płyn nowy, aczkolwiek już parę dni po zalaniu stał się mętny i w zbiorniczku ma trochę rdzawy kolor.

Dobrze myślę, że to wina wydajności chłodnicy ? Ma 6 lat, nigdy jej nie czyściłem ani nie płukałem układu. Chłodnica szeroka aluminiowa, zamiennik, jeden wentylator.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #928 dnia: Sierpień 04, 2020, 10:57:40 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Wg mnie warto by było przepłukać układ.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #929 dnia: Sierpień 05, 2020, 23:19:23 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Po drugie marnotrawstwo miedzi było by gdyby podział PEN na PE i N nastąpił w  złączu np na granicy działki
podlaczanie uziemienia przewodem 2.5, zeby go nie wykorzystac to marnowanie przewodu, bo w takim przypadku moge sobie zmostkowac uziom z masa w gniazdku i na przewodzie 2x2.5 podlaczyc poszczegolne gniazdka na odzielnych fazach, co bedzie lepsze niz typowa praktyka wieszania wszystkich gniazdek (np. 3 lub 4) na jednej linii z bezpiecznikiem 16A,
to bedzie drozsze, bo zuzyje znacznie wiecej przewodu 2x2.5 niz przy rownoleglym polaczeniu 3x2.5, ale nie az tak drogie jak uzycie w tym samym celu 3x2.5,
przy typowym zastosowaniu gniazdek nie ma znaczenia, czy uziemienie jest wyprowadzone oddzielnie, czy tez nie,
oczywiscie do gniazdka, ktore byloby docelowo przeznaczone, by zasilac w trybie ciaglym 3.5kW to uziemienie lepiej dac na dodatkowym przewodzie, ale tez samo gniazdo przydaloby sie lepszej jakosci
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #930 dnia: Sierpień 05, 2020, 23:20:27 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
2681km - tyle zrobiłem fiatem od końca większego remontu mechanicznego, przedwczoraj wróciłem z drugich, i ostatnich w tym roku wakacji. Pojechał, dojechał gdzie trzeba, został uwieczniony na niemieckim fotoradarze, popływał promem, i wrócił. No - może jeszcze jakiś zlot by zaliczył...  <spoko>







Co jak co, ale nie sądziłem, że będę wyprzedzał taki konwój na ekspresówce. Tych amfibii był cały sznur, na trasie stoją nawet znaki z ograniczeniami prędkości dla nich (przy czym nie bardzo się ich trzymali z tego co zauważyłem, ładnie zasuwały):



A taki widok miałem przez tydzień codziennie rano (w sensie auta, nie metal ze szczoteczką do zębów)  :d





Po tylu kilometrach w fiacie i przesiadce do caro w abimexie czuję się, jakbym przesiadł się z wozu drabiniastego do normalnego auta. Co oznacza, że mam jeszcze sporo do zrobienia (i poprawienia) w fiacie... przede wszystkim wibracje (mimo wyważenia w zakładzie w Bielsku są skandaliczne przy 80-90km/h i 110km/h, później są coraz słabsze), wytłumienie, którego w fiacie względem poloneza brak i to słychać, hamulce, które są ciągle wyraźnie słabsze od fabrycznych lucasów, no i cholernie ciężko chodzące koło kierownicy po ostatnich naprawach zawieszenia... Zbieżność też do poprawy, bo ściąga w prawo przy dużej prędkości.

Spalanie gazu wyszło dość spore - przy 140km/h na autostradzie wciągnął ponad 12L gazu. Ale to pewnie kwestia aerodynamiki cegły, dużego załadunku, i aparatu zapłonowego, któremu nie poświęciłem dość uwagi, tylko po prostu wcisnąłem go do auta prosto z półki, przez natłok zajęć i brak czasu na uruchomienie lampy SUS-9 nie bawiłem się w wymianę sprężynek i sprawdzanie charakterystyki na obrotach.

Jestem za to miło zaskoczony dokładnością prędkościomierza. Przekłamuje o... 1km/h  <spoko> A nic w nim nie dłubałem. Układ chłodzenia też super, można pruć i z gazem w podłodze pod górę, jak na stary typ z wąską chłodnicą daje radę. Fakt faktem, nie było ekstremalnych upałów tylko jakieś 26-27 stopni pierwszego dnia jazdy nad morze.

Ale wakacje się udały, i to jest najważniejsze  :]
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2020, 23:37:28 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #931 dnia: Sierpień 07, 2020, 22:35:33 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Wybrałem się na złom i wykręciłem sobie przekładnie kierowniczą w idealnym stanie bez luzów i dystanse do kół, a wszystko za 3 dyszki, byłem przygotowany na 150 + tak odnosząc się do ostatniej dyskusji o złomiarzach. Do tego zaopatrzyłem się w 2 tubki liqui moly mos2 do oleju przekładniowego, zobaczymy co to da :D

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #932 dnia: Sierpień 08, 2020, 17:50:52 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Po dwóch latach odpaliłem swoje pierdzikółko, jest tak jak było brak mocy, jak się rozgrzeje to nie chce palić, zamówiłem nowe uszczelniacze na wał bo te w silniku pamiętają czasy jego budowy, przeczyściłem gaźnik, zrobiłem ok 500m przejażdżki i schowałem, przyjdą części to będę dalej kombinował.
Powiem wam, że dwusuw i jego charakterystyczny zapach to jest poezja ;)
Teraz zadanie matematyczne :)

+++++

+++++


=========
https://www.youtube.com/watch?v=XhybAEYGnOc

Skończyłem odnawiać felgi do poloneza, teraz tylko przerzucić opony, kupić nowe dekielki i może czas wreszcie ogarnąć przegląd, bo już się skończył  dawno temu


Odpaliłem go jeszcze aby sobie silnik popracował, i dolałem trochę oleju bo było na minimum.


« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2020, 17:53:01 pm wysłana przez lukasz190 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #933 dnia: Sierpień 08, 2020, 18:24:32 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Dobra dobra, nie trolluj tylko nagraj zdjęcie plomby i lanie do silnika  :] A najlepiej daj mu lubro, koniecznie przed pierwszymi przymrozkami  :P
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #934 dnia: Sierpień 08, 2020, 19:58:16 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Wstępnie zamontowałem pakę oraz laminaty pod nią, które zostały również dzisiaj pomalowane podkładem. Chyba zostawię je już w tym podkładzie, mimo iż wyszło ch..owo. Nie wiem, czy kwestia zbyt wysokiej temperatury, ale farba momentalnie wysychała i nie szło dobrze pomalować.
Któregoś dnia malowałem inny element - co prawda innego producenta podkładem, choć to raczej bez znaczenia - i nie było takich cyrków.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #935 dnia: Sierpień 08, 2020, 21:21:01 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2060
nie wolno malować w takich temperaturach.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #936 dnia: Sierpień 08, 2020, 22:29:39 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Dziś zamontowałem adaptery w celu odsunięcia o 30mm przedniego mocowania górnego wahacza gdyż mam założone szerokie zawieszenie do przejściówki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #937 dnia: Sierpień 09, 2020, 06:16:19 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
nie wolno malować w takich temperaturach.
Innych nie było. Zresztą, z czym tu się cackać...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #938 dnia: Sierpień 11, 2020, 17:21:56 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
W końcu znalazłem cacko, którego szukałem dłuższego czasu, będzie do zabaw z gaźnikowcami - można za pomocą przesunięcia fazy lampy zmierzyć kąt wyprzedzenia zapłonu na obrotach, zbadać więc charakterystykę regulatora odśrodkowego:



Pozostało jedynie rozwiązać problem, jak w fiacie z silnikiem poloneza, gdzie miejsca jest znacznie mniej, dotrzeć z lampą, żeby można było sensownie sprawdzić ustawienie zapłonu - ostatnio robiłem straszną gimnastykę, a i tak patrzyłem na znaki pod kątem.  :d
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #939 dnia: Sierpień 11, 2020, 17:32:52 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2060
haha pogoniłem taki sprzęt kilka lat temu i kupiłem profesjonalną lampę z regulacją kąta jonneswaya